Ми пишемо листи матросам…

Ми пишемо листи матросам…
З нагоди 20-ї річниці Збройних сил України регіональний медіа-центр Міністерства оборони України у Чернігові започаткував військово-патріотичну акцію серед учнівської молоді «Напиши листа матросу». З 8 по 28 вересня школярі обласного центру можуть написати листа військовим землякам, які служать на морському тральщику «Чернігів». Він, до речі, виконує завдання з протимінної охорони багатонаціонального з'єднання кораблів чорноморських країн.

Про що можна написати нашим хлопцям, які тільки розпочали службу або, котрі відраховують останні «дембельські» дні? Привітати їх зі святом? Розповісти про себе? Про останні новини життя міста? Прикро, що жанр листа нині помирає... Есемески та електронні повідомлення ніколи не замінять теплого та душевного листа. Тому дуже важливо залучити до акції дітей та підлітків.

Анна Глоба, Анастасія Корнієнко, Олександра Кринична та Вероніка Водолаз - учениці 10-А класу колегіуму №11 м. Чернігова підготували для хлопців не лише листа, а ще й його відеокопію.
У письмовому звершенні йдеться: «Україна... Рідна земля. Краса її в сонці, у вітрі, у духмяних чорнобривцях, вільних степах, безкраїх і неозорих полях, синіх ріках і маминих лагідних руках. Це світ, де неповторною красою чарують нас тихі води, ясні зорі, бентежать серце задушевні пісні. Нещодавно нашій неньці Україні виповнилося 20 років. І нам пощастило народитися у вільній, незалежній країні.
Україна велика, проте кожна людина найбільше любить рідні місця. Для нас найкращим є Чернігів - місто на березі зачарованої Десни, яке має свою історію, славиться пам'ятками архітектури. Перлина вітчизняного зодчества - П'ятницька церква, яка збудована наприкінці XII сторіччя. Спаський собор був закладений князем Мстиславом Володимировичем і постав у всій красі перед нашими далекими предками в середині XI століття. Він ровесник Софії Київської. Борисоглібський собор... Одні приходять сюди ознайомитися зі стародавніми фресками, інші - побачити срібні царські врата іконостаса. Чернігівський колегіум заснований просвітителем іоанном Максимовичем на базі слов'янсько-латинської школи.

Вал - гордість нашого міста. А найдревніший центр Чернігова - дитинець, тут розташовано дванадцять гармат. Деякі з них подаровані місту Петром І.
У нас у Чернігові було найкраще в Радянському Союзі вище військове авіаційне училище льотчиків. Його випускники космонавти, серед яких Леонід Каденюк.
Чернігівщина славиться і своїми спортсменами, які відомі у всьому світі.
До рідних серцю місць належить і колегіум, де ми проводимо найбезтурботніші роки свого життя. Наша альма матер має більш ніж сімдесятирічну історію: це перша школа в місті, де хлопці та дівчата навчалися в одному класі; у перший день Другої світової війни її випускники всім складом на чолі з директором та вчителями пішли на фронт; дехто воював у підпіллі, яке очолювала наша ж учениця Олена білевич (вона була страчена фашистами); після війни школі було присвоєно ім'я Миколи Островського.
Трагічні події тих часів не забуті: минулого року на території нашого навчального закладу відкрито пам'ятник учням і вчителям, які захищали рідну Батьківщину.

У колегіумі проводиться всеукраїнська дослідницько-експериментальна робота за темою: «Художньо-естетична освіта і виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів у процесі впровадження інтегрованих курсів». Реалізується психолого-педагогічний проект «Вибір успішної професії». Наш колегіум - базовий заклад для експериментального впровадження наукового психолого-педагогічного проекту «Школа життєвого успіху».
Ми маємо багато традицій: День знань, посвята в колегіїсти, «Козацькі забави», «Осінній бал», «Зірки колегіуму», змагання з міні-футболу, баскетболу на кубок колегіуму, «Віват, інтелект!», «Сила розуму», «Золотий Олімп колегіуму», День здоров'я, День туризму.

Шановні моряки тральщика «Чернігів», у цей день дозвольте висловити свою глибоку повагу вам, мужнім, стійким духом, безстрашним людям, які захищають Батьківщину, її національні інтереси на морських просторах.
Віримо, що ви відродите славу України як великої морської держави, а Державний Прапор на наших кораблях завжди буде символом упевненості і процвітання.
Знаємо, що своєю бойовою майстерністю ви будете високо тримати авторитет Військово-Морських сил України».

Заступник директора з навчально-виховної роботи Любов Кравченко зазначила:
- Лист морякам дівчата написали за дві години. Крім того, вирішили влаштувати ще й презентацію відеоверсію. Тепер хлопці зможуть побачити фотографії, рідні місця, згадати домівку. Почують добрі та ніжні слова... Цю письмову роботу майже не коректували, адже його автори - дуже грамотні і талановиті. Дівчатка - переможці багатьох предметних олімпіад та конкурсів.
- Наш колегіум найкращий! - із гордістю каже Анна Глоба. - Ми вирішили написати морякам, бо вважаємо, що вони виконують дуже відповідальну справу. А своїм листом просто хочемо їх підтримати.
- Дуже приємно, що моряки із Чернігівщини захищають кордони нашої держави та забезпечують спокій на морі. Нехай їм щастить! - побажала Анастасія Корнієнко.

А Олександра Кринична та Вероніка Водолаз сподіваються, що їхній відеолист підніме бойовий дух військовим морякам, і вони натомість напишуть дівчатам відповідь.
На початку жовтня усі учнівські листи на корабель повезе делегація з Чернігова, а найкращих авторів чекають подарунки.



Лариса Галета, тижневик «Деснянка вільна» №86 (270)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: матроси, письмо, «Деснянка вільна», Лариса Галета

Добавить в: