Концертмейстер Ольга Компанець: «Моя професія - моє щастя»
Ольга Компанець вже майже 10 років працює директором Прилуцької дитячої музичної школи імені Л.М.Ревуцького. До директорства працювала завідувачем вокального відділу, заступником директора з навчально-виховної роботи. Досвідчений викладач за класом вокалу, сольфеджіо, теорії музики. Гарний концертмейстер, музикант і талановитий композитор.
Після закінчення музичної та загальноосвітньої шкіл навчалася в Чернігівському музичному училищі на диригентсько-хоровому факультеті. Потім був Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя (історико-юридичний факультет) та Київський університет культури - магістратура (вокаліст).
Цікава як особистість: розмовляти з нею можна годинами - розмовляти, насолоджуючись.
Приємна, щира, молода. Емоційна і дуже жіночна. Красива, витончена, тендітна, наче японська статуетка. Правда, з ямочками на щічках.
Заміжня. Чоловік - Руслан. Він для неї і друг, і брат, і коханий. За ним, як за кам'яною стіною. Відчувається, що вони щасливі...
Історія жінки - завжди цікава і неповторна. І у кожній своя історія. Свої думки, своє кохання, своє сприйняття цього складного неоднозначного світу.
«Заговори, щоб я тебе побачив» - цей сакраментальний вислів належить відомому грецькому філософу з Афін.
Отже, пропоную читачам декілька цікавих, на мою думку, висловлювань пані Ольги з нашого передсвяткового спілкування.
«Я - ДОНЬКА КОВАЛЯ»
Народилася не в Прилуках, а в Запоріжжі, на Верхній Хортиці. Я - третя дитина в родині, є ще два брати. Тато, Микола Пилипович, робив дивовижні речі у своїй кузні, і я частенько бігала до нього. Дим, вогонь, пар...Але мені там подобалось. Він мав за спиною лише 4 класи школи, але вмів читати складні креслення.
Коли ми переїхали на Прилуччину, в Ладан, тато працював на заводі «Пожмашина» наладником висотних кранів, без страховки і без страху ходив вузькими балками під самою стелею цеху... Мама - Віра Митрофанівна, закінчила педагогічне училище, працювала в дитячому садочку, нас виховувала.
Родина у нас була музикальна, співуча. У татка був високий чоловічий голос, у мами теж прекрасний голос. Вони завжди співали дуетом на два голоси.
Всі українці, які здавна збиралися на вечорниці, на весілля, навіть бабусі, що співали на лавочках, миттєво розподілялися на два або три голоси. Причому, вони ніколи не знали нот, не мали музичної освіти. Виходило у них це дуже легко, природно і професійно. Любомир Боднарук, один з моїх улюблених викладачів Чернігівського училища, назвав цей феномен нашого талановитого народу «вуличною терцією». Це у нас у крові - співати на вулиці так, як у філармонії.
ДИВЕНЬ, КОРАБЛІ І ФОРТЕПІАНО
Вулиці на Верхній Хортиці були широкі, жили всі українські, молдавські, болгарські, німецькі родини дружно. Ми - діти, гарно товаришували між собою. З ляльками до школи я не грала, ми бігали, насолоджувалися іграми просто неба. Завжди у мене були подряпані коліна.
Дві старі колоди на вулиці перетворювалися на кораблі, і я завжди була капітаном одного з них... Весілля святку- валися шумно, у куренях. За 200 метрів, ще на сусідній вулиці, я чула, як співали тато з мамою дуетом - «Цвіте терен», «Ой, чий- то кінь стоїть...»
Для дітей на весіллях завжди накривали окремі столи, нас годували смачно і щедро.
На Прилуччині весільною родзинкою є коровай, а там - дивень. На величезну гілку вишні накручувалося солодке тісто, а її верхівку увінчували цукерки. Ми всі з нетерпінням чекали цієї смакоти.
Мама відвела мене в музичну школу у клас гри на баяні. Члени екзаменаційної комісії сказали, що «ця маленька, худенька дівчинка навіть не втримає баян». Обирайте, мовляв, скрипку або фортепіано. Я успішно склала екзамени, батьки купили для мене дуже дороге фортепіано, і воно все життя зі мною. Воно, як член родини.
Все дитинство моє було дивом, як та гілочка вишні з солодким тістом. Залишилося багато світлин і пам’ять...
ВІЙНА ВИПРОБОВУЄ КОХАННЯ
Війна - дуже тяжке випробування для нашої країни, випробування для всього народу, навіть для витривалих, відважних воїнів наших.
Війна розділяє родини, ламає долі, розділяє людей. Могили дідуся мого Митрофана Корнійовича під Запоріжжям вже немає - росіяни її зрівняли з землею.Ось що таке війна.
Багато хто не повернеться з неї, на жаль, багато вже загинуло. Печально.
Я якось бачила солдата, який прийшов з фронту у відпустку. Він так бережно тримав свого маленького сина на руках, так захоплено дивився на нього, це було зворушливо і прекрасно!
Знаєте, наші чоловіки відчули себе захисниками, змужніли, бо вони захищають родини, дітей, дружин, свою домівку. Вони це зрозуміли, і знають, що, крім них, зробити це нікому.
І жінки теж змінилися. Нині кохання перевіряється війною. Моя учениця Іра, їй 30, провела чоловіка на фронт, і таких родин багато. Вони ще й не жили, вони про таке й не мріяли.Чекає його, нервує, посилки шле. Це інша реальність - кохання під час війни, бути дружиною воїна - це зовсім інше.
