Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » На Чернігівщині запрацює комісія, яка перевірятиме результати роботи МСЕК

На Чернігівщині запрацює комісія, яка перевірятиме результати роботи МСЕК

 




На Чернігівщині запрацює комісія, яка перевірятиме результати роботи МСЕК. До неї залучать працівників обласної військової адміністрації. Про це у коментарі Суспільному розповів начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус.

"Була комунікація з міністром охорони здоров’я і на сьогодні відомо, що по всіх областях працюватимуть відповідні комісії щодо перевірки діяльності і результатів роботи МСЕК. Відповідно, така комісія буде працювати і на Чернігівщині. До цієї комісії по перевірці будуть залучені працівники обласної військової адміністрації. Щодо ліквідації – все чітко сказав міністр охорони здоров’я на своєму брифінгу".

Що відомо про ліквідацію МСЕК

22 жовтня президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО. Темою були розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалило низку рішень, зокрема ліквідування МСЕК до кінця 2024 року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підтримав рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про ліквідацію МСЕК. За його словами, у результаті перевірки МОЗ було відкрито 19 тисяч проваджень щодо МСЕК. Після ліквідації їхні повноваження будуть передані до лікарень у регіонах, які мають необхідні кваліфікації та обладнання.

В результаті, звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ, інших пов'язаних інститутів і співробітників, які відповідали за цей напрям.

Ляшко пояснив, що, коли перевіряли роботу МСЕК, то в МОЗ бачили, що вузькопрофільні спеціалісти — терапевти, хірурги, травматологи — не хотіли залишати лікувальну діяльність і переходити в окрему юридичну особу, у медико-соціальну експертну установу, яка займалася суто експертизою. І після реформи функції експертизи передадуть лікарям-практикам. Позитивний досвід цього вже є, у 2023-2024 роках так оцінювали поранених військових, які оформлювали інвалідності.

"Тому ми, передаючи цю функцію до кластерних лікарень, відразу розв'язуємо питання кадрів і питання цифровізації, тому що всі кластерні і не кластерні лікарні підключені до електронної системи охорони здоров'я", — сказав керівник МОЗ.

Таким чином відомство зможе чітко відслідковувати, який лікар встановив діагноз, які дослідження проводились і коли. І в разі проведення розслідування, якщо розпочнеться оскарження або кримінальна справа, МОЗ бачитиме вертикаль — хто де на яких етапах припускався помилки.

Ляшко наголосив, що реформа повинна відбуватись так, щоб люди, які реально проходять певні етапи експертизи, не відчули негативних змін і щоб не було жодних маніпуляцій.

"І в рішенні РНБО чітко прописано навіть в категорії і державних структур, і правоохоронних органів рішення, які будуть переглядатися. Зараз Національна поліція нам передає 3 000 справ. Зараз вони йдуть, знову ж таки, на центральний МСЕК. Оскільки ми його ліквідуємо, то роздаємо ці справи на два інститути, які проводять ці перегляди", — пояснив Ляшко.

Під час розгляду справ людину за потреби можуть викликати на перегляд щодо її інвалідності. Якщо людина не з'являється, скасовується інвалідність.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: МСЕК, комісія, перевірка, Чаус

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (8)

Додати коментар
впевнений 1 листопада 2024 г. (13:03) #[1]
Мі уже усє поховалі
донат 1 листопада 2024 г. (13:27) #[2]
Так главний обласний МСЕК каже , що уже на пенсію зібравсь , йому як проффесіоналу вже досить і праправнукам мабуть
Anonim 1 листопада 2024 г. (15:24) #[3]
Ніхто і нікому вже не довіряє. Всі ці перевірки, комісії це просто тусовання паперів, переливання з пустого в порожнє. Вже рік пройшов як виникло розуміння необхідності мобілізації і що вийшло? Спочатку не могли зробити законопроект, потім не могли прийняти закон. Потім грались з додатком, після чого кілька місяців начебто оновлювали дані. Далі осце. А хлопці не вилазять з окопів, корупціонери збагачуються, а ухилянти всі стали на групи. Це скільки інвалідів буде після перемоги. Ніяких міжнародних допомог не вистачить всім пенсії платить. Дайте вже людям законну, офіційну можливість відкупитись! Прийшов в ТЦК, заплатив 5 тисяч долярів, тобі дали чек, поставили штемпель в паспорт про виключення з військового обліку і свободєн! І не треба ніяких облав проводити, хабарі давати і тому подібне.
Anonim 4 листопада 2024 г. (11:04) #[4]
Відповідь на [3]
Які 5 тис. Знайомий 2 місяці тому вже з учєбки списався, бо випадково знайши вроджену астму. То там через знайомих знайомих і цінник як для своїх був 10к
Микола 1 листопада 2024 г. (16:48) #[5]
Там не комісія повина працювати а прокуратура. Згоден не вдалий жарт. Інваліди призначені тим же мсеком наврядчи що зроблять бо в розслідуванні можуть вийти на самих себе.
Сергей 4 листопада 2024 г. (17:30) #[6]
Дай бог чтоб я ошибался, но по-ходу , МСЭК сейчас вообще прекратил работу с пациентами, как результат - нет пенсии, транспортную карточку не оформить, ТЦК может легко вручить повестку и дальше еще геморр - ВЛК комиссия и доказывай по очередям и обследованиям, да, за границу на лечение тоже не выпустят, а наши врачи.... "очень хорошие и все бесплатно...."
Anonim 10 листопада 2024 г. (12:22) #[7]
Инвалидность чаучауса тоже проверят?
Anonim 10 листопада 2024 г. (22:44) #[8]
Чимось це нагадує гучний розпуск ТЦК після скандалу з Одеським начальником і купою інших, який закінчився пшиком. Знов йде боротьба не з причиною проблеми, а з наслідками. І результат буде рівно такий самий. Допоки влада не знайде спосіб мотивувати людей добровільно вступати у лави ЗСУ, хоча б беручи приклад з "тупої" рашки, корупія буде квітнути. Мінятися будуть лише назви контролюючих органів і прізвища очільників. І дивлячісь які суми хабарів вспливають, ну не вірю я що у держави нема грошей фінансово та пільгами стимулювати людей йти на захист, а не лише гучними патужними закликами та є-бусиками. Якщо не голова ТЦК або МСЕК буде купувати собі вілли в Італії, а професійний військовий-штурмовик після Н-ної кількості років служби, якщо його сім'ї буде пожиттєва пенсія, якщо у випадку інвалідності йому не треба буде бігати із стосами паперів щоб доказати державі що він заслуговує на виплати, і не на 8тис/міс а на 100тис і з купою пільг, тоді впевнений відпаде саме поняття хабар, а бажаючих воювати знов будуть черги. І головне, ті хто вже витратив 3 роки на службу в армії заслуговують на щось більше ніж медалька від президента. Де прогресивна шкала зарплат в залежності від вислуги років? Адже чим більше людина воює тип більш професійною вона стає і логічно що її ціна для держави має рости. Якби стояло питання після 3 років служби або купа пожиттєвих пільг і скажімо потрійна зарплата а з іншого боку дембель, було б чесно.
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії