GOROD.cn.ua

В Чернігові на черзі новий будівельний скандал.

Нравится Рейтинг поста: 0
   Не знаю варто лі вірити чуткам, але кажуть, що чернігівський міський голова О.Соколов, в кожній чернігівській новобудові, через підставних осіб отримує від забудовників «данину за сприяння в будівництві» у вигляді нової квартири? Але чутки, на відміну від фактів - річ не уперта і тому краще спиратися на факти, а краще на приклади

  
Правда ж гарна картинка – усі щасливі – посмішки на обличчях, дитинка з булочкою у руках перерізає стрічку, кульки готові піднятися в небо – одним словом - свято. Це фото було зроблено 9 жовтня 2010р., сама газета вийшла 13 жовтня, а ось 15 жовтня Чернігівський міський голова видав розпорядження

     А сам Акт технічної комісії був затверджений рішенням міськвиконкому 21.12.2010р. (пізніше санітарний лікар області взагалі відкличе свій підпис з-під цього акту). Отже, якби під час свята, з арки, під котрою мер перерізав стрічку гіпотетично впала реальна цеглина, то в цьому він був би винен сам, адже 100% знав, що він не призначив технічну приймальну комісію і цей об’єкт на безпечність ніхто не перевіряв, а користуватися новими об’єктами будівництва можна лише після прийняття цього об’єкту в експлуатацію технічною комісією. На щастя цеглина не впала - міський голова напевно отримав непогану частку з цієї реконструкції ринку пропіарився на ній перед виборами, а після свого успішного третього переобрання на посаду міського голови, продовжив втілення, але вже інших " будівельних схем", в котрих він виступає забудовником заможного існування своєї родини .
  Вищезгаданий приклад дуже гарно ілюструє містобудівну ситуацію, котра існує в Чернігові – якщо хтось дуже сильно бажає щось побудувати і на здійснення бажань не жалкує коштів, в тому числі й на хабарі – то його бажання буде здійснено. Якщо будівництво розпочинається, то вже потім йде, як по маслу. Хабарі – це офіційна стаття витрат українських, в даному випадку чернігівських забудовників.
  Звісно, якщо будівництво спричиняє  не потрібний можновладцям галас і невдоволення громади – прокурор може для проформи подати пару, недолугих з правової точки зору позови, прес-служба розмістить відповідну інформацію на сайті прокуратури, але, коли пристрасті трішки вгамуються, суд  відмовить в задоволенні позову – а отже незаконним забудовам - включається зелене світло. Так було з будинками на обох берегах Стрижня, так було з магазином «АТБ» на вулиці Войкова, так буде, коли невдовзі приїдуть київські забудовники з рішенням суду в руках, з "тітушками" за пазухами і виріжуть 7 гектарів лісу по вулиці Савчука.
  
  Також відповідного рішення міськради про подовження договору оренди земельної ділянки з двома рішеннями Вищого господарського суду, чекає і  депутат міської ради Осіковська Н.С., а отже конфлікт навколо АЗС на Бобровиці вийде на новий оберт, хоча його не було б взагалі, якби управління архітектури і управління земельних ресурсів діяли б по Закону, а депутати міськради насправді б відстоювали права громади, а не великого капіталу (компанія "WOG" так і не відповіла на моє звернення що для неї важливіше - гроші чи здоров’я і безпека людей, бо питання я задав напевно ріторичне).  

   МІСЦЕ, ДЕ БУДЕ РОЗГОРНУТЕ НОВЕ ПРОТИСТОЯННЯ МЕШКАНЦІВ МІСТА і ВЕЛИКОГО КАПИТАЛУ, ПОМНОЖЕНОГО НА  СВАВІЛЛЯ ЧИНОВНИКІВ МОЖНА ПОБАЧИТИ НА КАРТІ

  

