Кожного року все більше і більше людей буває за межами України.
Є країни, з якими у нашої держави безвізовий режим. Є такі, що необхідно відкривати візу.
Для безвізового приїзду потрібен закордонний біометричний паспорт. У разі користування старим загранпаспортом, доведеться оформлювати візу.
Переваги наявності двох паспортів:
Коли один подано в посольство для отримання візи, в цей період можна вільно їздити з другим паспортом.
Уникнете неприємностей при відвідуванні певних країн. Маються на увазі деякі східні, де не дуже люблять туристів, які прибувають до них після перебування в державах, з якими конфліктні відносини. В арабські країни досвідчені мандрівники рекомендують їздити з чистим закордонним паспортом, де ще немає штампів.
Потрібно продовжити час дії закордонного паспорта, а їхати слід терміново.
Чисті сторінки у вашому паспорті закінчуються, але ви не хочете його здавати. Причин залишити документ може бути дві: в ньому стоїть віза на тривалий термін, яка ще діє; або проставлені хороші візи (Шенген, Канада, США). Старий закордонний «розповість» вашу візову історію, це допоможе при оформленні дозволу на в’їзд в ту чи іншу країну, оскільки деякі посольства не хочуть ставити візи в порожні паспорти.
Оформити другий закордонний паспорт можна, якщо особа часто їздить за кордон у службових, комерційних та особистих справах, і вільні сторінки у паспорті закінчуються швидше, ніж термін його дії. Або якщо потрібно виготовляти одночасно дві візи: надати заяву-анкету (друкується працівником, який приймає документи); паспорт громадянина України (для осіб, які досягли 14-річного віку); квитанцію про сплату адміністративного збору або оригінал документа про звільнення від його сплати; адміністративний збір у разі оформлення за 20 робочих днів становить 682 грн. Протягом 7 робочих днів — 1034 гривні.
У разі оформлення паспорта особі, яка не досягла дванадцятирічного віку, або людині, яка не може пересуватись та потребує лікування за кордоном, що підтверджується довідкою лікувального закладу, може бути подано одну фотокартку розміром 10x15 сантиметрів.
Також бажано мати при собі раніше видані та не здані загранпаспорти.
Для візових центрів документ про наявні паспорти можна надати у вигляді витягу з Єдиного державного демографічного реєстру. Отримати його можна протягом трьох робочих днів безкоштовно у будь-якому підрозділі Державної міграційної служби.
При зміні прізвища залишати закордонний паспорт дозволено лише як анульований. Якщо там є дійсна віза, то при перетині кордону, крім двох паспортів, чинного та анульованого, треба мати із собою документ, який підтверджує причину зміни прізвища. Наприклад, свідоцтво про одруження.
Оформити другий закордонний паспорт можливо лише після отримання першого. Мати більше, ніж два загранпаспорти, не передбачено законом.
Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №8 (1762), 20 лютого 2020 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.