Медики Кіптівської громади розповівли, чи подобається їм працювати у новій модульній амбулаторії
Фото з відкриття модульної амбулаторії
Модульна амбулаторія віднедавна запрацювала в селі Чемер Кіптівської громади (Чернігівський район). Підпорядковується вона Козелецькому центру первинної медико-санітарної допомоги. Його генеральна директорка Інна Кондратьєва говорить:
— Будівля нашої старої чемерської амбулаторії — ще 1890 року. Її внутрішній стан не відповідає жодним вимогам і нормам. Тим паче, під час авіабомбардування села в березні 2022-го неподалік був приліт і приміщення амбулаторії зазнало часткового руйнування: пішли тріщини, почав протікати дах.
А за ліцензуванням на діяльність з медичної практики урядом було прийнято нові установчі документи, і тепер заклади, які не відповідають вимогам, можуть втратити ліцензію. Щоб це не спіткало чемерську амбулаторію, ми вирішили тимчасово зробити заклад, який би відповідав усім вимогам для ліцензування, поки ми шукаємо кошти на ремонт приміщення старого корпусу. На це треба до 10 мільйонів гривень, адже будівля велика, а хочеться зробити ремонт за всіма стандартами і нормами. Зараз ми виготовляємо проєктно-кошторисну документацію.
Знаючи, що модульні амбулаторії є в інших громадах, ми теж вирішили звернутися через Управління Чернігівської ОДА до Європейського Союзу, Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я. Протягом пів року пройшли погодження від усіх організацій, і в серпні нам уже привезли модульне приміщення, яке швидко встановили. Потім ми закупили і поставили меблі, апаратуру (у цей проєкт входить і оснащення).
Модульну амбулаторію вартістю 3,8 мільйона гривень (плюс табель оснащення і ліки на 789 тисяч гривень) Чемеру забезпечила Всесвітня організація охорони здоров’я за фінансової підтримки Генерального директорату Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ECHO).
— Приміщення хоч і тимчасове, але просторе — на понад 80 квадратних метрів, сучасне, гарне, відповідає всім вимогам, зокрема й доступності (є пандус, окремі санвузли для персоналу та відвідувачів обладнано в тому числі й для людей з інвалідністю).
У модульному приміщенні — комфортні кімната для огляду пацієнтів, процедурний кабінет і кімната очікування, є душова кабіна та інші вигоди. Із медичного обладнання — електрокардіограф, дефібрилятори, офтальмоскопи та багато іншого необхідного. Завдяки генератору для безперебійного електроживлення амбулаторія може не припиняти роботи у разі аварійних відключень світла.
— Наші фахівці вже перейшли в нове приміщення. В амбулаторії працюють сімейний лікар Валентина Даниленко (вона ж — завідувачка амбулаторії) із медичною сестрою, педіатр Лідія Заводенко (вона суміщає роботу в Козельці та Чемері) із медсестрою, також є медична сестра в маніпуляційному кабінеті. Амбулаторія обслуговує всі села Кіптівської громади — надає якісну медичну допомогу мешканцям, які підписали декларації з цими лікарями, а також внутрішньо переміщеним особам незалежно від декларації, військовим — усім, хто потребує.
І на цьому Козелецький ЦПМСД та його очільниця не зупиняються.
— Ми постійно розвиваємося і залучаємо грантові кошти від різних організацій, щоб зекономити кошти громади. Виграли грант на суму 92 тисячі доларів у USAID (незалежне агентство федерального уряду США, відповідає за невійськову допомогу США іншим країнам. — Авт.) на розвиток нашого Центру в цілому. За ці кошти в козелецьку і чемерську амбулаторії буде закуплено нові сучасні аналізатори крові, сечі, офісні меблі, оргтехніку для лікарів (ноутбуки, принтери).
Беремо участь і ще в одному проєкті від фонду, який займається реконструкцією медичних закладів. Серед наших відібрали два: Хрещатенський пункт здоров’я в Кіптівській громаді й Омелянівський — у Козелецькій. На кожен виділяється по 20 тисяч доларів для реконструкції в бік їх доступності (чого вимагає МОЗ для ліцензування).
До теми
За словами міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, від початку війни росія в Україні пошкодила 1673 і зруйнувала повністю 223 медзаклади. Рішення про встановлення модульних клінік «первинки» є тимчасовим, однак завдяки цьому пацієнти матимуть безперешкодний доступ до необхідного лікування вже зараз.
Джерело: газета “Гарт”, Аліна Ковальова
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Чемер, амбулаторія, модульна, медицина