Вогнище чуми — у лісі, у мисливському господарстві «Лисяча нора», біля села Сіножацьке.
Тварину відстрілили в урочищі «Вербник» у рамках моніторингу (дослідження) на хворобу. На аналіз брали матеріали туші. Виявили ДНК-вірус африканської чуми свиней. Звіт про результати дослідження від 17 січня. Про це повідомляє головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.
Угіддя «Лисячої нори» у лісах двох районів, Чернігівського та Козелецького.
Ветеринари кажуть, що кабанчик був 54 кілограми. Може, з чорнобильської зони забіг, може з Білорусі. Як би там не було, клопоту наробив. При Чернігівській та Козелецькій райдержадміністраціях створені протиепізоотичні комісії (епізоотія — широке розповсюдження хвороби тварин). Адже африканська чума свиней — загроза для поголів’я.
— Навколо вогнища — 5-кілометрова зона захисту, — нагадує Сергій Мельниченко, начальник Чернігівського районного управління Держспоживслужби в Чернігівській області. — У вогнищі і в зоні захисту проводитиметься депопуляція (відстріл. — Авт.). Навколо зони захисту — 10-кілометрова зона нагляду. По Чернігівському району у зону захисту входять 17 сіл.
Що значить зона захисту? Свинок у господарствах не чіпатимуть. Не вилучатимуть, не палитимуть. Буде подвірний обхід, облік поголів’я. Господарів попередять:
- Якщо ходите у ліс, міняйте одяг. Переодягайтеся.
- Не виганяйте гуляти свинок на вулицю. Збудник — вірус. На вулиці більша небезпека заразитися.
- Не годуйте відходами тваринного походження. Не згодовуйте залишки супів, борщів, якщо свинину для цих страв купували. Не давайте відходи з їдалень, кафе, барів. Щоб знищити вірус, треба борщ варити три години при температурі 120 градусів. Заражене чумою м’ясо, сало не шкідливе для людини. Але людина може переносити вірус.
Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №4 (1758), 23 січня 2020 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.