Тетяна Троцик майстер тату малює неймовірні портрети
Тетяна Троцик має рідкісний дар малювати і портрет людини може завершити за три години. Бухгалтер за освітою знайшла себе в творчості і 17 років займалась нігтями. Вже два роки, як майстриня робить тату і перманентний макіяж брів. Тетяна зізнається, що змінити рід занять переконала саме тяга до малювання. Під час роботи над портретом жінка бачить тіні, які на перший погляд непомітні і велике значення надає очам, адже в них вона передає настрій, характер і глибину свого таланту. Тетяна не вважає себе самородком і каже, що тим, ким є, вона завдячує своєму батьку, який мав золоті руки та був справжнім майстром.
Менянка Тетяна Троцик є відомим майстром в індустрії жіночої краси. Черга до неї чітко розписана на місяць наперед. Жінка робить тату і перманентний макіяж брів. До салону їдуть з Чернігова, Новгорода-Сіверського, Корюківки, Сновська, Сосниці. Бажаючих побувати в неї багато, адже майстриня дійсно професіонал своєї справи. 17 років Тетяна займалась тим, що робила гарні нігті жінкам. А два роки тому почала робити тату і брівки.
- За освітою я бухгалтер. Наша тітка жила в Сосниці і працювала в місцевому технікумі бухгалтерського обліку. Нас у батьків три сестри. Я наймолодша, тоді Оксана на чотири з половиною роки старша і Наташа на дев'ять. Ну куди ж нас, як не до тітки? Ми всі три там навчались. Тільки ось освіта та жодній, крім Наташі, яка рік пропрацювала в Чернігові у виплатному центрі і поїхала до Італіі, де живе вже 11 років, не згодилась. Оксана рік проплакала в Пенсійному фонді гороховими слізьми і кинула. Вона стригти дуже любила. Пішла на курси перукарів, щоб мати диплом майстра, але це скоріше формальність, адже вміла це робити задовго до того.
Пам'ятаю, як стрижки і зачіски робила мені тринадцятирічній. Мама вирішила, щоб хоч одна донька мала вищу освіту і наполягла, щоб я вступила до Чернігівського регіонального інституту економіки та управління. Перевелась заочно і пішла працювати. Це було щось страшне. Знайшла роботу на оптовій базі і через місяць, слава Богу, сказали, що я їм не підходжу, - сміється Тетяна. - Оксана на той час відкрила перший приватний салон в Мені в готелі «Десна» і сказала, щоб йшла до мене працювати, будеш манікюр робити. Я любила творчість,тому погодилась.
Якось вже через декілька років пішла на курси. Думаю - навчусь квіти на нігтях малювати. Прийшла, спробувала і більше туди не пішла. Стала малювати, а дівчата наді мною повисли і з захопленням спостерігають, як гарно виходить. Зрозуміла, що мені ті курси не потрібні, адже нічому новому не навчать.
А тоді настав карантин. Сиділи вдома. Думаю, спробую помалювати. Раніше малювала акварельними фарбами, але менша Соломія мала, незручно. Тому взяла простий олівець і намалювала перший портрет, свою племінницю. Вже зараз дивлюсь на нього, а він бліденький. Наступного разу намалювала портрет сестри Оксани. Теж простим олівцем, тільки губи зробила червоними. Цю роботу показала в фейсбуці на своїй сторінці і навіть не очікувала, що він так сподобається людям. Коментарів написали безліч і всі казали, що робота просто неймовірна і очі передала дуже сильно і глибоко. А тоді «понеслось».
Знайомий чоловіка, Василь Григорович, прислав фото і попросив його змалювати. Намалювала на одному подиху і за той портрет він дав сто гривень. Мені так ніяково було гроші брати. Люди звертались. Одна жінка замовила портрет свого чоловіка і повезла подарунок до нього за кордон.
Якось малювала бабусю і двох онуків. Причому це були три фото, де вони окремо один від одного і мені довелось їх зобразити разом на одному портреті. І закохані часто звертаються - коханий коханій сюрприз робив. Всі кажуть, що малюю швидко. Найкоротший час - це три години. Зазвичай треба два вечори. Намалювати, відвернутись і назавтра свіжими очима подивитись. Тоді видно, що треба підкреслити, щось десь змінити. Я не з натури малюю, а з фото переношу. Є обличчя, на які ходжу і довго дивлюсь, щоб передати якомога точніше. Коли робота завершена, сама дивуюсь, як вийшло очі передати - погляд, характер, адже це головне в портреті.
