Хребет у шийному відділі скріпили пластинами. Невдало стрибнув у морі
У Херсонській обласній лікарні прооперували 15-річного бахмачанина Дмитра Старовойта. На шийному відділі хребта встановили систему для стабілізації. Це дві пластини, передня і задня.
Дмитро Старовойт (до травми)
Юнак відпочивав на морі у Скадовську. Купаючись, травмував хребет. З 29 серпня він у нейрохірургічному відділенні, у Херсоні. З діагнозом закрита хребетна спинномозкова травма. Вибуховий нестабільний переломовивих хребця (тобто поєднання перелому з вивихом). Забій шийного відділу спинного мозку.
У Херсоні з сином мати Ірина Старовойт.
У селі Верба Коропського району переживає за онука бабуся Галина Старовойт. У минулому головиха Вербівської сільради. Головувала більше 20 років. Кавалер ордена княгині Ольги.
— Дмитро спортсменом був, — не може стримати сльози бабуся. — І волейболіст, і футболіст, і танцюрист. Призове місце у Львові по танцях зайняв. З бахмацькими спортсменами і з тренером поїхали на тиждень у Скадовськ відпочивати. А в мене ніби передчуття було. Так не хотіла, ну так не хотіла, щоб він їхав. Але хто б мене послухав.
— Як же все трапилося?
— Хлопці стрибали. Не з трампліна, не з берега — у воді. Дмитро стрибнув — і з води вже піднімали. Винесли на пісок. Відвезли у лікарню.
Одну операцію одразу зробили — встановили пластину. А другу — через тиждень. Встановили другу пластину.
Гроші білим світом збирали. За двадцять гривень були вдячні. Пластини купували за свої кошти. Ліки купували. 200 тисяч гривень вже пішло. Тільки 65 тисяч гривень за першу операцію. 30 тисяч пластина та 35 тисяч — різні медикаменти, матеріали. Друга пластина — це ще 70 тисяч гривень плюс медикаменти. І це ж нам кажуть, що операції безкоштовні.
Зараз до онука ходить лікар-реабілітолог. Працюють, щоб сидів самостійно. Але паморочиться голова. Сидить, якщо хто є поруч. Півхвилини-хвилину. На ноги пробували ставити — ще не стоїть. Розмовляти — розмовляє. Реабілітологу за одне заняття треба віддати 500 гривень. Три перші дні, після другої операції, був з ним безкоштовний фахівець. А далі нам сказали: «Якщо хочете толку, наймайте приватного, платіть». Тож ходить, за графіком, не прикріплений за лікарнею. Вибору нема у нас. Бо лежати можна й рік, а треба ж, щоб онук пішов.
Поки що він навіть не транспортабельний. Днів через 10 (,розмовляємо з Галиною Яківною 25 вересня) треба перевозити додому. А як? У мене серце болить, як подумаю. Супроводжуючого лікаря з Херсону не дають, транспорт не дають. Не можемо знайти машину! Нам треба бусик, щоб відсовувалося сидіння, щоб був висувний матрац. Від Херсона до Чернігова майже 700 кілометрів, а до Бахмача більше 850. Ми готові платити, але не 50 тисяч гривень, а хоча б тисяч 10-15. А приїдемо, треба шукати реабілітацію...
— Відділення реабілітації є у чернігівських третій міській лікарні, у четвертій міській лікарні (на Шерстянці, це мікрорайон обласного центру), є приватний реабілітаційний центр у селі Андріївка Чернігівського району, — пояснює завідувач нейрохірургічним відділенням Чернігівської обласної лікарні Геннадій Дубина. — Машину для перевезення люди зазвичай шукають самі. Знаю, що звертаються до медичних перевізників у приватні клініки «Борис», «Медиком», «Добробут», їх чимало по Україні, і вони, за гроші, перевозять хворого, у будь-якому стані, навіть за кордон можуть перевезти.
Для тих, хто хоче допомогти юнаку стати на ноги карта ПриватБанку: 5168 7451 0076 2050 Старовойт Ірина Миколаївна, мама
Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №40 (1794), 1 жовтня 2020 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.