GOROD.cn.ua

«Дипломатія — це вміння йти по лезу бритви, якою ти в цей момент голишся» (відео)

Так про цю непросту, але потрібну науку говорять самі дипломати – люди, які вміють промовисто мовчати і непомітно говорити. Але хто вони насправді, ці сірі кардинали великої політики, чим жили і в який спосіб представляли Україну на міжнародній арені? Відтепер про все це можна дізнатися з нової книжки «Служити народу — найвища честь!», презентованої в обласній бібліотеці імені Короленка.



Чи багато ви знаєте про те, хто насправді представляє Україну на міжнародній арені? Напевно, окрім прізвищ, що часто згадують у новинах, українці знають небагатьох дипломатів. А, між іншим, чимала їх кількість — вихідці саме з Чернігівщини. Ще у 2013 році вони вирішили розказати про себе землякам, так і виникла ідея написати збірку нарисів під назвою «Служити народу — найвища честь!». Трохи більше двох років пішло на підготовку видання, над яким працювали 17 авторів. Петро Шаповал, співавтор книги, Надзвичайний і Повноважний Посол України: «Прийняли рішення, що це будуть історичні нариси про людей, які працювали на цій ниві. Проте чернігівців було дуже багато. І ми прийшли до висновку, що давайте візьмемо послів і генеральних консулів. У нас вийшло 32 особи: 26 послів і 6 консулів».

Серед авторів видання — історики музею імені Тарновського, співробітники Державного архіву області, самі дипломати, письменники і журналісти, і всі в один голос твердять — працювати було надзвичайно цікаво, бо ж в такий спосіб вдалося відкрити для себе чимало нового. Анатолій Тютюнник, співавтор книги, голова Національної спілки журналістів в області: «Нібито ми знаємо про Чернігівщину багато, знаємо багато про наш край, про його людей. Але я ніколи не думав, що на Чернігівщині є справжні династії дипломатичних працівників, надзвичайних і повноважних послів і генеральних консулів. Це вже ціла історія, і можна сказати, ціла Чернігівська школа».

І от нарешті в обласній бібліотеці імені Короленка книгу представили читачам. На думку авторів видання, воно зможе зацікавити не лише дослідників, бо ж розповідає не лише про роботу дипломатів, а й про їх долі. Петро Шаповал: «Самі нариси, вони трошки різняться. Хотілося всестороннє показати людей, щоб дехто побачив і просто людину, що жива людина за всім цим стоїть».

Зацікавить книжка і студентів, бо ж прослідковує історію представників Чернігово-Сіверської землі від часів Київської Русі. Анатолій Тютюнник: «Я вважаю, що ця книга унікальна тим, що читач, який буде її читати, відкриє для себе багато нових фактів. Навіть те, що Микола Святоша — це по суті один із перших послів. А Любецький з’їзд — це, виявляється, свого роду дипломатія. Просто ми над цим раніше не задумувалися».

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Служити народу — найвища честь!», презентація книги, дипломати, Петро Шаповал, Анатолій Тютюнник, «Сівер-центр»