49-річний Володимир Голубовський пішов воювати, не ховаючись і загинув
Серед полеглих воїнів, які пішли захищати свою країну, є 49-річний Володимир Голубовський із Монастирища - головний сержант Збройних сил. Він загинув у бою за Україну у липні цього року неподалік Роботиного Запорізької області. Володимир тепер ніколи не побачить свою дружину, дітей, не потримає на руках онуків, яких дуже любив.Заради них став на захист країни.
- Ми для дітей жили. У нас їх двоє: сину Ігорю - 29, доньці Вікторії - 26. Вже маємо трьох внуків: меншим по чотири роки,
а найстаршій внучці - 14, - розповідає дружина полеглого захисника Інна Голубовська. - Дітей на ноги поставили, допомогли їм житло купити. Вони окремо мешкають. А ми з чоловіком хотіли пожити для себе.
Так і не встигли натішитися одне одним Голубовські, не встигли набутися разом, бо кровопролитна війна забрала життя Володимира.
Володимир Голубовський 30 років трудився у СТОВ «Інтер», на великій техніці: і на комбайні, і на тракторі. Любив свою роботу. Був працьовитим, усе умів, за що не брався. Вдома теж його руками створено чимало. І якщо голова сімейства на своєму місці - то у господарстві завжди лад буде. Так і в родині Голубовських.
- У нас дружна родина. І дітям допомагали, і вони нам, - говорить Інна Степанівна, - були часи, коли тримали велике господарство: корів, свиней. Бо знали: аби щось мати - потрібно працювати.
Володимир та Інна Голубовські народилися і жили в одному селі - Монастирищі. Разом - зі шкільної парти, бо були однокласниками. І ще зі школи почали дружити, а потім у них зародилося взаємне кохання.
- А потім я два роки чекала його з армії. Чоловік служив у прикордонних військах, - з сумом згадує пані Інна. - Одружилися. Володимир їздив на заробітки. Купили хату, машину... Усе в нас було. Тільки б жити...
Не було між ними непорозумінь. Володимир був для Інни не просто чоловіком, а другом, як і він для неї.Безмежно вірили одне в одного і підтримували.
Чоловік був вправним мисливцем, захоплювався полюванням, і рибальством. Компанійський, життєрадісний. Проте повномасштабна жорстока війна зруйнувала життя родини Голубовських.
- Через село вони (орки. - Авт.) йшли. Така була велика колона техніки! Триста танків проходило, - ділиться Інна Степанівна. - Володимир одразу добровільно пішов у територіальну оборону - захищати наше Монастирище.
У квітні 2022 року Володимир був мобілізований до лав ЗСУ. Пішов воювати, не ховаючись, бо вважав це своїм обов’язком. «Я ж - чоловік!», - так говорив він дружині і переконував, що на фронті буде потрібніший, ніж тут, вдома. Захищав нашу країну під Черніговом, на Сумщині, Черкащині. Коли наприкінці квітня цього року Володимира Васильовича із іншими захисниками передислоковували на Запорізький напрямок, на передній край оборони, - заїхав додому у короткочасну відпустку. Це була їх друга та. остання зустріч.
Переважно Володимир телефонував рідним з війни. Але нечасто, бо не завжди виходило вийти на зв’язок і самі розмови були короткі: живий-здоровий - і слава Богу. Й дружина знову чекала наступного дзвінка від чоловіка-захисника аби почути, що з ним усе добре.
- Пам’ятаю, я з ним говорила 26 липня. Цього дня у внучки - день народження і Володимир зателефонував аби привітати, - зізнається пані Інна. - Я дуже розплакалася. Навіть не можу пояснити, чому у мене стався нервовий зрив. Це була наша остання розмова.
Коли Володимир не зателефонував ні 27-го, ні 28-го числа і не вийшов на зв’язок, його рідні забили тривогу. Почалися довгі дні пошуків. І як це нестерпно боляче визнавати - втрачати надію.
- З мо їм чоловіком були ще два наших односельці. Вони вважаються зниклими безвісти, - з болем у голосі каже жінка. - Нам вдалося знайти Володимира лише восьмого вересня у морзі Запоріжжя. Його туди привезли двома днями раніше. У нього був жетон, годинник та інші речі, - по них і впізнали. Тіло чоловіка привезли додому. І він уже тут. Змиритися з його втратою ми й досі не можемо.
Життя головного сержанта, командира бойової машини, командира механізованого відділення Володимира Голу- бовського обірвалося 27 липня під час виконання бойового завдання поблизу Роботиного Запорізької області. А від 13 вересня у Монастирищі, на місцевому кладовищі, виросла його могила.
Дуже добре відгукуються про Володимира Голубовського у Монастирищі. І передчасна загибель Володимира Васильовича стала великою втратою для односельців.
Ось як згадує у своєму дописі-спогаді про Володимира Голубовського колишній староста с. Монастирища Григорій Зубарь:
«Вперше познайомився з ним у 1991 році. Молоденький, білявий, кучерявий. Весь час посміхався. Добродушний, неквапливий, виважений. Працював разом з дружиною, не знаючи вихідних, свят та спочинку. Народили, підняли на ноги двох чудовихдітей. Всі свої найкращі роки присвятив такій благородній, мирній,але невдячній роботі - вирощував хліб.
Але настало 24 лютого 2022 року. Міг би «відморозитися», сховатися. Але не та натура. Разом з Володимиром Леваднім на тлі загальної розгубленості знайшли в собі сили самоорганізуватися, об’єднати навколо себе людей.
Організували патрулювання вулиць, запровадили комендантську годину та контролювали її дотримання. Спочатку з мисливською зброєю, в цивільному одязі. Потім з’явився один автомат на двох. Повзали по мерзлій землі, контролювали рух ворожої техніки. Організували місцеву самооборону. Приклали максимум зусиль для стабілізації ситуації в селі. Я обіцяв їм після Перемоги нагадати про це наступним поколінням, як приклад для наслідування...
А ще я звик, що кожного ранку (поки орки стояли на трасі), близько восьмої години, ми зустрічалися біля сільради. А ввечері, як стемніє, - у мене вдома. Радилися, сперечалися, будували плани на наступний день...
Мабуть, ми ніколи не дізнаємося всіх подробиць загибелі Голубовського Володимира Васильовича. Але ми знаємо, що загинув він як Герой».
Світлана Череп, “Трудова слава”
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Голубовський, загинув, Монастирище, сержант