Організація проводить гуманітарне розмінування, інформує населення щодо ризиків вибухонебезпечних предметів, а також надає правову допомогу. Про деталі такої роботи розповіла Ганна Решетнікова, фахівець проєктів DRC з питань протимінної діяльності.
Данська рада у справах біженців (DRC) заснована у 1956 році і наразі є найбільшою міжнародною неурядовою організацією Данії, що спеціалізується на проблемах вимушеного переміщення. DRC працює
у 40 країнах та має близько 9 000 співробітників по всьому світу.
В Україні організація відновила свою роботу у 2014 році. Наразі DRC розширює свою діяльність у країні, щоб надавати життєво необхідну допомогу та реагувати на надзвичайну ситуацію, з якою стикнулось багато людей, які постраждали від війни.
- Відколи DRC почала займатись гуманітарною протимінною діяльністю в Ічнянському регіоні?
- Команди DRC розпочали підготовчі роботи для проведення гуманітарної протимінної діяльності на початку травня. Безпосередньо проводити розмінування спеціалісти DRC почали з кінця травня, після проходження відповідних тренінгів з відновлення знань та навичок.
- Яка площа Ічнянщини уже розмінована і скільки небезпечних знахідок виявили?
- З кінця травня в Ічнянській громаді спеціалісти DRC перевірили та очистили від вибухонебезпечних предметів майже 14 гектарів землі. За цей час було знайдено 232 вибухонебезпечних предмета, серед них: снаряди різного калібру, гранати, елементи вибухової реактивної броні тощо.
- Де саме проводились роботи з розмінування?
- Наприклад, демінери DRC очистили від вибухонебезпечних предметів дорогу, що йде від села Припутні. На початку квітня на цій дорозі сім’я на автомобілі наїхала на міну - батьки загинули, а діти отримали важкі поранення.
- Після цієї трагедії демінерам було доручено перевірити місцевість.
- Обов’язковою умовою для перевірки та розмінування території є наявність необхідного обладнання. Зараз у DRC є все необхідне, щоб працювати у запланованому обсязі. Також демінери регулярно проходять тренінги.
- На чому акцентуєте увагу під час навчань? Кого навчаєте?
- DRC проводить інформування як в онлайн форматі, так і в офлайн. Тобто це проведення інформаційних сесій за допомогою інтернет ресурсів чи безпосередні зустрічі з населенням. Сесії проводяться для різних категорій населення: для дітей, підлітків та дорослих. Спеціалісти з інформування розповідають про головні правила поведінки на замінованій території, а також алгоритми дій у разі виявлення боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів.
Крім того, зараз ми активно промотуємо розроблені DRC онлайн-курси, які кожен може пройти на сайті stopmina.dk.
Інший напрямок роботи — це підготовка інструкторів з інформування, тому що це дуже важливо, щоб на місцях були люди, які можуть фахово донести інформацію.
- Розкажіть також, як отримати юридичну підтримку від Данської ради у справах біженців?
- З кінця лютого DRC надала більше 24 тисяч індивідуальних і групових юридичних консультацій в Україні. Це допомога з відновлення втрачених документів, перетину кордону, поновлення/призначення виплат внутрішньопереміщеним особам, тощо. З будь-якими юридичними питаннями люди, які постраждали від війни, можуть звертатись на «гарячу лінію» DRC: 0 800 33 1913 (безкоштовно по Україні).
Також у DRC працює лінія юридичної підтримки для українців, які виїхали за кордон. Можна телефонувати на номер +38 044 333 42 95 - дзвінок реєструється і юристи зателефонують на телефон, з якого був дзвінок. Це дозволяє зробити консультації безкоштовними навіть для тих, хто зараз потребує допомоги за кордоном.
Джерело: газета "Трудова слава" від 06.10.2022, Ніна НАЛИВАЙКО, фото зі сторінки DRC у Фейсбук
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Ічня, розмінування, біженці