Подружжя пенсіонерів із Чернігова здолало 320 км Шляху святого Якова в Іспанії
Подружжя пенсіонерів із Чернігова Ольга і Леонід Кулай за 17 днів здолали маршрут Санабрес популярного паломницького Шляху святого Якова (Camino de Santiago) в північно-західній частині Іспанії протяжністю майже 400 км, із яких 318 вони пройшли пішки. Про це на своїй сторінці у Facebook пише Наталія Потапчук.
«Ми дійшли! В Сантьяго отримали Компостелу (свідоцтво про завершення паломницького шляху) та Сертифікат про кілометри. Всього здолали 381 км, із яких пішки пройшли 318. Різницю ми проїхали», – розповіли мандрівники.
Після отримання документів вони відвідали собор св. Якова в місті Сантьяго-де-Компостела, де похований святий, поставили там свічки, відвідали месу для паломників. У суботу вже автобусом з’їздили на мис Фістерру, що на березі Атлантичного океану, куди, згідно з легендою, свого часу прибило човен із мощами св. Якова. Цей мис ще називають «нульовим кілометром» або «краєм землі».
Після отримання документів вони відвідали собор св. Якова в місті Сантьяго-де-Компостела, де похований святий, поставили там свічки, відвідали месу для паломників. У суботу вже автобусом з’їздили на мис Фістерру, що на березі Атлантичного океану, куди, згідно з легендою, свого часу прибило човен із мощами св. Якова. Цей мис ще називають «нульовим кілометром» або «краєм землі».
Як розповіла пані Ольга, її чоловікові 66 років, а їй – майже 62. Подружжя здавна захоплюється гірським туризмом, але піти в такий великий і тривалий похід наважилося вперше.
Готувалися до нього цілий рік фізично, фінансово, інформативно й інтелектуально. Розглядали похід більше як туристичний, ніж релігійний. Хоча духовна складова все одно була його невід’ємною частиною. Вона полягала не тільки у відвідуванні стародавніх храмів-історичних пам’яток, а й у доброті людей, яких доводилося зустрічати, взаємовиручці паломників.
Стартували Кулаї 17 вересня з містечка Гранха де Мореруела, що неподалік міста Самора. Щодня долали від 16 до 27 км – залежно від відстані, що відділяла один паломницький притулок (альберге) від іншого, та запланованої на кожен день дистанції. Йшли у спеку й під дощем полями, горами, лісами, малолюдними селами. У визначених місцях ставили в отриманих на старті «паспортах пілігримів» печатки.
У дорозі зустрічали таких же мандрівників із різних країн – Австралії, Голландії, Іспанії, Німеччини, Туреччини, Франції тощо. Декому доводилося надавати допомогу, а потім отримувати від них приємні сюрпризи. Крім того, Кулаї презентували й свою державу – роздавали листівки з краєвидами Чернігова та підписом, що це – Україна. В місцях, де пілігрими залишають пам’ятні сувеніри, прив’язували синьо-жовті стрічки.
На шляху українські паломники оглядали пам’ятки XIII-XV століть і навіть більш раннього, ще римського періоду: храми, мости, інші споруди стародавньої архітектури. Мали, на щастя, безпечні, зустрічі з дикими звірами. А ще – мужньо долали біль у суглобах, який не забарився, але все ж дозволив дійти до кінцевого пункту.
Щоденний звіт про подолання маршруту Ольга Кулай робила на своїй сторінці у Facebook.
За словами мандрівниці, щороку Шлях святого Якова проходять понад 300 тисяч осіб. Серед них українців – трохи більше 500, пенсіонерів серед них – одиниці. Найпопулярніші маршрути – легкий португальський (250 км) і важкий французький (900 км). Кулаї обрали менш популярний іспанський через те, що він дешевший.
Відомо, що Святий Яків (Сантьяго) – один із 12 апостолів Ісуса Христа. У 44 році нашої ери він прийняв мученицьку смерть в Єрусалимі від рук царя Агріппи. Під час перевезення учнями тіла Якова на Піренейський півострів, на морі стався сильний шторм. Човен перекинувся і затонув. Коли ж його, уже з мощами св. Якова, прибило до берега, він був вкритий мушлями-гребінцями, які згодом стали символом Шляху Сантьяго.
Згідно з легендою, через багато років після смерті Якова люди помітили загадкове світло, що виходило з-під землі в місці його поховання. Відтоді сюди потягнулися паломники, а пізніше був зведений собор.
Серед тих, хто пройшов Шляхом Сантьяго, в різні часи були імператор Карл Великий, король Англії Едуард I, король Єрусалима Жан де Брієнн, Святий Франциск Ассізький, живописець Ян ван Ейк, Папа Іван Павло II, письменник Пауло Коельо.
Джерело: Чeline
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Кулай, маршрут Санабрес, пенсіонери, Іспанія