Яка начинка в пирогах найкраща?

Пироги з якою начинкою смакують найкраще? З сиром? З м’ясом? З маком? А в День Прапора? А в День Незалежності? А в неділю? А в той день, коли картоплю копаємо? А на Спас? Про це і запитали.



З хорошим настроєм

Ніна Озеред, пенсіонерка, Сосниця:

— Чоловік мій, вже покійний, з капустою пироги любив. На сковорідці підсмажую капусту, додаю цибулю, моркву, спеції різні. Все роблю, як на тушковану капусту. Поїмо так, а що залишиться — в пироги на начинку. Головне, щоб з хорошим настроєм робити, тісто лагідно замішувати, тоді й пироги добрі виходять. А не так, що тяп-ляп! — аби не викидати.

На День Незалежності діти, внуки в гості приїдуть. Бройлера на стіл стушкую, кілька мулардів (така качка) приготую. М’ясо краще їсти окремо від пирогів. А святкова начинка — все-таки макова.

З вишнями. Вони мають бути з кісточками. У тісто можна додавати горілку


Ольга Богдан, домогосподарка, Стольне, Менський район:

— Люблю пиріжки зі свіжими вишнями. Вишні мають бути з кісточками. Без кісточок не той смак. Люблю також з яблуками, маком, із яблучною сушкою. Фігури не бережемо. Аби смачно. Я тонка-струнка і замолоду не була, та полюбили ж мене. То тепер і поготів за талію не думаю. Приказка така є: за рук — наробитися, за ніг — находитися, а за зуб — наїстися.

Пиріжки для нашої сім’ї (а в мене 5 онуків) — страва і на свята, і на будень. Печу їх, коли захочу. Якось, коли ще працювала обліковцем у тракторній бригаді, так захотілося пиріжків з яблуками! Вийшла на базарі у селі яблук купити. Одна жіночка поділилася рецептом тіста, який мене досі ніколи не підвів. Завжди виходить, завжди смачне і добре.

У печі дешевше

Ніна Безручко, пенсіонерка, Жадове, Семенівський район:

Як з картоплею довоюємо, так і будемо пиріжки пекти. Маку уже давно немає, а купувати дорого. Тож готуємо з повидлом. Та для нього теж треба цукор. Найдешевші пиріжки з сушкою. Зараз погода дозволяє, якраз сушимо на сонечку яблука та груші. А начинка робиться так: запарюємо у гарячій воді сушку на півгодини, потім перемелюємо на м’ясорубку. Коли поклали у пиріжок, зверху трохи цукром притрусити треба, щоб солодшою була. Хоча є духовка, та готуємо у печі. Так дешевше виходить. І невеличкі роблю, щоб швидше пропікалось.

Печінка і картопля

Ніна Черкас, пенсіонерка, Срібне:

— З печінкою і картоплею. Раніше картоплю на начинку смажила, на смальці. Тепер смаженого намагаємось поменше вживати, то відварюю. Окремо варю печінку. А потім тру на крупній терці і таки трішки підсмажую, щоб смачніше. А тоді мну картоплю і змішую з печінкою. Беру свинячу, так звикли, ще коли поросят тримали. Тепер купуємо. Трохи підсолила, готово. Зараз пироги готую рідко: на Різдво, Зелену неділю. Влітку ні, бо жарко, а на пироги треба піч топити. Є духовки, і газова, і електро. Але в печі виходять найкращі.

З ревеню незвичайні, та з маком кращі

Наталія Лелюх, працює діловодом у Києві, Піски, Бахмацький район:

— Пиріжки — це справа мами. Я більше у підсобниках. Печемо до свят. Або коли онуки, діти сестри, приїздять. Пиріжки робимо невеличкі, щоб до рота помістився. Останні пекли до Спаса з яблуками. Років зо три назад брали у сусідів ревень. Начинка дуже кисла. Та як додати побільше цукру, схожий на яблуко. Та не пішли у нас. Перестали готувати.

Робимо і солоні — сосиску в тісті. А найкращою начинкою вважаю макову. Смачнішої немає. Мак треба товкти у ступці (або змолоти у кавомолці чи іншому електричному приладі), додати джему або рідкого варення.


Рецепт тіста на пиріжки, який не підводить. Начинку можна класти будь-яку


1 літр молока закип’ятити. Вкинути у кипляче пачку маргарину, висипати півлітрову банку (можна й більше) цукру. 5 яєць збити і влити у цю теплу суміш. Додати 150 грамів дріжджів, трішки солі, за смаком

ваніліну. Борошна всипати скільки візьме. І місити. Щоб стало м’яке, пухке. Підійшло один раз — і викачувати чи пиріжки, чи булочки, чи й паску. Можна у тісто влити чарку горілки, щоб не розривалося.

Тижневик «Вісник Ч» №34 (1736), 22 серпня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пироги, начинка, опитування, «Вісник Ч»

Добавить в: