Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Білий халат – не спецодяг. Це покликання душі і серця!

Білий халат – не спецодяг. Це покликання душі і серця!

Білий халат – не спецодяг. Це покликання душі і серця!
Наприкінці другого весняного місяця, а точніше 28 квітня, медична служба чернігівської міліції відзначатиме поважний 70-річний ювілей. З нагоди свята «Деснянка вільна» завітала до лікарні та поліклініки УМВС України в Чернігівській області, поспілкувалася з медиками і переконалася: цей заклад особливий за стилем роботи, підходами до лікування… Тут зустрічають і проводжають пацієнтів із щирою усмішкою. Все навколо спонукає заспокоїтися і довіритися лікарям-професіоналам, які не лише кваліфіковано проконсультують і допоможуть, а й вислухають та розрадять. Дружна команда у білих халатах будує роботу на основі співпраці. Кожен лікар, медична сестра, санітарка свою справу виконують якнайкраще. А якісне обслуговування, що базується на застосуванні сучасних технологій, – це і є не що інше, як запорука здоров’я тих, хто тут лікується: працівників і пенсіонерів УМВС України та членів їхніх сімей.

Стоматолог за «кермом»

Завідувачка сектора медичного забезпечення УМВС України в Чернігівській області Алла Галеєва за фахом лікар-стоматолог. Родом із села Буда, що на Корюківщині. І місцеву восьмирічну школу, і Чернігівське медучилище закінчила на відмінно. Трудову діяльність почала в обласній стоматологічній поліклініці ще далекого 1980 року, працювала там медичною сестрою. Відтоді минуло багато літ: ця жінка закінчила Київський медичний інститут, інтернатуру, працювала у Чернігівській стоматологічній поліклініці.
– Стати стоматологом, мабуть, мене «переконали» робочі будні у поліклініці, – зізнається Алла Галеєва. – Ще тоді, коли була молоденькою медсестричкою, захоплювало все, що стосувалося лікування зубів. Отримавши вищу освіту і фах лікаря-стоматолога, жодного разу не пошкодувала, що обрала саме цю професію, бо вона дуже цікава і потрібна людям. Навіть нині, обіймаючи керівну посаду, не полишаю медичної практики.
До речі, цьогоріч Алла Галеєва відзначатиме 25 років трудового стажу як лікар-стоматолог.
Окрім того, що вона вміло керує великим колективом, а це 169 осіб, серед яких 40 лікарів двадцяти профілів, ще й неперевершено почуває себе за кермом автомобіля і обожнює швидкісну їзду.

А її колега, провідний спеціаліст Тетяна Євдокимова, із неабияким захопленням розповіла, що Алла Галеєва не уявляє свого життя не лише без лікарні, пацієнтів та колективу, а й без саду та городу.
– Я більше не знаю такого затятого городника та садівника, як Алла Євгеніївна! Вона дуже любить квіти і вирощує їх із великим задоволенням. Особливо їй подобаються тюльпани, крокуси, гіацинти, лілії, троянди різних сортів та кольорів, – каже Тетяна Євдокимова. – Є у Алли Євгеніївни домашній улюбленець – песик Монті породи чихуа-хуа.
А чоловік, колишній військовий, і вже дорослий син Рустам свою дружину і маму носять на руках та вважають її найкращою в світі. По-доброму заздримо, але, зрештою, так і має бути. А щодо нас, колективу сектора медичного забезпечення, то переконані, нам неабияк пощастило із таким керівником – об’єктивним, вимогливим і справжнім! – наостанок сказала пані Тетяна.
Додамо, що лікар вищої категорії Алла Галеєва – лауреат обласного конкурсу «Жінка року-2005», має чимало почесних нагород та відзнак. Серед них найвагоміший – орден княгині Ольги ІІІ ступеня, який було вручено минулого року.

А все починалося із санчастини…

Дев’ятий за рахунком керівник медичної служби чернігівської міліції, Алла Галеєва влаштувала екскурсію закладом та познайомила з історією відомчої медицини органів внутрішніх справ:
– Санчастину господарчого відділу НКВС у Чернігівській області УРСР було створено у 1943 році. Під час воєнних буднів керівник санчастини, терапевт, педіатр, дві медичні сестри і кучер кінного візка обслуговували співробітників органів внутрішніх справ і державної безпеки. З роками відомча медицина розвивалася, поліпшувалися матеріально-технічне забезпечення, умови надання меддопомоги особовому складу.
Не забула завідувачка сектора медичного забезпечення перших керівників, на долю яких випали тяжкі воєнні та післявоєнні роки: Юрія Мяла, Гензеля Колонського, Олександра Іванька, Євгена Колотова, Галину Сморчкову. На жаль, їх уже немає на цьому світі.

