Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Хто збирав сім'ями, по 100-110 тисяч заробив на лисичках»

«Хто збирав сім'ями, по 100-110 тисяч заробив на лисичках»

Гриби лисички у селі Рудня Корюківського району на початку жовтня приймали по 70-75 гривень за кілограм.



— Спочатку, у червні-липні, брали по 100-110 за кіло, — розповідає Наталія Янченко із Рудні Корюківського району. — Потім пішли дощі, і ціна упала на 50 гривень. Стали по 50-60 гривень за кіло. За сезон, хто ходив у ліс цілими сім’ями, заробили по 100-110 тисяч гривень. Покупляли собі і мотоцикли, і трактори. Але то старатися дуже треба. Як прийшов уранці в ліс, то іди і дивися, і шукай-шукай до вечора.

Зараз, можна сказати, грибний сезон завершився, — продовжує Наталія. — Хоч і тепло, але ходиш-ходиш, за півдня набереш лисичок кілограм-два. Спробуй побачити їх, якщо вони жовті, і листя падає у березняку жовте, і трава пожовтіла. Ліс у нас мішаний — берези, сосни. Але й серед сосен, серед порижілої глиці, придивлятися добряче треба.

Попадаються зрідка білі гриби, але вони червиві, придатні хіба на сушку, на суп узимку. Маслюки трохи є. Малі, але вже червиві, гидко й брати. Дощів було дуже мало. Кажуть, треба, щоб чотири вдовиці пішли до криниці, до джерела, кинули туди освячений мак. Не просто кинули, а мо’ що й сказати треба.

Подібні ціни на лисички були по всій області.

З початком осені торгівля перекочувала в інтернет. Лисички сушені продавці з Чернігівщини пропонують по 150 гривень за 100 грамів, лисички солені у власному соку — по 170 гривень за літр, ікра з лисичок — 100 гривень за півлітрову банку.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №41 (1795), 8 жовтня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гриби лисички, село Рудня, Корюківський район, Наталія Янченко, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в: