Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Немає електрики — немає і води: як вирішують проблему в багатоповерхівках Чернігова

Немає електрики — немає і води: як вирішують проблему в багатоповерхівках Чернігова

 

Ситуацію в енергосистемі країни достеменно знає лише диспетчерська служба «Укренерго». Вона повідомляє регіональним диспетчерам графіки, які ті зобов’язані виконувати, а відтак жодна посадова особа, орган державної або місцевої влади не може втрутитися в цей процес. На цьому під час загальноміської наради в муніципалітеті 23-го липня наголосив представник АТ «Чернігівобленерго» Олександр Короп.



На фото - директор Чернігівських МЕМ Олександр Короп

– Залежно від стану енергосистеми й наявності генерації, наявності можливості передачі потужності в регіоні України, вводяться графіки відключень. Вони бувають різні: графіки аварійних відключень, графіки погодинних відключень, спецграфіки. Команда йде від чергового диспетчера НЕК «Укренерго» на диспетчера, наприклад, «Чернігівобленерго». Далі він передає свою команду, наприклад, диспетчеру Чернігівської міської ОТГ. Ці команди обов’язкові до виконання. Термін введення графіків після отримання команди — 10–15 хвилин, – пояснив директор Чернігівських МЕМ Олександр Короп.

Загалом, ситуація в енергосистемі України, порівнюючи з минулим тижнем, коли світло вимикали чотирьом чергам на шість годин, дещо покращилася, зазаначив Олександр Короп.

– Зараз діють дві черги графіків погодинних відключень, тривалістю по три години. Розпочинаючи з 14 години й до вечора, до 23, заплановано три черги, – повідомив Олександр Короп.

Немає електрики — немає і води. Під час відключень світла в деяких багатоквартирних житлових будинках зупиняється водопостачання. Над усуненням цієї проблеми активно працює «Чернігівводоканал». Зокрема, у багатоповерхівці на вулиці Незалежності, 15, що в мікрорайоні Масани, встановили генератор, котрий за відсутності електроенергії автоматично запускається та забезпечує роботу підвищувальної насосної станції. За словами директора КП «Чернігівводоканал» Сергія Малявка, вони також усунили проблеми на вулицях Жабинського 2В і 2Д та проспекті Миру 271Д.

– Прокинули по Жабинського дві лінії електропередачі і звернулися до енергетиків. Енергетики, загалом, пішли на зустріч і розвели ці черги, відключається підвищена насосна станція в різні черги. Аналогічна ситуація по проспекту Миру. Там уже зроблено, іза відключення однієї із черг усе одно підвищувальна насосна станція працює, – розповів директор КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко.

Питання щодо забезпечення води під час відключень світла вирішується в індивідуальному порядку за кожною адресою. На черзі в комунальників — ситуація з будинком на Красносільського, 49.

– Запропонували місцевому ОСББ узяти під звіт генератор, яким ми даємо. Ми зробимо прокладання кабелів до підвищувальної насосної станції. ОСББ одержала вчора ці пропозиції і вирішує подальше питання, – зазначив Сергій Малявко.

Попри виклики сьогодення, мешканці багатоповерхівок мають бути забезпечені безперебійним водо- та теплопостачанням, а також водовідведенням, а тому місто й далі працюватиме, аби надавати чернігівцям базові послуги навіть під час блекаутів.



Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: електрика, графіки, Чернігівобленерго

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (4)

Додати коментар
У 24 липня 2024 г. (18:38) #[1]
А чим цей будинок особливий? Тариф у всіх однаковий, а воду зробили тільки обраним, за спільний кошт
Anonim 26 липня 2024 г. (11:13) #[2]
Відповідь на [1]
"роблять воду" тим, хто подав заявки, чиб більше заявок з будинку і чим раніше подали - тим швидше поставлять. Та і я впевнений, що ти з розряду таких, що будуть верещати, що їм той генератор не потрібен, якщо скажуть оплачувати паливо з своєї кишені
Ізя Соломонович 25 липня 2024 г. (15:00) #[3]
В моєму будинку де стоять електроплити (14 поверхів- будинок без газу) -напругу вимикають як годиться щодня! Щось приготувати (навідь чай) -велика проблема,і таких будинків напевно багато. Тоді як у деяких моїх знайомих ще жодного разу вимкнень ще не було! Якась вибіркова економія на одних за рахунок інших.
Anonim 26 липня 2024 г. (11:11) #[4]
Відповідь на [3]
Хто тобі дохтор. Селись біля інфраструктурних об'єктів, по яким може пирлетіти. Там світло є.
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії