Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Володимир Кучма: ремонт сільських доріг поза межами компетенції ОТГ

Володимир Кучма: ремонт сільських доріг поза межами компетенції ОТГ

На початку березня до нашої редакції звернулася жителька м.Чернігів Наталія Марченко, яка поскаржилась на відсутність твердого покриття на вулиці Кленова села Чемер, в якому жінка має будинок. 5 березня її автівка загрузла в багнюці не доїхавши до оселі 100 метрів, машину врятував сусідський трактор. Оскільки ми не змогли на день звернення Наталії додзвонитися до голови Кіптівської ОТГ, куди входить село Чемер, то публікуємо його коментар сьогодні. В своєму інтерв’ю Володимир Володимирович роз’яснив, чому чернігівським селам без залучення серйозних спонсорів, або участі в державних програмах годі й чекати покращення доріг на вулицях.



- Я народився і все своє життя довжиною 60 років прожив в селі. Ми всі розуміємо, що є такі поняття, як центральні дороги державного значення, місцевого значення, їх ще називають стежками і які з’єднують Остер з Козельцем і т.д., а є сільські дороги, які проходять по вулицям сел і які свого часу господарство або закрило асфальтом або ні. І є таке поняття, як весна - зійшов і почав танути сніг і по цих вулицях або можна пройти або там самі калюжі. Село Чемер - до нас доєдналося у 2020-му році  згідно з постановою Кабінету міністрів. Але ми до сьогоднішнього дня не маємо до нього ніякого відношення, через те, що це був окремий бюджет сільської чемерської ради, яка не хотіла приєднуватися до Кіптів і не хотіла розуміть, що таке об’єднана громада.
- На сьогодні якась жінка, з якогось переляку і з великого розгону, не розрахувавши можливості свого транспорту заїхала в те багно, не зрозуміло для чого. І тепер вона скаржиться в редакцію газети: «Спасіть мене». А їй що не видно було, що там дороги нема? Так її нема й у Хрещатому, нема й у Надіновці і в Олбині її нема, як і в Анісові. Ну, нема, ну не заасфальтували свого часу, на кого скаржитись?

- У Чемері нема сільради, є - старостат, де зараз працює новий староста села. Якщо ця жіночка хоче дорогу, то нехай проявить ініціативу, звернеться до сусідів і вони зберуть кошти, аби зробити відсипку цієї дороги. Також, зауважу, що на даний час ще не завершена реорганізація чемерської сільської ради, вона не закрита по Держакадстру. Тож ставити ремонт дороги на цій вулиці в якості першочергового питання - це безглуздя просто. Є більш нагальні питання. А вулиця Кленова з такою дорогою як є, якось жила 30 років за часів незалежності і за Радянського Союзу і якось же ж пересувались по ній люди, діти...

- Сьогодні у структурі ОТГ немає такого підрозділу, який би будував дороги. Сьогодні полатать дорогу асфальтну, яка худо-бєдно тримається - вартує більше 300 гривень за метр квадратний. Якщо брати всі ті села, що доєдналися до нашої громади 5 років назад, то і там ми не зробили жодної дороги, через те, що таких можливостей нема. Бюджет нашої громади становить 37 мільйонів, і цих коштів не вистачає на будування доріг.

- До наших функцій входять наступні компетенції: освіта, медицина, культура і соціальний захист. Господарською діяльністю сільська громада не займається да і не вистачить у нас на це потужностей, нема в нас промислових підприємств, які б працювали на території громади і формували потужний бюджет. Було б у нас, скажімо, Запоріжсталь, то були б і надходження від ПДФО і тоді б ми могли б щось робить. А так ми повинні з того що є забезпечувати зарплати освітянам, медикам і т.д.

- А якщо зруйнувалась дорога, якою їздять діти до школи чи люди до лікарні, то що тоді робить?
- Якщо дорога веде до школи, то вона впливає на забезпечення навчального процесу, за що ми несемо відповідальність. А якщо це одна якась вулиця де приватні будинки, то ніхто ремонтувати її не буде, адже навіть якщо взяти територію села Чемер, то орієнтована довжина всіх його вулиць-доріг становитеме близько 100 км. Скажіть, коли в сільраді з’явиться можливість покласти 100 км. асфальту? Бажання і можливості - це дві великі різниці.

- Тож питання з приводу ремонту таких доріг я пораджу вам задати Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА, а конкретно начальниці Хомик Олександрі Дмитрівні. Вони планують, це їхні кошти. Якщо вони нададуть їх по напрямку капітального будівництва чи ЖКГ, якщо його поставлять у план будівництва, тоді можливо, якісь кошти з держбюджету на ремонт таких доріг, у виді субвенцій і надійдуть. У нас же нема таких фінансових можливостей.

- А ви як голова ОТГ можете звертатись до цього департаменту з приводу фінансування?
- Можна подавати проекти до Державного фонду реконструкції і розвитку (ДФРР), але там чітко визначаються напрямки-пріоритети. Наприклад, це може бути будівництво спортивних комплексів, медичних установ чи й будівництво доріг. Але просто так попросити побудувати дорогу у певному селі - ми не можемо в них. Радше звернутися до інвесторів, які працюють на території сільради, - тобто шукати спонсорів. Скажімо у Чемері працює знана в усій країні Баришівська зернова компанія, от 5 років чи більше вони там працюють - то нехай їх сільрада, яка декілька років не бажала приєднуватися до нашої ОТГ і залучить їх у якості спонсора для будівництва доріг Чемера.

- А чого Чемер не хотів до вас приєднуватися?
- Тому, що вважали, що вони потужні, у них класна інфраструктура, що Кіпті для них - це замале село. Хоча Кіпті весь час належали до господарства у Чемері і Чемер будував собі вулиці, газопроводи, водогони, а Кіптям не давали нічого. А тепер коли вони до нас приєднались - то вимагають будівництва доріг. Так, вибачте, люди добрі, ми й собі не маємо можливості їх будувати, ми що з освіти заберемо кошти?

- А по яким питанням ваша громада вже зверталась до Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА?
- Ми співпрацюємо, у цьому році з ДФРР нам було виділено частину коштів на реконструкцію приміщення сучасного дитячого садка в селі Кіпті. Також за їх кошти робимо капітальний ремонт будинку культури у селі Красилівка, яке доєдналось до нас у цьому році. Ми будуємо за власні кошти пожежне депо у селі Хрещате, також будуємо поліцейську станцію у селі Прогрес.

- Взагалі, щодо доріг, то така ситуація повсюди. Заїдьте зараз у любе село та заверніть з асфальту вліво чи вправо. Ніхто ніколи весною не їздить машиною по таких вулицях. Може, в якихось ОТГ є спонсори, що будують чи ремонтують дороги, у нас таких нема, та й розкачати таких людей на те, аби вони розпрощалися зі своєю копійкою - не так і просто.

- А якщо жителі вул.Кленової напишуть колективне звернення на підсипку дороги, то теоретично ви можете розглянути це питання?
- Ми не можемо розглядати одну єдину вулицю села Чемер, де застрягла ця жінка. Навіть і обіцяти такого не стану. А взагалі кожна людина має право звертатися, вона може телефонувати на гарячі лінії Кабміну, ОДА до Укравтодору, Облавтодору і т.д.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чемер, дороги, Кучма, Марченко

Добавить в: