Знову судять Віктора Кульбако!
На 31 січня в Деснянському суді Чернігова призначено розгляд справи 63-річного Віктора Кульбако, начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в області. Його обвинувачують у зловживанні впливом. Є така стаття у Кримінальному кодексі. Підтримує обвинувачення Емір Абдуллаєв, прокурор з офісу Генпрокурора. Захищає Микола Хахула, київський адвокат.
Кульбако співробітники СБУ та ДБР затримали торік 26 лютого, у робочому кабінет. Начебто з сумою 18 тисяч гривень.
«Посадовець налагодив механізм систематичного вимагання грошей з бізнесменів. За хабарі гарантував безперешкодне отримання дозвільних документів для реалізації продукції. Зокрема задовільного висновку лабораторії та видачу відповідного свідоцтва. Правоохоронці задокументували кілька епізодів отримання грошей. Підозрюваного затримано під час одержання чергового траншу від представника місцевого підприємства. Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 3 статті 368 Кримінального кодексу (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою)», — повідомила тоді СБУ.
Санкція цієї статті — від восьми до 12 років тюрми, з конфіскацією майна. Проте, мабуть, забракло доказів у хабарництві. Бо в суд справа пішла за статтею «Зловживання впливом». А покарання за таке — штраф від 34 до 85 тисяч гривень або ув’язнення на строк від двох до п’яти.
Кажуть, заявив на Кульбако київський представник чернігівської фірми ТОВ «Севен Групп ЛТД». Займаються оптовою торгівлею продуктами, зокрема і рибою, ракоподібними та молюсками. Власником фірми на сервісі «Юрконтроль» значиться Ігор Середа, чернігівець. В ухвалі Печерського райсуду Києва сказано, що представник ТОВ «Севен Групп ЛТД» зі зразками придбаного меду звернувся до чернігівської лабораторії з питань безпечності продуктів за адресою: проспект Грушевського, 180 (колишня вул.1 Травня). А там йому сказали йти до Кульбако. Він пішов. Розповів, що хоче торгувати медом. Далі цитуємо ухвалу:
«Вислухавши ОСОБА 7, ОСОБА4 зазначив, що для здійснення вказаних дій йому необхідно отримати експертний висновок Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Чернігівській області, а також окрім сплати офіційного платежу в розмірі 3159, 15 грн за один експертний висновок, ОСОБА 7 має надати особисто ОСОБА 4 грошові кошти в сумі 1000 грн за прискорення видачі експертного висновку, а саме без виїзду державного ветеринарного лікаря на місце виробництва меду».
Після затримання Печерський районний суд Києва відпустив Кульбако під домашній арешт.
Це не перше звинувачення Віктора Кульбако. У 2015 році співробітники СБУ затримали його за підозрою у зборі данини з районних ветеринарів. У 2017 році Апеляційний суд дав йому шість років з конфіскацією. Та коли справа після Верховного Суду пішла на розгляд по другому колу, той самий Апеляційний суд виправдав його.
У вересні 2022 року Кульбако подав позов до Чернігівської обласної прокуратури. Просив виплатити йому з державного бюджету моральну шкоду 513 500 гривень, завдану тривалим перебуванням під слідством та судом. Мотивував тим, що 9 липня 2015 року йому було оголошено підозру, а суди тяглися шість років. Кримінальна справа неодноразово переглядалась і лише 22 грудня 2021 року ухвалою Деснянського районного суду провадження було закрите у зв’язку з відмовою прокурора від підтримання обвинувачення. Проте через деякий час посадовець передумав. Відмовився від позову.
Джерело: сайт газети "Вість", Валентина Остерська
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Кульбако, судять, ветмедицина, начальник, прокуратура