Не так давно в мережі YouTube з’явилося відео місто Мена, екскурсію по ньому провів Віталій Крутий. Автор відео – 26-річний харківський відеоблогер Михайло Коваленко. Журналісти поспілкувалися з ним про те, чим зацікавила Мена. Поговорили також про сам проєкт та плани на майбутнє.
Михайло побував у Мені ще в жовтні минулого року. Цьому передувала підготовка до поїздки: через Фейсбук спочатку спланував маршрут, з’ясовував усі нюанси мандрівки, шукав того, хто б міг розповісти про минуле і сучасність міста.Вибір у цьому випав на менянина Віталія Крутого. І це не дивно, бо хто, як не директор краєзнавчого музею, краще зможе презентувати наше місто. Та й самому пану Віталію до цього не звикати, адже проводити екскурсії не тільки Меною, а й Менщиною – для нього це звична справа.
У призначений час (це було прибуття вранішнього приміського поїзда Бахмач-Сновськ) Віталій зустрів гостя на пероні залізничного вокзалу. В розпорядженні було лише декілька годин, оскільки цього ж дня Михайло планував мандрувати далі, щоб відвідавши ще Чернігів, подорожувати далі Україною. Тому часу не втрачали й одразу почали екскурсію.
Маршрут проліг через усе місто. На шляху були різноманітні об’єкти. Це і сама залізниця з вокзалом, і типовий будинок єврейської родини на колишній вулиці Єврейській (нині вулиця Шевченка), єврейське кладовище, перша двоповерхова споруда в Мені, краєзнавчий музей з раритетними експонатами...
Віталій Крутий скрізь намагався не просто показати об’єкти, а й цікаво донести їхню історичну значущість та вплив на розвиток і становлення нашого міста. Водночас згадував і іменитих земляків, які доклали до цього зусиль. Цікаво було дізнатися навіть про те, що, на жаль, не збереглося до наших днів: менська фортеця, замок Адама Киселя, храми Різдва Богородиці та Троїцький (попередник сучасної Троїцької церкви), колись повноводна річка Сидорівка.
Окрім історичних місць, пан Віталій розповів про наші менські родзинки – зоопарк та приватну пекарню «ХлібОк». А зупинившись в центрі міста, гість дізнався про його сучасне: пам’ятники воїнам-афганцям, меморіальні дошки на честь хлопців, загиблих на Донбасі, школа імені Шевченка і навіть сучасні міські житлові багатоповерхівки, адміністративні споруди та зупинки...
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.