А ще коли змальовую, з'являються тіні, яких відразу не видно. Зчитую кожну і передаю їх на акруш. До своїх робіт відношусь критично - наступного дня щось зміню. Доньок своїх теж намалювала, а ось ідеального портрета чоловіка нема - ходить по дому поряд живий і здоровий, - сміється Тетяна. Гостювала в Італії у сестри. Там малювала чоловіка по фото. Тінь від сонця падала на очі і їх майже не видно. Важко, коли очей не бачу. Я колись в дитинстві малювала і вірші писала, років у І2. Дома є дві папки з малюнками, на яких звірі і рослини. В мене була велика книга і я звідти всі ті малюнки брала. Писала ще на аркуші назву, де росте, або де живе. В школі любила креслення, геометрію, малювання - аби попрацювати олівцем. В школі всі знали про мої здібності, але ніколи вчителька образотворчого мистецтва не говорила, щоб я розвивалася в цьому напрямку, - посміхається Тетяна. Портрет формату А3 коштує 1000 гривень, 40-річна художниця багато малює друзів і дарує їм їх портрети.
В мене дві доньки. Софії 15 років, а Соломії тільки 4. Старша також малює, в неї на це своє бачення. Ходила на гурток і працювала з олійними фарбами. Сестра Наташа, що в Італії, назамовляла в неї більше півдесятка картин, і Соломія вже виконала замовлення. Чекаємо, коли вона приїде до України, щоб віддати. Донька дуже відповідальна і самостійна. Зараз малювання змінила на гітару. Навчилась грати і до музичної школи теж пішла сама. Навчається в ліцеї для обдарованих дітей, хоче бути вчителем хімії і біології.
Манікюр робила, а сама в душі виношувала, що треба зайнятись тату, адже це теж мистецтво. Два роки тому пішла на курси і втілила мрію в реальність. А через півроку освоїла і перманентний макіяж брів. Зараз тату популярне. Час йде вперед і мода на «тілесне» мистецтво теж. Йдуть і жінки, і чоловіки. Останнім часом багато військових стали звертатись. Патріотична тема популярна. Я люблю чорне тату більше, ніж кольорове. Воно, як і чорно-біле фото, більш естетично виглядає. Молоді до 18 років роблю тату тільки з дозволу батьків. Буває, приходять і кажуть: зробіть щось невеличке, щоб і мама не знала. Е, ні, так не буде. Відмовляю. Якось робила тринадцятирічній дівчині. Я дізналася, що вона зі Сновської школи інтернату. Дуже наполягала на тату. Я звернулась до директора і повідомила про її наміри. Та зв'язалася з опікунами і вони дозволили. Сказали: зробіть, бо вона все рівно свого доб'ється. Я нанесла їй тату - це маленьке сердечко на нозі знизу. Непримітне, але вона вважала його значимим.
Люди звертаються до мене і зазвичай показують бажаний малюнок. Я оцінюю його на свій погляд і в багатьох випадках пропоную щось змінити. Буває переконую, що на цій частині тіла цей малюнок не дуже личить. А може оцей вам більш сподобається? І люди часто прислухаються до моєї думки. А деяким взагалі відмовляла. Казала: не буду робити, бо якщо дізнаються, що я таке набила, то це пляма на моїй репутації, як майстра.
Тату робила 65-річній жінці. А перманентний макіяж брів зробила бабусі, якій понад 80 років. Вона слідкує за собою, зачіски, фарбування волосся. Приємно, що в такому віці їй в першу чергу для себе приємно гарно виглядати. Я люблю з брівками працювати. Буває, що їх взагалі нема, або доводиться підіймати. Знаєте, який для мене найбільш хвилюючий момент? Коли з новими брівками жінка підходить до дзеркала, дивиться з захоплюючим поглядом на себе і в неї відразу вирівнюється осанка, плечі ніби розгортаються, - розповідає з посмішкою майстриня.
Моя сестра, окрім того, що має перукарню, відкрила і спортзал. Мене теж на спорт підсадила. В мене зайвої ваги ніколи не було, хоча шоколад страшенно люблю і їм його майже щодня, та заняття спортом мене ніби перероджує. Раджу всім: якщо поганий настрій, депресія, погано зі здоров'ям - ідіть в спортзал. Це ліки стовідсоткові! Мій чоловік просто випхав (сміється) нашого сусіда Олексадра. Казав йому: ось іди, ось іди, вагу зайву скинеш і побачиш, як тобі покращає. Сусід пішов і тепер життя свого без спорту не уявляє. Вагу скинув і став фітнес тренером. Тепер допомагає іншим набути впевненості в собі і позбутися зайвого. До спортзалу варто ходити тричі на тиждень. Та я туди бігала б кожен день. Зараз багато літніх людей ходить і займається. Це так приємно бачити, коли людина працює над собою.
До речі, в самої Тетяни тату на тілі нема. «Я виношую думку, що колись зроблю, але поки в роздумах, що це буде. В чоловіка Сашка теж нема. Він до цього відноситься байдуже, хоча показую йому свої роботи і він їх оцінює. Йому подобається мінімалізм. Він завжди говорить: краще зробити і ніколи не жаліти, ніж жаліти, що не зробив.
Він у мене добрий, спокійний і завжди усміхається. Я дуже йому вдячна за підтримку і щаслива, що він у мене такий є. До речі, 30 грудня йому виповниться 42 роки і я його щиро вітаю. Мій чоловік мені наснився ще до нашого знайомства на свято Андрія, коли ворожать на судженого. Ніби я йду по дорозі, а на містку стоїть авто. Чоловік мені відкриває двері і запрошує сісти в нього. Він сам з Блистови. Одного разу приїхав з хлопцями в наше село і загрузли в багнюці. Я підійшла до них і допомогла витягти автомобіль. Жваво так кричала «давай, газуй». Там ми і познайомились, - розповідає Тетяна. - Ми зустрічалися довго і одного разу поїхали в Київ. Гуляли на Хрещатику і саме тут він мені освідчився і запропонував одружитися. Була і каблучка в червоній шкатулці. Тоді на Хрещатику нас намалював художник. Через багато років на річницю весілля ми знову поїхали в Київ на добре знайоме і приємне в спогадах місце. Гуляли по Хрещатику і знову там попросили художника нас намалювати на згадку», - розповіла Тетяна.
Скільки вже намалювала сама, жінка не рахує. Та каже, що достатньо багато. Та є в її думках один заповітний портрет, який дуже хоче намалювати і виношує це бажання в собі - це портрет батька, якого нема вже 11 років на цьому світі. Володимира Федоровича Молочка знали багато людей і поважали. Він був майстер на всі руки. Вдома мав верстати, на яких постійно майстрував. Ліжка донькам поробив сам. Двері в будинку, вікна, стіл, стільці - чого тільки не створював і собі, і людям. Криниці з різьбою по селам і досі є, створені його золотими руками. Техніку сам вмів скласти. Мав трактора, якого зробив сам.
Маму поважав і прислухався до неї. Він для нас взірець і приклад на все життя. Він міг так похвалити нас, як ніхто і ми тоді розцвітали. Від цього хотілося ще краще зробити. Якби він зараз був живий, то пишався би нами. Ми від батьків успадкували вміння робити і добиватись результатів. Син Оксани, Артем, чоловічий перукар-барбер. Працює в Мені і я бачу, який він талановитий. До речі, зять Олександр, його батько, масажист і теж відомий алеко за межами нашого містечка. До нього везуть багато діток, хворих на дцп. Старша сестра зі стрічок створює різні вироби. То сніговиків, то ще щось. Раніше ми продавали її вироби на ярмарках. Зараз вона займається волонтерством. Ми всі дуже дружні між собою і це заслуга наших батьків. На свята збираємось обов'язково родинами, - розповідає майстриня.
Тетяна має таланти, та є в неї ще одна родзинка - вона своїм щирим спілкуванням прив'язує до себе людей. Її душа така тепла і відкрита, що відразу зігріває. Добра, ніжна, лагідна, талановита і просто красуня. Вона завжди усміхнена. Колись її називали батюта або Володька, через велику схожість на батька. І вона пишається, що є такою завдяки тату, який їх навчив любити, поважати, твердо стояти на ногах! Хай щастить!
Джерело: газета "Вісті Сосниччини" від 15.12.2022, Наталія МАТВІЄНКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.