Позапланові перевірки та великі штрафи. Підприємці ініціювали зустріч з контролюючими органами
Бізнес Чернігівської області ініціював зустріч з представниками контролюючих органів – Держпродспоживслужбою та Управлінням держпраці.
Ірина Березинець, підприємиця, голова ГО «Сяйво Сіверщини»: «З 1 січня 2021 року міняються правила гри для бізнесу. Як завжди у нас є подарунки під ялинку від Уряду, Президента та Верховної ради, тобто нові закони, нові вимоги. Саме бізнес хоче знати, з якими проблемами, з якими перевірками він буде зустрічатися під час того, коли до нього прийде чи Дежохоронпраця, чи представник Держпродспоживслужби».
Як підготувати та захистити свій бізнес, а головне – уникнути штрафів? Головні питання, на які підприємці шукали відповіді під час зустрічі.
Юрій, підприємець (м. Мена): «Ми розуміємо, що штрафи нас чекають дуже великі. І так, як взялися за фіскалізацію, таким самим чином візьмуться і за накладення цих штрафів. Якщо раніше могли обійтися, якщо ти щось порушив, у 2-2,5 тисячі, то, якщо брати нинішнє законодавство – це і 51, 102 і 300 тисяч. Суми дуже великі».
Чи накладатимуть на них штрафи, залежить від успішного чи з претензіями проходження перевірок. Вони в свою чергу поділяються на планові та позачергові. І якщо від планових, кажуть підприємці, розуміють чого чекати, то з позаплановими ситуація трохи інша.
Віктор, підприємець (м. Корюківка): «Дуже непокоїть питання анонімності замовних заяв, які надходять до контролюючих органів. Тоді до нас приходять необґрунтовані перевірки. І ніхто не видає таємницю, хто це, чи жива ця людина, чи не жива, звідки воно все прийшло».
Фактично, хто завгодно і навіть їх конкуренти, кажуть підприємці, можуть написати скаргу у Держпродспоживслужбу. А вона в свою чергу має відреагувати на це перевіркою. Хто є заявником, підприємцю не розголошуватимуть, і не прийматимуть анонімні скарги.
Юрій Павлішен, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області: «Заява також носить певні персональні дані і не завжди можна це показувати суб’єкту господарювання. Єдине, що я вам скажу, під час позапланової перевірки перевіряється виключно тільки те питання, яке зазначене в заяві. Тобто, теоретично вам навіть не треба знати, що там у заяві написано, тому що – право заявника, також є закон України про звернення громадян».
Чим більше внаслідок таких перевірок підприємці отримуватимуть приписів, тим більше відповідних балів набиратимуть, а отже, підвищуватимуть ступінь ризику власної справи, що впливатиме на кількість вже планових перевірок протягом року, які в свою чергу здійснюються щорічно відповідно до конкретного плану, що розробляється Держпродспоживслужбою наприкінці кожного року.
Юрій Павлішен, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області: «Всі планові перевірки на 2021 рік вже оприлюднені на сайті Дежпродспоживслужби. Що це дає суб’єктам господарювання? А дає дуже багато. Перше, є прогнозованість».
Під час перевірки, як інспектор, так і підприємець, можуть вести аудіо- та відеофіксацію. У випадку незгоди з результатами перевірки, бізнес може оскаржувати рішення в суді.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.