   В 1940 році чернігівська вулиця Петрівська, котра бере початок в районі 5 кутів, тягнеться від вул.Тельмана до вул.Шевченко і впирається у центральний вхід міського парку культури і відпочинку змінила свою назву на вулицю Петровського. Зміна в назві на перший погляд несуттєва, але якщо Петрівською вона була названа на честь одного з синів чернігівського землевласника А.Ганжи, котрий наприкінці 19 століття проклав на своїх землях п’ять вулиць, разом з цією, то вулицею Петровського вона була названа на честь (хоча про честь тут казати не доречно) радянського партійного діяча, котрий на агітпоїзді ім. В.І.Леніна на протязі 1920-33 рр. керував геноцидом українського народу  - Голодомором. 
«Усе нове – це гарно забуте давне» і на вулиці Петровського у 21 столітті з’явився новий землевласник, котрий вирішив влаштувати мешканцям вулиці також своєрідний «терор». Місце діслокаціїї нового землевласника - на розі вул.Петровського і вул.Лізогуба




Майже у всіх мешканців вулиці на присадибних ділянках ростуть невеличкі, але дуже солодкі персики. Ці дерева, адаптовані під наші кліматичні умови, були розповсюджені серед мешканців вулиці місцевим селекціонером – аматором з будинку №55, що знаходиться якраз на розі вул. Петровського і вул. Лізогуба. Але на початку цього року, к здивуванню усіх його сусідів, селекціонер разом зі своєю дружиною переїхав до багатоповерхового будинку по сусідству, промінявши приватний будинок з ділянкою, котра влітку потопає в зелені, на квартиру в 16 – поверховому будинку, в тому, що має «кульку» на даху.
   Про причини такого обміну він волів не розповідати, хоча його дружина якось обмовилась цифрою в 200 тисяч євро, а чоловік поділився зі своїми, вже колишніми сусідами інформацією, про те, що покупець, котрий придбав в них ділянку має намір зводити на ній 14 – поверховий будинок. Вже після того, як на початку травня на ділянку заїхала машина, що в різних місцях пробурила отвори і взяла проби ґрунту, одна зі сполоханих мешканок вулиці – моя знайома, попросила мене перевірити достовірність інформації щодо запланованого будівництва, що мною було зроблено у вигляді направлення інформаційного запиту до міської ради


на котрий через 5 днів мені була дана дуже "розмита" відповідь.


   Але з цієї відповіді хоча б стало відомо хто є новим землевласником цієї ділянки - ним виявилось Приватне акціонерне товариство «Антал – Експерт». Враховуючи організаційно - правову форму юридичної особи - інформація про дане підприємство є відкритою і доступною для загалу.

