Лелеки помирають на гніздах
Лелеки помирають на гніздах
— Така погода, як зараз, для чорногузів — смерть, — вважає орнітолог, викладач Чернігівського національного педуніверситету Олександр Федун. — Знайомі дзвонили з Сосницького району, розповідали, що бачили мертвого чорногуза у гнізді. Теоретично птахи можуть і тиждень жити без їжі. Але тут додається ще й холод. Люди, які підгодовують птахів, рятують їх від смерті.
Це аномально холодна весна. Зазвичай о такій порі вже розмерзлися водойми, летять перелітні птахи. Перші з них займають найкращі місця. Але вони й ризикують замерзнути.
Окрім чорногузів, одними з перших повернулися з вирію жайворонки та гуси. Знайомі з Рівненської області телефонували й розповідали, що бачили журавлів.
Після того, як випало дуже багато снігу, більшість пернатих відкочували на південь. Але гуси та чорногузи залишилися.
— Якби його скинуть із кубла, я б його покормив, — говорить житель села Анисів під Черніговом 74-річний Микола Мельниченко. У гнізді на дереві біля його двора кілька днів майже нерухомо сидить лелека. — Я чотирьох малих бусленят викормив. Вони випали з кубла. Давав варену картошку, рибу сиру і м'ясо. Виросли і полетіли.
П'ятьох дорослих лелек бачив цими днями і житель Анисова Сергій Бовтун.
— Ми хотіли їх погодувати, але птахи боялися нас і тікали. Залишали їм хліб. Щось його поїло. А вони ц» чи не вони — не знаю.
У селі розповідають, що багато років тому дуже голодні чорногузи йшли до людей. Виходили й стояли на дорозі. їм виносили варену картоплю, ловили жаб у шахтах ручних колонок.
Геннадій Гнип, тижневик «Вісник Ч» №13 (1403)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: лелеки, холодна весна, снігопад, «Вісник Ч», Геннадій Гнип