До зими Чернігівська область готова
604 котельні забезпечую гь теплопостачання на Чернігівщині — наша область повністю вступила в опалювальний сезон.
- Теплопостачання об'єктів житлового фонду та соціальної сфери почали всі громади області. Глобальних проблем із подачею тепла у регіоні немає, наголосив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. — Ми розуміємо всі ризики, які стоять перед нами як перед прикордонною областю, розуміємо ті виклики, які нам може примасти агресія росіі, тому протягом усього року активно і бізнес, і комунальні господарства разом з органами місцевого самоврядування забезпечували свої об'єкти додатковими альтернативними джерелами енергй. Це аварійні генератори (630 одиниць мають тепло- та водопостачальні підприємства, понад півтори тисячі — заклади осві ти та охорони здоров'я) плюс кілька проектів зі встановлення коопераційних установок. Якщо говорити про альтернативні джерела електроенергії, то наявними на цей момент уже можна забезпечити понад 20% потреб області. І ця робота триває.
Загальна потужність об’єктів енергетики області, що виробляють електроенергію з альтернативних джерел, складає 50,69 МВт Це 603 установки, які беруть енергію від сонця (31,39 МВт), 2 підприємства, що виробляють її з біомаси (4 МВт), і три — з біогазу (15,03 МВт).
— З боку регулятора (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. - Аат.) були внесені зміни в законодавство. На сьогодні приєднання альтернативних систем електропостачання до енергомережі — процедура доволі проста. Так, протягом цього року вже погоджені приєднання за спрощеною процедурою на потужність майже 40 МВт. І ми й надалі готові сприяти в цьому, — говорить голова правління АТ «Чернігівобленерго» Сергій Фелик.
Джерело: газета “Гарт”, Катерина Огієнко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Чернігівобленерго, опалення