– Не можу не згадати добрим словом колишніх начальників медичної служби, професіоналів найвищого ґатунку, які зробили неоціненний вклад у розвиток відомчої медицини Чернігівщини: Людмилу Короп та Михайла Лаврика, – із гордістю називає прізвища своїх попередників Алла Галеєва. – За останні двадцять п’ять років кількість нашого контингенту збільшилася на дванадцять тисяч осіб. Нині ми обслуговуємо не лише працівників і пенсіонерів міліції та членів їхніх сімей, а й за домовленістю – особовий склад територіального управління Державної служби управління України з надзвичайних ситуацій, управління Державної пенітенціарної служби, Державної податкової служби у Чернігівській області.
Офіційне відкриття лікарні з поліклінікою на 360 відвідувань за зміну і 60 ліжко-місць стаціонару відбулося
28 квітня 1988 року. Згодом ще додалося 30 ліжок, було також відкрито відділення реабілітації хворих, котрі постраждали під час ліквідації аварії на ЧАЕС.
– Щорічно лікарню поповнюємо новітнім медичним лікувально-профілактичним обладнанням. У нас з’явився велоергометр, електронейроміограф, відкрили кабінет озонотерапії. У стаціонарі створили палату для надання невідкладної допомоги, де є реанімаційне обладнання, дефібрилятор та електрокардіограф.

Велика і дружна сім’я

– Стресові ситуації, ненормований робочий день, переохолодження, вплив негативної інформації, вимушене втручання у конфлікти для працівників органів внутрішніх справ безслідно не минають, – каже завідувачка сектора медичного забезпечення. – Тому при нашому центрі психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору створено автоматизований комп’ютерний клас, де психіатри та психологи проводять медичні та цільові огляди особового складу, також відбирають кандидатів на службу в навчальні заклади МВС. Крім того, маємо власну санепідемстанцію, військово-лікарську комісію, виїзну медичну бригаду…
У реабілітації хворих широко застосовуємо лікувальну фізкультуру. Пишаємося фізіотерапевтичним кабінетом, де є ванна для підводного душу-масажу та бальнеологічна ванна «Вулкан» із можливостями гідролазерної фотоактивації зон уздовж хребта, ультразвуковий інгалятор та сучасні реабілітаційні тренажери: бігова доріжка, велотренажер, профілактори Євменова.
За словами Алли Галеєвої, у лікарні використовують сучасне масажне обладнання, можна також зробити ультразвукове обстеження органів черевної порожнини, малого тазу, щитовидної залози, серця. Працює рентгенкабінет, клінічна лабораторія…

Категорія пенсіонерів внутрішніх справ, за словами Алли Галеєвої, особлива, і у лікарні до них пріоритетне ставлення. Насамперед забезпечують медичним обстеженням, диспансерним оглядом та госпіталізацією ветеранів.
– Колишні військові дуже люблять спілкуватися, інколи нас повчають, за що їм велике спасибі, – каже завідувачка. – Великий досвід та мудрість не може не викликати захоплення та поваги. Щороку у пам’ятні дати ми не забуваємо й про ветеранів медичної служби, чорнобильців. Відвідуємо їх та підтримуємо матеріально.

Як у керівника, у пані Алли дуже високі вимоги. Вона не працюватиме з непрофесійними медиками, а також із тими, які не вбачають у пацієнті людину, що страждає не лише на якісь захворювання, фізичний біль, а й котра має моральний неспокій чи просто втому.
– Завжди кажу своєму колективу: «Білий халат – не спецодяг. Якщо ви обрали для себе професію медика, це покликання душі і серця!» – переконана лікар-стоматолог. – Дуже часто люди, які потрапляють до нашого закладу вперше, дивуються, що у нас немає аромату з кухні, запаху ліків. Пацієнтів тут зустрічають теплом і медичні сестри, і лікарі, і керівники підрозділів… Мої колеги – велика дружна сім’я. Незалежно від того, носиш ти погони чи ні, ставлення до роботи у кожного дуже відповідальне і всі без винятку співробітники, я у цьому впевнена, із неабиякою радістю щодня йдуть на роботу. Ні, на службу!

Лариса Галета, газета «Деснянка вільна» №27-28 (430-431)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: Алла Галеєва, лікар-стоматолог, «Деснянка вільна», Лариса Галета

Добавить в: