Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Медики Кіптівської громади розповівли, чи подобається їм працювати у новій модульній амбулаторії

Медики Кіптівської громади розповівли, чи подобається їм працювати у новій модульній амбулаторії

 



Фото з відкриття модульної амбулаторії

Модульна амбулаторія віднедавна запрацювала в селі Чемер Кіптівської громади (Чернігівський район). Підпорядковується вона Козелецькому цен­тру первинної медико-санітарної допомоги. Йо­го генеральна директор­ка Інна Кондратьєва гово­рить:
— Будівля нашої ста­рої чемерської амбулато­рії — ще 1890 року. Її вну­трішній стан не відповідає жодним вимогам і нормам. Тим паче, під час авіабомбардування села в березні 2022-го неподалік був при­літ і приміщення амбулаторії зазнало часткового руйну­вання: пішли тріщини, почав протікати дах.

А за ліцензуванням на діяльність з медичної прак­тики урядом було прийня­то нові установчі документи, і тепер заклади, які не від­повідають вимогам, можуть втратити ліцензію. Щоб це не спіткало чемерську амбу­латорію, ми вирішили тим­часово зробити заклад, який би відповідав усім вимогам для ліцензування, поки ми шукаємо кошти на ремонт приміщення старого корпу­су. На це треба до 10 міль­йонів гривень, адже будів­ля велика, а хочеться зроби­ти ремонт за всіма стандартами і нормами. Зараз ми виготовляємо проєктно-кошторисну документацію.

Знаючи, що модульні амбулаторії є в інших грома­дах, ми теж вирішили звер­нутися через Управління Чернігівської ОДА до Євро­пейського Союзу, Міністер­ства охорони здоров’я Укра­їни та Всесвітньої організа­ції охорони здоров’я. Протя­гом пів року пройшли пого­дження від усіх організацій, і в серпні нам уже привезли модульне приміщення, яке швидко встановили. Потім ми закупили і поставили ме­блі, апаратуру (у цей проєкт входить і оснащення).

Модульну амбулаторію вартістю 3,8 мільйона гри­вень (плюс табель осна­щення і ліки на 789 тисяч гривень) Чемеру забезпе­чила Всесвітня організа­ція охорони здоров’я за фінансової підтримки Гене­рального директорату Єв­ропейської комісії з пи­тань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ECHO).

— Приміщення хоч і тим­часове, але просторе — на понад 80 квадратних метрів, сучасне, гарне, відповідає всім вимогам, зокрема й до­ступності (є пандус, окремі санвузли для персоналу та відвідувачів обладнано в то­му числі й для людей з інва­лідністю).

У модульному примі­щенні — комфортні кімна­та для огляду пацієнтів, про­цедурний кабінет і кімната очікування, є душова кабіна та інші вигоди. Із медично­го обладнання — електро­кардіограф, дефібрилятори, офтальмоскопи та багато ін­шого необхідного. Завдяки генератору для безперебій­ного електроживлення ам­булаторія може не припи­няти роботи у разі аварійних відключень світла.

— Наші фахівці вже пе­рейшли в нове приміщен­ня. В амбулаторії працю­ють сімейний лікар Вален­тина Даниленко (вона ж — завідувачка амбулаторії) із медичною сестрою, педіатр Лідія Заводенко (вона су­міщає роботу в Козельці та Чемері) із медсестрою, та­кож є медична сестра в маніпуляційному кабінеті. Ам­булаторія обслуговує всі се­ла Кіптівської громади — на­дає якісну медичну допомо­гу мешканцям, які підписали декларації з цими лікарями, а також внутрішньо перемі­щеним особам незалежно від декларації, військовим — усім, хто потребує.

І на цьому Козелецький ЦПМСД та його очільниця не зупиняються.

— Ми постійно розвива­ємося і залучаємо гранто­ві кошти від різних органі­зацій, щоб зекономити ко­шти громади. Виграли грант на суму 92 тисячі доларів у USAID (незалежне агент­ство федерального уряду США, відповідає за невій­ськову допомогу США іншим країнам. — Авт.) на розви­ток нашого Центру в цілому. За ці кошти в козелецьку і чемерську амбулаторії буде закуплено нові сучасні ана­лізатори крові, сечі, офісні меблі, оргтехніку для лікарів (ноутбуки, принтери).
Беремо участь і ще в одному проєкті від фон­ду, який займається рекон­струкцією медичних закла­дів. Серед наших відібрали два: Хрещатенський пункт здоров’я в Кіптівській гро­маді й Омелянівський — у Козелецькій. На кожен ви­діляється по 20 тисяч дола­рів для реконструкції в бік їх доступності (чого вимагає МОЗ для ліцензування).

До теми

За словами міні­стра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, від початку війни росія в Україні пошкодила 1673 і зруйнувала повністю 223 медзаклади. Рішен­ня про встановлення мо­дульних клінік «первинки» є тимчасовим, однак за­вдяки цьому пацієнти ма­тимуть безперешкодний доступ до необхідного лі­кування вже зараз.

Джерело: газета “Гарт”, Аліна Ковальова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чемер, амбулаторія, модульна, медицина

Добавить в: