Жителі будинків по вул. 1-ї танкової бригади бунтують проти автомийки
У Чернігові мешканці кількох будинків на вулиці 1-ї танкової бригади протестують проти підключення автомийки до трансформаторної підстанції, від якої живиться їхнє житло. Старша одного із будинків Світлана Нестеренко вважає: те, як проклали електродроти, не відповідає техніці безпеки. Крім того, люди бояться, що підстанція не потягне такого навантаження. Власник автомийки, яка ще на етапі будівництва, Ігор Матусевич стверджує, що він має всі необхідні дозволи.
Біля проїжджої частини зібралися місцеві жителі. Люди зупинили роботу електромонтера, який минулого тижня проклав дріт від автомийки, що через дорогу, до трансформаторної підстанції, яка обслуговує житлові будинки.
"Він обвисає. Тобто за технікою безпеки це неправильно, так не мало бути. Причепили на дерева, примотали проволокою. Слухайте, ну ось такий провід причепити і замотати – ми від цього в шоці! Стовп цей скоро впаде, там усі стовпи нахилені, тобто вони всі старі, їм уже по 50 років. Перед тим, як щось проводити – поставте нові стовпи", — каже старша одного із будинків Світлана Нестеренко.
На фото - Світлана Нестеренко
Також, за словами жінки, мешканці навколишніх будинків сумніваються, чи витримає трансформаторна підстанція таке навантаження.
"Якщо полетить трансформатор, хто нам його буде міняти? Знову скажуть: немає грошей. Не дай боже, щось станеться – ми будемо сидіти і без світла, і без води".
Минулого тижня жителі будинків викликали поліцію, писали заяву, після чого ці роботи призупинилися, каже Світлана. Але електромонтер приїхав, щоб продовжити працювати. Тож люди знову звернулися до поліції.
Власник автомийки Ігор Матусевич стверджує: їхні дії законні.
"Проводиться кабель по лінії, яка вже була. Ось кабель лежить. Його зняли і вішають другий, от і все. Ми брали технічні умови в обленерго на збільшення потужностей".
На фото - власник автомийки Ігор Матусевич
Також чоловік говорить, що роботи ще не завершені.
"Там просто висять кабелі, їх треба натягнути. Не можливо ж за один день все повісити. І все – там жодних проблем немає. Це все надумано".
Поліцейські, які приїхали на місце, перевіряли документи, що видавалися на проведення цих робіт.
Електромонтер фірми "Крес-енергосистем", що є підрядником, Сергій Мисик розповів, як мало відбутися кріплення дротів на опорах. Каже: їх планували натягнути, щоб вони не провисали. В суботу, 30 вересня, натягували провід над проїжджою частиною. Та, за його словами, закінчити роботи дійсно не встигли.
"Ми просто не встигли, робочий день до п’ятої. Тому ось так повісили тимчасово. Тимчасово повісили кабель, щоб він не лежав на землі. З «Міськсвітлом» погодили, з тролейбусним управлінням погодили, що ми маємо право по їхнім опорам протягти кабель".
Ігор Матусевич після спілкування з людьми говорить: готові взяти на себе деякі зобов’язання.
"Ми беремо на себе відповідальність за те, що гілки якісь будуть – ми самі це поприбираємо. Навіть допоможемо їм обробити дерева. Це по-перше. По-друге, ми домовилися зі Світланою, старшою будинку, що зараз усі дроти, які провисають, ми доробимо, доведемо до ладу. А тільки потім будемо підключати електроенергію".
Світлана Нестеренко говорить, що спочатку вони будуть радитися із сусідами, як діяти далі. Директор Чернігівських міських електромереж АТ "Чернігівобленерго" Олександр Короп, який приїхав на місце, пояснює, як можна отримати дозвіл на такі роботи.
"Замовник звертається за технічними умовами, АТ "Чернігівобленерго" їх розробляє. Вони були розроблені і видані. На підставі цього розробляється проєктна документація. Вона передбачає монтаж проводу самонесучого ізольованого по існуючих опорах. Власник цих опор КП "Міськсвітло" проєктну документацію погодив".
На фото - Олександр Короп
За словами Олександра Коропа, далі замовник укладає договір із підрядником на виконання робіт. І саме замовник має контролювати їх виконання. Також він каже, що трансформаторна підстанція розрахована на таке навантаження.
"Перед тим, як видати технічні умови, опрацьовується відділами і службами «Чернігівобленерго» характеристики навантаження, як по десять, так і по чотири кіловольти. Тому, якщо технічні умови видані, то підстанція і основна мережа гарантовано це навантаження витримає. Як було до підключення цієї лінії, так буде і після. АТ «Чернігівобленерго» гарантує забезпечення електричної енергії", — каже Олександр Короп.
Місцеві жителі хочуть офіційне підтвердження цим словам, тож написали колективну заяву на ім’я голови правління "Чернігівобленерго".
Джерело: "Суспільне Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.