Троє чоловіків сконструювали диво-агрегат: за годину — причіп дров
Вторник, 7 Августа 2012 17:19 | Просмотров: 3349
http://www.hvilya.com
Троє чоловіків сконструювали диво-агрегат: за годину — причіп дров
Троє чоловіків із Мени сконструювали диво-агрегат, який самостійно пиляє дрова та коле їх на бруски. За годину роботи агрегат здатний нарізати й «нарубати» тракторний причіп дров. Самі ж меняни запевняють: аналогів їхньої розробки в Україні немає, а подібні китайські апарати, які є значно дешевшими, поступаються їхньому і в обслуговуванні, і у швидкості роботи, і тим паче — в надійності.
Колода — за три секунди
«Почалося все з того, що наш товариш Володимир Руденко працюючи в одному з господарств під Києвом, зіткнувся з проблемою заготівлі дров на зиму, — розповідає один із майстрів, Олександр Федюк. — Він запропонував своєму керівництву сконструювати для цих потреб апарат. Керівництво погодилось, і ми взялися до роботи».
На розробку проекту, збирання та обкатку агрегату майстрам знадобився місяць. Деталі доставлялись у Мену поштою, а процес виготовлення відбувався в гаражі Олександра Федюка.
«В Інтернеті ми не вчились, але паспортні дані подібних конструкцій нам знайомі, — каже чоловік. — Усі деталі нами замірювалися, підставлялися, обраховувалися, заточувалися та варилися… Тож розрахунки точні до міліметра. Пристрій ми не патентували з тієї причини, що нічого нового не винайшли. Це все давно відомо і використовується за кордоном. Там сокирою не махають. Можна сказати, що це просто наша українська вдала розробка».
Коли агрегат був повністю готовий, майстри дали йому ім’я — «FEMOR», за першими літерами своїх прізвищ — Олександр Федюк, Сергій Москалець та Володимир Руденко.
Працює апарат від електричного струму. Пилка — з гідравлічним приводом, насос — мексиканський і, звісно, високошвидкісний мотор. Власне, потужність приводного двигуна — п’ять кіловат на годину.
Важить «FEMOR» 300 кілограмів, вигляд має — як із конвеєра.
«Агрегат розпилює колоди довжиною від 10 до 60 сантиметрів, — знайомить із принципом роботи пристрою Олександр Федюк. — Діаметр колоди — до 60 сантиметрів. «FEMOR» здатен усього за три секунди розпиляти й розколоти колоду, в той час як китайські аналоги роблять це за 15-20 секунд».
На черзі — вітряк
Розробка менян уже тиждень як працює під Києвом, у господарстві замовника. Обійшлося йому таке ноу-хау в трохи більше, ніж 28 тисяч гривень. Втім, і окупиться агрегат замовнику досить швидко. Адже в обслуговуванні «FEMOR» простий, до того ж — дешевий у ремонті, оскільки майже всі запчастини — вітчизняного виробництва. Для обслуговування агрегату достатньо двох спеціалістів. Єдине, що турбує розробників, так це те, що дрова до причепа руками завантажувати треба.
«Ми пропонували поставити на апарат транспортер, щоб він автоматично вивантажував дрова, але це вимагало б додаткового фінансування», — каже Олександр Федюк.
Звісно, 28 тисяч гривень — ціна непідйомна для більшості підсобних господарств Чернігівщини, але здешевити його можна, але не настільки, як того б хотілося.
«Запчастини дуже дорогі», — пояснюють розробники.
Тому в кожному дворі «FEMOR» не поставиш. А от заготівельникам деревини — лісгоспам або бізнесменам, які займаються лісом, — такий агрегат був би цікавим.
«Кулібіни» з Мени не мають інженерної освіти, всі — самоучки. Олександр Федюк — узагалі фельдшер за освітою. Проте на досягнутому зупинятися не збираються. У планах — змайструвати вітряк, котрий має забезпечувати електроенергією великий будинок.
«Олексій береться за створення контролера, — каже Олександр. — У першу чергу плануємо поставити генератор. На нього потрібні як мінімум дві тисячі гривень».
Торік менські майстри вже успішно обкатали гвинт, зарекомендував він себе непогано. Планується, що вітряк освітлюватиме будинок. Від генератора також працюватимуть комп’ютер і телевізор. Обрахувати вартість проекту розробники поки що також не беруться. Тут усе знову впирається у вартість і якість деталей.
Віталій Назаренко, фото Миколи Тищенка
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.