Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » 17 років Наталія Дворецька з Сосниці приймає огірки

17 років Наталія Дворецька з Сосниці приймає огірки

 

Приносять зда­вати 15-22 господа­рів. Найбільше нині здають по 48 кіло­грамів огірків різно­го розміру. А ще два роки тому по 50 кі­лограмів здавали лише одних семисантиметрових - це найдорожчі огірки Нинішня їхня ціна 22 грн за кілограм, хоча у липні вони кошту­вали 18 гривень Наталія Михайлівна розпо­віла, що у 2006 році вона з чоловіком вперше спробували вирощувати огірки на продаж.

Чоловікова се­стра, що проживає у Долинському, якось обмовилась, що ку­пили насіння і бу­дуть здавати огір­ки. Як це? Тоді я зди­вувалась. Але купи­ла насіння і зайня­лись ми огірками. До нас доєднались ще З сім’ї і ми разом по­чергово через день возили здавати огір­ки аж у Велике Устя Якби це було сьо­годні, то вигоди ні­якої, а тоді ми заро­били 3 тисячі і за ці гроші купили потуж­ний ноутбук.

Тоді познайомились із закупником і домовились про співпрацю. І вже наступного року Наталія Михайлівна відкрила приймальний пункт у дворі батьківської хати у Сосниці, на В’юнищі. Охочих заробити було багато, в середньому 65 чоловік за день. Возили огірки не лише сосничани, а й го­сподарі із Лав. Тоді огірки коштували по 14 гривень. З кожним роком ціна підвищувалась хіба на гривню і нині огірки коштують дуже дешево. Найдорожчі найменші 7 см - 22 грн., 9 см - 16 грн., 11 - 9 грн., це так нині, а починали сезон з 18 грн. за найменші. Об’єму додають переростки, тобто біль­ші 11 см., але всі рівненькі, зелененькі. Таким чином за сезон господарі можуть заробити 10-11 ти­сяч гривень, це мізер. Ще два роки тому було і по 22-25 тисяч.
Тоді багато хто висаджував по тисячі насінин, це приблизно 5 соток. Зазвичай люди не підв’я­зують стебла, таких мало, а огірки стелються по землі, - розповідає приймальниця із Загребелля.

З лютого вона замовляє насіння. Беруть всі охочі. За цей рік розпродала більше 10 тисяч насінин. Всі перерахувала по одному, бо пачка приходить ти­сячна, а люди беруть хто скільки - по 100, 200 на­сінин, одиниці беруть тисячу. Ціна насіння висока, наприклад сорт «Сатина» коштував 1800 грн. ти­сяча насінин. Найдешевні були по 1400 грн. А сор­ти можна придбати різні: «Шакті», «Чайковський», «Кіпрія», «Пролекс», «Тріале».
Люди кажуть, що цього року спека не сприяла урожайності огірків. Тому рано вони посохли і зда­вати нічого, пенсіонерки приносять по 2-3 кілогра­ми огірків різних розмірів.
Цього року приймальний сезон розпочали 6 лип­ня. У 2022 - з 12, у 2023 - з 15 липня. А закінчу­вали, наприклад у 2022-му аж третього вересня. А цього року доведеться вже незабаром закривати, бо більшість тих жіночок, які приносили огірки 11 серпня, казали, що вже навряд чи будуть прино­сити і просили розрахунок. За той день всі разом назбирали лише 100 кілограмів огірків 7 і 9 см, які забирає підприємець із Черкас. Звісно йому не ви­гідно ганяти машину, хоча ще є в нього одна точ­ка у Мені. Другий огірковий сезон відкривати нема сенсу. Є одиниці господарів, хто садить огірки після того, як вибрав цибулю.
Але то вже невисокий урожай. Люди кажуть, що стебла відразу хворіють.
Огірковий сезон всі ма­ють починати одночасно.

Дату посадки огірків реко­мендують закупники, цьо­го року всі висаджували 15, 22 і 23 травня, хто по­садив раніше, не мав змо­ги здавати огірки, бо їх ще не приймали.
Крім огірків, ще можуть приймати листя хріну, дуба та щирець. У 2022 році охочих заготовляти листя хріну було багато. І хоч він коштував 3 грн. за кілограм, за один раз зда­вали на 500 і більше гри­вень. Були дні, коли всі ра­зом за день заготовляли по 660 кілограмів. Хто ножем зрізав, а хто ламав і тоді складали в пучок та зв’язували.



Наталія Дворецька облік веде точний



Лінійка для вимірю­вання огірків



Стільки огірків принесли за день


Наталія Дворецька не просто приймає огірки, а й сама їх щороку вирощує. Були такі роки, що висад­жувала 2 тисячі насінин, тобто засаджувала 10 со­ток. Жінка дотримується порад досвідчених городників, які рекомендують повертати огірки на одне й те саме місце лише через 4-5 років. Тоді всі сте­бла були підв’язані. Але, каже, урожай кардиналь­но не відрізняється від тих, що стелються по зем­лі. Більше він залежить від погодних умов. Якщо минулого року погода сприяла для огірків, то і уро­жай був високий і довготривалий у всіх господарів. П’ять 5-літрових відерець огірків минулого року по­клала на прохання для своїх підопічних.

А ще сім’я Дворецьких - це дуже великі господа­рі, які трудяться щодня: спати лягають пізно, а про­кидаються рано, мабуть, раніше півнів. На їхньому городі чого тільки нема. Довжелезні ряди помідорів різного сорту, баклажанів теж різного сорту, а пер­ці які вже рясні! Розкішно стелються кавуни, є жовті сорти, не тільки всередині, а й шкірка жовта. Дині, каже господиня, не достигають, хоча сіє щороку і цьогоріч може спробує, бо вже на окремих ягодах шкірка змінила колір і стає рудою та шаршавою. А що вже казати про квіти! Вони радують око і на го­роді, і у дворі. Встигає жінка порати величезне гос­подарство.

А як з любов’ю вона розповідає про заготівлю огірків - це її найбільше хобі. Тільки уявити 17 років нікого не образити, нікого не обдурити, бо прийман­ня огірків - це постійна робота з грошима, з якісним товаром. Всі люди задоволені. І досі є господарі, які не лінуються і возять здавати огірки із В’юнища. Не кожному вдається стільки років співпрацювати і бути задоволеним від своєї роботи. Щасти вам, до­брі господарі!

Джерело: газета “Вісті Сосниччини”, Олена Кузьменко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сосниччина, Дворецька, огірки, заготівельники

Добавить в: