Олена Давиденко, директор покровської школи, готує аджику... з чорнобривців
У 45-річної менянки Олени Давиденко, директора покровської школи, у дворі перед порогом — величезний квітник. Найбільше яскравих чорнобривців. І вони не тільки для краси.
— Уже який рік готую з ними аджику. Рецептом поділилася приятелька. З цією пікантною приправою особливо смакують сальце, печене м’ясце.
Її не треба варити, як класичну. Сира, цілюща, бо кожен інгредієнт корисний. Потрібно взяти: 30 квіточок чорнобривців, склянку чищеного часнику, склянку горіхів, 15 гострих перчиків і прокрутити все через м’ясорубку. Додати пачку приправи «Хмелі-сунелі» і 1-2 чайних ложки солі. Розкласти в невеличкі стерилізовані баночки і зберігати в холодильнику. Колір суміші виходить коричнюватий. Кому хочеться, аби він був яскравий, можна додати солодкого червоного перцю, — жінка дістає з холодильника баночку, знімає кришечку. Запах, смак — ням-ням.
— Таку приправу можна і взяти як мініподарунок, коли йдеш у гості, — говорить Олена Михайлівна. — Я обожнюю пікантні смаки. Консервації у мене повний погріб. Мариновані сливи як гарнір до м’ясних страв. Баклажани з часником та цибулею, зеленню кропу та петрушки.
Гриби за різними рецептами. Та найбільше мені смакує гострий червоний перець у маринаді. Можна подумати, що як зТси одну таку перчину, то і рот роздере. Насправді — ні. Цим рецептом зі мною поділився Володимир Дорошенко. У нього є пекарня. Його родина — любителі перців.
Перчики помити, не чистити. На одну хвилину опустити в окріп. Витягти, скласти в літрову стерилізовану банку, у неї вміщуються до десятка перчин, і залити гарячим маринадом лише з двох складових: пів літрової банки цукру і півлітра оцту. Його слід прокип’ятити хвилину. Ні солі, ніяких прянощів. Смак виходить неперевершений, не скажеш, що це пекучий перець. Він смакує до гарячого м’яса, шашлику, курки гриль, котлет.
Валентна Остерська, «ВісникЧ» №38 (1845) від 23 вересня 2021
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.