   Отже, згідно оприлюдненої інформації, ПрАТ «Антал – Експерт» з «величезним» статутним капіталом в розмірі 1,00 грн. і з не менш величезним штатом із 3 осіб, існує з 1993 року. Невідомо, як товариство збирається законно будувати багатоповерховий будинок, якщо товариство не займається ані "будівельною" ані "інвестиційною" діяльністю. Основні види діяльності ПрАТ - це «Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна» «Оптова торгiвля зерном, необробленим тютюном, насiнням i кормами для тварин», «Неспецiалiзована оптова торгiвля». Окрім цього підприємство має ліцензію на здійснення професійної оціночної діяльності. (наприклад нещодавно в гучній справі щодо продажу Чернігівському обласному центру зайнятості будівлі колишнього ДК Будівельників по вул. Князя Чорного, 4 ПрАТ «Антал – Експерт» на замовлення СБУ визначив ринкову вартість будівлі в 17 мільйонів гривень проти 44 мільйонів, в котрі ця будівля була оцінена Експертною фірмою Еталон, але Господарський суд Чернігівської області не взяв до уваги ані доводи прокуратури, ані доводи СБУ і наказав Чернігівському обласного центру зайнятості виконати умови договору купівлі-продажу від 18.10.2011р., предметом якого є адмінбудівля з підвалом, позначеної в плані літерою „А-2", загальною площею 5494,6 кв. м, яка знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Князя Чорного (вул. Пролетарська), 4, розташована на земельній ділянці в адміністративних межах Чернігівської міської ради загальною площею 0,474 га, шляхом перерахування на розрахунковий рахунок відкритого акціонерного товариства „Чернігівбуд" грошових коштів в розмірі 44 000 000 грн. з врахуванням ПДВ. А ось інформації про оскарження цього рішення прокуратурою чи СБУ за даними ЄДРСР не має.)
   Номінальним власником товариства, котрому належить 85% акцій "Антал - Експерта" на суму 0,85 коп. – є громадянин України Білодід Володимир Іванович, а якщо бути точніше – мешканець с. Поділля Срібнянського району, директор малого приватного багато-профільного підприємства “Поділля”, голова первинної Подільської організації Партії Регіонів, член Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України. Інші 15% на суму 0,15 коп. розподілені між директором ПрАТ «Антал – Експерт» Демченко О.П.(9%) і членом наглядової ради товариства Ворох А.В. (6%) . Реального власника ПрАТ «Антал – Експерт» встановити зовсім неважко, якщо поглянути на попередні посади, котрі обіймали директор товариства (економіст «Полікомбанку») і Голова наглядової ради Голуб А.В.( дiловод сектору загальних питань організаційно - правового вiддiлу "Полікомбанку"), інші посадові особи товариства також або працюють в «Полікомбанку», або працюють в пов’язаних з банкам структурах, зокрема членом наглядової ради - є бухгалтер ПАТ «Готель - Україна» , а ревізором ПрАТ «Антал – експерт» - є бухгалтер «Охоронного підприємства «Бастіон»», котрі, як і само товариство "Антал -Експерт" є акціонерами "Полікомбанку", а  "Антал - Експерт" є штатним оцінювачем активів банку. Саме товариство знаходиться в будівлі по проспекту Перемоги, 39, де під одним дахом зібрана левова частка структур, котрі є повязаними  з "Полікомбанком" особами, в тому числі в цій будівлі розміщується офіс будівельної компанії ТОВ "Основа - Буд-7". Хто стоїть за цією будівельною організацією, котра напевно і буде виступати генеральним підрядником будівництва будинку по вул. Петрівського здогадатися не важко і це не таємниця  . 
     
    Логічне запитання в даному випадку, - а чому люди проти цього будівництва? Насправді люди не проти, а хочуть лише, щоб усе відбувалось в правовому полі і в законному руслі, а ось з цим почались проблеми з того моменту, як до ділянки з’їхалась міська чиновницька - депутатьска братія. Чиновниками керував начальник управління земельних ресурсів Титаренко Ю.В., депутатами - заступник голови постійної комісії міської ради з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин Гармаш П.М.

   Цією ж компанією вони навідались до власника сусідньої земельної ділянки, що мешкає в будинку №53. Чоловік виявився не з боязкого десятку і не дивлячись на лунавший погрозливий тон візітерів, відмовився ставити підпис під проектом землеустрою, адже він розмовляв з працівниками, котрі брали проби грунту і останні йому сказали, що будувати будинок в цьому місці небезпечно, адже на ділянці обраній для будівництва дуже високий рівень грунтових вод, а ґрунт глинистий, окрім цього на глибині 1 метру залягає магістральний газогін, що тягнеться у бік  Чернігівської районної ради (у Чернігівгаза навіть був конфлікт з мешканкою будинку №42, котра мешкає в прибудові, котру не може узаконити, бо вона побудована прямо на газогоні).
     
    Тому чоловік так і сказав, що він не хоче, аби в один привітний день йому цей будинок впав на голову. Ю.Титаренко подивившись на план ділянки, де схематично був позначений магістральний газогін пішов разом зі своїми колегами ні з чим. (Але як свідчить історія з АЗС на Бобровиці відсутність згоди суміжних землекористувачів мала б бути, але взагалі не є перешкодою для початку будівництва 
       Як мені повідомили у відповідній службі підприємства "Чернігівгаз" станом на 14 серпня до "Чернігівгазу"  не надходило жодного проекту запланованого будівництва і не надходив навіть проект землеустрою земельної ділянки для відповідного погодження. Але те, що відбувається наразі на земельній ділянці свідчить про зухвалу впевненість власника земельної ділянки в тому, що будівництво будинку невідворотнє, хоча жодна відповідна служба не погодила ані проект землеустрою, ані не надала свої технічні умови для запланованого будівництва.  
       Наприкінці липня мешканців вулиці розбудив жахливий скрежіт - то якісь особи, що прибули на автомобілі з військовими номерами почали розбирати сталевий ангар, що межує з придбаною товариством земельною ділянкою, але на кадастровій карті чітко видно, що ангар лише частково заходить за межу ділянки товариства, але директор ПрАТ "Антал - Експерт" так і не зміг пояснити на якій підставі його працівники розбирали частину ангару, котра відноситься до підприємства УТОС, сказавши, що він про це нічого не знає, хоча роботи вели ті самі ж особи, що зараз розбирають приватний будинок, що колись належав родині "селекціонера"
     






 Про належність ангару до товариської спілки сліпих красномовно каже сотні розкинутих бобін з записами аудіокнижок і залишки величезного станка для набору шрифта Брайля
  




      

   В розмові з директором ПрАТ "Антал - Експерт" останній попросив мене запевнити людей - мешканців вулиці, що будівництво будинку розпочнеться лише в разі отримання усіх дозволів, після відповідних погодженнь і затвердженнь проекту будівництва і все буде робитися у відповідності з чинним законодавством.

   Цім словам, що я їх передав мешканцям, вони не дуже вірять і не безпідставно хвилюються і готові відстоювати свої права суміжних землекористувачів і землевласників будь - якими методами. В звязку з цим хотілось би нагадати керівнику ПрАТ "Антал - Експерт" про ситуацію яка склалась між товариством і мешканцями будинку по проспекту Мира,65 в котрому розташоване відділення "Полікомбанку". Тоді 3 роки тому, товариство вимагало в суді від мешканців будинку зняти з арки, з боку вул. Котляревського металеві ворота, для забезпечення безперешкодного підїзду до приміщень, що належать товариству, хоча безперешкодний підїзд забезпечений з боку вул.Гоголя  

мало того, товариство хотіло стягнути з людей понад 50 тисяч упущеної вигоди, але суд тоді відхилив усі доводи товариства про незаконність дій мешканців будинку. А в той же час, якщо розпочнеться будівництво - скільки незручностей і скільки упущених вигод товариство створить для мешканців прилеглих будинків. 

   Товариство і того, хто за ним стоїть можна зрозумити - в ділянку вже вклали чималі кошти, а інтереси людей  - це таке. Але ж я просив і  пояснював керівнику ПрАТ "Антал - Експерт", що сусідні будинки, котрим усім вже більше ніж 50 років можуть не витримати навіть етапу забивання свай під майбутній будинок. Людям потрібні висновки експертів не лише щодо запланованого будівництва, але  і висновки щодо безпечності цього будівництва для їхніх осель, вони хочуть бути впевненими, що будинки, в котрих вони мешкають не розваляться і не покриються тріщинами, хвилюються, щоб зведений будинок не закрив повністю їх від необхідної норми інсоляції житлових приміщеннь, і не залишив без сонячного світла, хвилюються за те,  щоб не вибухнула газова труба, щоб будівельни роботи не викликали якихось незворотніх деформацій грунту, а перед тим, як влаштовувати будівельний майданчик потрібно влаштувати безпечні підїздні шляхи, адже останнім часом асфальт по вулиці провалюється просто під ногами.
   
  Сподіваюсь, що дана інформація дійде до людини, котра має до всього цього безпосереднє відношення. Можливо Юрій Миколаєвич поклав око на цю ділянку, дивлячись на неї, в перспективі, з офісу очолюваної ним міської партійної організаії, але ж назва партії і політична позиція її лідера все ж таки дають надію, що інтереси мешканців вулиці будуть враховані і будівництво буде законним, а головне безпечним, на що усі мешканці вулиці Петровського та Лізогуба сподіваються.   





 
Добавить в: