Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Барвисте сухоцвіття – бальзам для душі Наталії Голуб

Барвисте сухоцвіття – бальзам для душі Наталії Голуб

 

Статиця і гомфрена, лагурус і геліхризум - усі ці незнайомі для багатьох слова для Наталії Голуб - дивовижний світ квіткового захоплення. У кожному її букеті сухоцвітів, різнобарвних і надзвичайних, лише чиста і позитивна енергія, бо ж кожна рослинка вирощена власноруч із насінинки і зігріта любов'ю та піклуванням коропської квіткарки.



Нев'януча краса

Букети із сухоцвітів можуть милувати око не рік і навіть не два, а своєю красою не поступаються живим квітам. Є такі види рослин, котрі не втрачають своєї барвистості, уявіть собі, до десяти років. А букет сухоцвітів, подарований дорогій людині, не зів'яне вже за кілька днів, а буде довго-довго нагадувати про ваші почуття і особливу подію.

Наталія Голуб не так давно «підсіла» на квіткову тему. Усе почалося з вирощування кімнатних рослин. Коропчанка в інтернеті вишукувала інформацію, що любить і чого не любить та чи інша квітка, тематичні відео переглядала. А років зо два тому натрапила на сюжет про сухоцвіти і закохалася у них. Безтямно, як каже сама Наталія.

- Взагалі я завжди любила букети із сухоцвітів: на полі чи лузі наріжу різних квітів, рослин, насушу і поставлю у вазу, милуюся. Але коли побачила відео на ютубі про сухоцвіти, то просто не змогла встояти, аби й собі таке не вирощувати. Спочатку, правда, виключно для себе насадила. А тоді подумала, а чому б не тішити й інших цією барвистою красою і не робити ось такі букети на замовлення? -розповідає Наталія Голуб.

Серед сухоцвітів у квіткарки найбільше статиці, якої цього року було понад сто п'ятдесят кущів. Різноманіття кольорів цих квітів вражає: і сині, і жовті, і рожеві... Навіть персикові є. Квіти статиці не лише різнобарвні, а ще кольори цієї рослини дуже насичені і не втрачають їх до 8-10 років. Щоправда, за умови правильного зберігання: не під дощем і без потрапляння прямих сонячних променів.

Для своїх букетів вирощує квіткарка і льон, і лаванду, й овес декоративний. Є у неї лагурус чи зайцехвіст, як його в народі ще називають. Ростуть на квіткових ділянках у пані Наталії і гомфрена, і геліхризум.. Для своїх квітів обирає, звісно ж, найкраще, сонячне місце на присадибній ділянці.

- Кожну рослинку вирощую самостійно, із насіння. Бувають, ну, дуже дрібненькі зернятка, котрі доводиться за допомогою зубочистки в землю вкладати, - почула від квіткарки-співрозмовниці. - У січні-лютому висаджую насіння на розсаду. Спочатку все в будинку росте: маю спеціальні стелажі, підсвітку різного спектру випромінювання, аби рослинкам комфортно було. Навесні, коли тепліє, на вулицю виношу, у парник. Кожна рослинка уваги потребує, піклування і любові. Вони, як діти мої.

Суцвіття позитиву

Починаючи з липня Наталія починає вже зрізати свої сухоцвіти. Розфасовує їх за кольорами, довжиною стебла і відносить на сушку. Аби рослини гарно і, головне, правильно висохли, їм потрібні спеціальні, проте не хитрі умови: темне місце, котре гарно провітрюється. Ідеально підійде горище або комора. Пофасовані букети догори дригом підвішуються.

- Але перед тим, як сісти за виготовлення букетів, треба сухоцвіти на добу, наприклад, у погріб знести, щоб вони трохи вологи набралися. Так із ними легше працювати, цвіт не осипається, - про нюанси роботи із сухоцвіт-ним стеблом розповіла Наталія. - Щоб букет був гарним, не лише важливо правильно виростити квіти, зрізати і підсушити. Є такі моменти, котрі від мене не залежать. Приміром, погодні умови. Гарні розквітлі сухоцвіти після затяжного дощу можна порівняти із намоченою серветкою: вони вже не такі красиві, кольори тьмяними стають. Плакала, але мусила зрізати понад три корзини квітів, і замість букетів пустити їх на мульчування.

Як тільки рослини висохли, можна братися і до роботи. Проте Наталія зізнається, що влітку часу бракує на створення сухоцвітних композицій. А ось восени, коли більшість справ вирішена, можна з головою поринути у створення квіткової краси.

- Та я ж не відразу після сушки букети починаю компонувати. Спочатку кожне стебло треба окультурити, усе зайве пообривати. Це теж левова частка роботи. А тоді вже можна і до створення букетів братися, - розповідає. - Враховую всі побажання замовника: кольорову гаму, висоту букета. Бо у кожного різні смаки. Якщо ж людина собі замовляє, прошу ще й вазу сфотографувати, у якій ці квіти стоятимуть.

До речі, робить Наталія Голуб і декоративні віночки. За основу бере березові гілки, зв'язує у коло і декорує квітковим різнобарв'ям.

- Ваші букети неймовірні, та й розповідаєте ви із захопленням. Цікаво, що для вас є ваші квіти?

- Це моє життя. Я не просто їх люблю, без них уже й не можу, - не роздумуючи, відповіла пані Наталія. - Коли я, наприклад, сідаю за створення букету, то як у відомій рекламі: і нехай увесь світ зачекає. Я повністю поринаю у цей квітковий світ. Якщо навіть важко на душі, хтось образив, коли беруся робити якусь композицію, негатив повністю зникає, я про все погане забуваю. Тому у моїх букетах суцільний позитив. І часто говорю, що я вдячна Богу, бо маю здоров'я, сили і час займатися улюбленою справою.



І хоча Наталія говорить про те, що вона не професіонал, що вона тільки вчиться створювати букети, проте, мабуть, це не має особливого значення. Головне, що те, чим вона займається, приносить їй величезне задоволення, а все, що зроблене з любов'ю, - завжди гарне.

Коропська районна газета «Нові горизонти» №48 (9318) від 3 грудня 2021, Ірина Боровська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Голуб, квіткарка

Добавить в: