Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Три головні події тижня: Джамала, Софія, Всіхсватська

Три головні події тижня: Джамала, Софія, Всіхсватська

1. Джамала перемогла у фіналі відбіркового туру на «Свробачення-2016» і представлятиме Україну на європейському пісенному конкурсі у Стокгольмі.



Від глядачів Джамала отримала 6 балів, інші учасники фіналу the Hardkiss — 5 балів, SunSay — 4 бали.

Усього у фіналі відбіркового туру на «Євроба-чення-2016» було надіслано 382500 CMC.

Джамала народилася в сім’ї кримського татарина і вірменки. Популярність Джамалі приніс конкурс «Нова хвиля-2009», який проходив у Юрмалі, де вона отримала гран-прі.

32-річна артистка спеціально для нацвідбору написала пісню «1944», на яку її надихнула розповідь прабабусі. Саме з цим роком пов’язані найважчі спогади в її родині. Йдеться про насильницьку депортацію кримськотатарського народу.

«Хтось відчуває у перемозі Джамали політичні ноти, але для мене це, насамперед, — музична історія.

Бажаю перемоги у фіналі «Євробачення» українській дівчині з Криму!» — сказав Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради.

У 2004 році на «Євробачення» від України поїхав гурт «Гринджоли» з улюбленою піснею тодішнього Майдану. Провалилися з тріском. Дехто проводить аналогію. Тому — політичні ноти. Але Джамала — це вражаючий голос і пісня, від якої мороз по шкірі.

2. Освячено храм Малої Софії.

21 лютого вранці Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив освячення храму Малої (Теплої) Софії. Престол храму був освячений на честь благовірного князя Ярослава Мудрого.

Патріарху співслужили митрополит Переяслав-Хмельницький Єпіфаній, архієпископ Чернігівський Євстратій, архієпископ Тернопільський Нестор, єпископ Вишгородський Агапіт, духовенство м. Києва та області.

Відповідно до підписаної з Національним заповідником «Софія Київська» угоди про спільне використання, частина приміщень храму Малої Софії щоденно з 8.00 по 10.00 та з 17.00 по 19.00 використовуватимуться для богослужінь, а з 10.00 по 17.00 — як музей для демонстрування експозиції.

«У комплексі Малої Софії відновлено молитву і богослужіння. Великий день для Української Церкви», — написав владика Євстратій.

3. «Чернігів — найкраще місто України, тому що стало першим обласним центром, який повністю позбувся комуністичних топонімів», — похвалив Володимир В’ятрович, директор Українського інституту національної пам’яті. Так, міський голова підписав перейменування вулиць.

Вулиця Щорса стала вулицею Мазепи, є вулиця В’ячеслава Чорновола, Василя Прохорського і Андрія Мовчана — героїв Небесної сотні з Чернігівської області. І вулиця Всіхсвятська — чомусь саме ця назва багатьох розлютила. «Імені 50 років СРСР — набагато краща назва була!»

Нові назви, як і демонтаж останніх пам’ятників Леніну, — на виконання закону про декомунізацію.

Це глибинні зрушення. З тих, що міняють свідомість.

А як же урядова криза, третій майдан, побиті вікна банків та офісу Ахметова? Це все плинне, минуще і, за великим рахунком, чергове розчарування в апостолах. Пам’ятаєте, як сказав наш національний геній, день народження якого будемо святкувати 9 березня? «І день іде, і ніч іде.

І голову схопивши в руки, дивуєшся, чому не йде апостол правди і науки!» Тарас Шевченко, 1860 рік. Не застаріло нітрохи. Народ у кожному політику ладен побачити апостола правди. Який на посаду прийде і все розрулить, кожному видасть по мільйону євро і шенгенську візу, безстрокову. А воно раз — і звичайна людина. І гроші любить, і випити, і в тюрму не хоче, навіть за велику ідею. Тому — розчарування в апостолах.

Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №8 (1555)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Джамала, храм Малої Софії, комуністичні топоніми, «Вісник Ч», Ольга Макуха

Добавить в: