Новий рік приніс зміни і у сферу надання послуг Сервісними центрами МВС.
Людмила Тютіна
— Частина процесів переведена у зручний онлайн-формат, що значно скорочує час безпосереднього обслуговування в центрах, — пояснює 39-річна Людмила Тютіна, заступник начальника Регіонального Сервісного центру МВС в області. — Центри надають послуги з реєстрації та перереєстрації транспортних засобів, обміну посвідчень водія, отримання довідки про несудимість, замовлення індивідуальних номерних знаків та чимало інших.
Втри варіанти, як зареєструватися (записатися в електронну чергу), аби у зручний день і час отримати послугу.
1. Через електронний кабінет водія. Запис можливий за два тижні наперед. У кабінеті, до речі, можна побачити і штрафи за порушення Правил дорожнього руху, якщо такі були (є).
2. Через сайт chn.hsc.gov.ua. На ньому є покрокова відеоінструкція, що слід зробити аби отримати талон для відвідин ТСЦ.
3. Хто не має можливості зареєструватися через інтернет, може записатися по телефону. В області працює чотири ТСЦ:
м. Чернігів (ТСЦ №7441) — (0462) 94-10-96;
м. Прилуки: (ТСЦ №7442) — (04637) 7-64-83;
м. Ніжин: (ТСЦ №7443) — (04631) 4-12-21;
м. Мена (ТСЦ №7444) — (04644) 2-18-69.
Після локдауну відновлює роботу мобільний сервісний центр (це коли в населений пункт приїздить авто, обладнане усією необхідною комп’ютерною технікою для оформлення документів. - Авт.). Нині МСЦ обслуговує вісім населених пунктів області: Носівку, Новгород-Сіверський, Куликівку, Козелець, Семенівку, Короп, Городню, Сновськ.
Ми готові співпрацювати з іншими територіальними об'єднаними громадами. Це їм нічого не коштуватиме. Достатньо підписати з нами договір про співпрацю. МСЦ надає послуги з реєстрації, перереєстрації транспортних засобів, оформлення довідки про відсутність судимості, обмін посвідчення водія. Єдина умова, щоб на час приїзду зібралося не менше десяти осіб, яким потрібні послуги.
— За чим найчастіше звертаються люди?
— Складання практичного і теоретичного іспиту (в народі «здавати на права». — Авт.). Обмін посвідчення водія. Торік було введено відеофіксацію іспитів і визначено необхідний час для їх складання. На теоретичну частину відводиться не менше 10 хвилин, на практику на дорозі — не менше 20. Загалом, не менше півгодини. Вартість послуги 13 гривень за іспит. Посвідчення водія обійдеться у 219 гривень.
Також отримання довідки про відсутність судимості. Вона надається безкоштовно. Її та ще чимало інших послуг можна замовити онлайн.
— У скільки обійдеться індивідуальний номерний знак?
— Можна замовити як з числами так і з буквами. Три символи на авто коштують 300 гривень. Максимальна кількість символів вісім. Кожен наступний після трьох по 90 гривень. Якщо людина хоче ще додати логотип (окрім національної символіки), це ще плюс 500 гривень.
— А щодо обміну прав?
— Посвідчення водія (видане вперше, строком дії два роки) можна обміняти після того, як спливе цей термін. Для цього потрібні паспорт, посвідчення водія і меддовідка. Якщо протягом двох років (часу дії посвідчення, виданого вперше) водій скоїв ДТП з тяжкими наслідками, він йде на перенавчання. Пластикові посвідчення національного зразка, видані після 2011 року, відповідають міжнародним стандартам і дійсні 30 років.
— Людмило Григорівно, які зміни у реєстрації-перереєстрації транспортних засобів з 1 січня?
— З’явилося кілька суттєвих новацій. У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму, змінилася сума обов’язкового державного пенсійного страхування. При першій реєстрації (нова машина. — Авт.). Якщо вартість авто до 374550 гривень — три відсотки від ціни, від 374550 до 658300 гривень — чотири відсотки, від 658300 гривень — п’ять.
Спадкоємець, який отримав у спадок транспортний засіб, може залишити за собою номери, закріплені за попереднім власником. За умови, що номери відповідають сучасним стандартам, а не старі, наприклад серії «ЧН». Раніше такого не було.
Втратила силу норма про спрощену реєстрацію мопедів та скутерів, придбаних до 2009 року. Нині на такий транспорт, як ввезений на територію України, так і бувший у користуванні, придбаний у межах країни, потрібна вантажно-митна декларація або інші документи, що підтверджують правомірність придбання.
(Раніше можна було зареєструвати будь-який мопед або скутер, якщо він не значився як крадений, просто написавши заяву у сервісному центрі. — Авт.).
У ТСЦ для збереження здоров’я відвідувачів дотримуються всіх карантинних заходів: масковий режим, скляні перегородки, попередній запис.
Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №4 (1811), 28 січня 2021 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.