Кохання, взагалі, прекрасна і складна річ. Не всім Господь дає такий чудовий дар. Його потрібно ховати від всіх, бо це таїна лише двох. Воно не транспарант і не прапор. Коли жінка кохає і її кохають, вона стає іншою. Ні масок, ні ролей - вона з ним така, яка є насправді.
Наші українські жінки дивовижні - молоді, красиві і такі сильні, люблячі! Під час страшної біди не розгублюються, достойно проходять зі своїми чоловіками через все - їхні важкі поранення, шпиталі, операції, реабілітаційні центри, не кидають їх, бо люблять...
Все колись повернеться на круги своя, війна скінчиться нашою перемогою. Ми - дуже сильна, самобутня нація. Незламна.
Наші випускники мешкають у Канаді, Англії, Ісландії, Ізраїлї, Німеччині, Ірландії, працюють там музикантами, надсилають нам у школу відео, фото. Вони несуть українську культуру, нашу музику світові.Це прекрасно!
«ВСІ МУЗИ В ШКОЛІ З НАМИ КАВУ П’ЮТЬ...»
Моя професія - моє щастя. Це велике благо займатися тим, що любиш і вмієш, що робиш із величезним задоволенням. У школі працює 32 педагоги, 11 технічних працівників, навчається 275 учнів.
Щодо викладачів і працівників - 43 долі, 43 характери. Дякую їм усім за талант і працелюбність. В колективі у нас повна свобода творчості - вони фантазують, творять і витворяють. Коли слухаю наших учнів, як вони прекрасно грають і співають, неймовірно пишаюся ними і нашими педагогами. Вони змогли їх так чудово навчити гри на інструментах, навчили Музиці.
Ми всі тут живемо, ми всі тут - з ранку до пізнього вечора, щодня. Це наш дім. Кожна справа стає нашою загальною творчою справою, за яку уболівають усі - донати для ЗСУ, збір продуктових посилок нашим захисникам, академічні концерти всередині школи, творчі звіти на сцені міського будинку культури. У нас гарний контакт з батьками учнів, вони теж завжди поряд з нами, і я їм дуже вдячна за це.
Нині готуємось до 70-річного ювілею альма-матері, рідної нашої школи, який будемо святкувати у квітні. Це дуже відповідальна, хвилююча подія, плануємо запросити гостей - колишніх учнів, які стали професійними музикантами, працюють в Україні і за кордоном…
Наша школа - пречудовий острівець майстерності і любові, талантів і творчості, її неможливо не любити.
В ній всі Музи з нами п’ють каву і надихають нас на нові ідеї, на ніжність сердець, на мрії, що стають реальністю...
Подвір’я нашої школи - справжній сад, в якому царюють кущі з солодкою малиною; важенні смачні виноградні грона; яблуні, персики та груші з багатьма стиглими плодами, коли настає їх час. Учні на перервах пригощаються цим всім, радіють, і дякують завідуючому господарством школи - Віктору Петровичу Рудиченку, який, як добрий чарівник, створив для них всі ці смачні дива. Такого, мабуть, ніде немає - музична школа розташована у прекрасному молодому саду, це просто диво...
НАЙГОЛОВНІШЕ У ЖИТТІ — РОДИНА
Мій тато був родом з невеликого села Прилуцького району - з Миколаївки. Він жив у Казахстані, у росії, а мріяв завжди повернутися додому і повсюди з усіма розмовляв лише українською мовою. Ми з Запоріжжя саме тому й переїхали, бо тато так хотів, поближче до батьківської хати. У 2008 тата не стало... Ми не забули його...
Я щаслива, що маю прекрасну родину - чоловіка Руслана, сина Ігоря, братів Миколу та Сергія, племінницю Таню, мою дорогу мамочку. З мамою ми можемо поговорити про все на світі і - поспівати. А так, як мама зварить борщ, ніхто не зварить! Я щаслива, що мама зі мною, з нами...
Родина - найголовніша в житті, найдорожча. І колектив нашої музичної школи теж є родиною для мене.
Все у нас буде добре!
Вона любить квіти, із задоволенням працює на своє му ладанському городі, бо навчилася цього у батьків ще в дитинстві. У родині завжди були городи, велике господарство - качки, гуси, кролики. Любить детективи і фентезі, співає у церкві на кліросі, створює чудову музику.
Вона любить життя і людей і робить все по-жіночому красиво - керує машиною, варить холодець, виступає на нарадах. Ії сірі очі постійно змінюють колір, в залежності від настрою і ситуації. їй гарно в музиці будь-якої пори року - під час шуму дощів та шепоту снігу, шурхоту осіннього листя чи літніх трав. Намагається думати лише про хороше, хоч інколи плаче. Важко жіночому серцю, якщо крізь нього проходить війна. Але вона не здається - живе, працює, кохає, співає. Завдяки своєму відчуттю дивовижності музики, світу, людей.
Не знаю, що мені ще до цього додати. Начебто, все ясно.
Нехай всі наші дорогі українські жінки дочекаються синів, чоловіків, братів з війни живими. І почнуть більше співати, ніж плакати. Нехай Україна (вона ж жіночого роду, а значить - жінка) не стікає кров’ю, не ховає дітей своїх, а залишиться з вірою у найкращі дні.
Нехай кожна жінка хоч на мить відчує себе щасливою, посміхнеться квітам і весні! Зі святом, дівчата!
Джерело: газета “Прилуччина та Прилучаночка”, Лілія Черненко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Компанец, композитор, концертмейстер