Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Троє синів простого майстра за короткий час стали вченими

Троє синів простого майстра за короткий час стали вченими

Троє синів простого майстра за короткий час стали вченими
Деяким односельцям Михайла та Людмили Білоусів (мешкають у Гірську) досі не вкладається в головах, як сини простого майстра лісу і шкільної техпрацівниці самостійно, за короткий час змогли так високо злетіти.

30-річний Максим і на три роки молодший від нього Андрій — уже кандидати сільськогосподарських наук, їхній молодший — Валентин (йому 22) навчається в магістратурі навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБІПУ). Уже має наукові праці. Мине рік-другий, і, дивись, наздожене братів.

— За вступ, за навчання синів нікому нічого не платив і хабарів нікому не давав! — підкреслює голосом Білоус-старший. — Гірську школу хлопці закінчили з відзнаками. Правда, Валентин — з однією четвіркою. Технікум — з червоними дипломами. А столичних чиновників підкуповувати — наших статків не хватить.

З усього сімейного скарбу у них далеко не нове авто, тракторець, щоб великий город було легше обробляти, чотири корови і всяка живність у господарстві. Є що синам у сумки покласти.
— Оце і вся допомога від нас, — уточнює. — А в науці вони всього самі допилися.

— Хлопців змушували вчитись?
— питаю.
— Над підручниками вони днями не сиділи. Після уроків бігли на ферму матері помагати. Люда 16 років дояркою працювала. Усі троє, вважайте, на фермі і виросли. По господарству у кожного теж була своя робота. Тому, мабуть і захотіли вибратись із села. Зубрити їх ніхто не змушував.

Максим першим приміряв боксерські рукавиці, які батько привіз із армії. За ним і брати долучилися до спорту. І до здорового способу життя. (Жоден не курить!).
Першим (коли виповнилося 12 років) Максим пішов з батьком на полювання. Для молодших це був ого який стимул. Він і професію батькову вибрав, вступивши після 9 класу до Лубенського технікуму лісового господарства. Брати — один в один — повторили цей шлях.

Закінчивши, усі — до столичного Національного аграрного інституту (з 2008 р. це — Національний університет біо-ресурсів і природокористування України).
Нині Максим — викладач кафедри технології лісогосподарського виробництва навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБІПУ.

Андрій — начальник науково-дослідницької частини у цьому ж виші.
Обидва одружилися в 24 роки. Обидва щасливі в шлюбі і в друзях. Максимова родина живе з батьками дружини. Але це тимчасово — у Гірську вже готовий зруб, залишилось перевезти й обладнати. Андрій має житло від університету. Валентин — у гуртожитку. Приїжджають до батьків: провідати, допомогти, онуками порадувати.

Нещодавно Андрій подарував рідним книгу, серед авторів якої — і його прізвище.
У вступі до наукової роботи автори висловлюють щиру вдячність усім, хто зробив вагомий внесок в організацію та проведення польових досліджень. Перший у цьому списку — батько, Михайло Білоус.


Михайло та Людмила Білоуси

Марія Ісаченко, тижневик «Вісник Ч» №47 (1281)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вчені, син, «Вісник Ч», Марія Ісаченко

Добавить в: