GOROD.cn.ua

Бажання – це тисяча можливостей, а небажання – тисяча причин

Сергій Дасюк
Фраза, винесена в заголовок, стала життєвим кредо чернігівця Сергія Дасюка. Він - молодий, розумний, енергійний та життєрадісний чоловік, хоча й має інвалідність з дитинства. Незважаючи на вади здоров'я, Сергій намагається бути достойним членом суспільства та жити повноцінним життям. Однак час від часу всіх нас доля випробовує на міцність, і навіть така цілеспрямована та незалежна людина, як Сергій, потребує підтримки. У скрутні часи безробіття надійне плече йому завжди підставляє служба зайнятості.

Стосовно працевлаштування до центру зайнятості Сергій Дасюк звертався двічі. Вперше - років зо три тому, коли підприємство, де він тоді працював бухгалтером, зменшило свої потужності та скоротило штат. На той час чоловік вже мав за плечима чималий досвід роботи - лише на посаді бухгалтера понад десять років. Хоча з дитинства Сергій хворіє на страшну недугу й має інвалідність І групи, свій трудовий шлях він розпочав у 16 років. Спочатку у вільний від навчання час продавав газети та журнали, потім на приватному підприємстві в'язав сітки. Здобувши професію бухгалтера промислової сфери, йому пощастило влаштуватись на роботу за фахом. Сергій тоді радів: суцільні цифри, нескінченні звіти, операції, що постійно повторюються, приносили йому справжнє задоволення.

«Бухгалтерія - це моя пристрасть! - каже він. - Якщо ви «дружите» з цифрами, за сухими документами і звітами можна побачити цікаву картину ведення бізнесу. Адже всі господарські операції підприємства «проходять» через руки бухгалтера. У бухгалтерії важлива будь-яка дрібниця, будь-яка деталь. Робити все потрібно ретельно і на совість. Все має сходитися «копійка в копійку».
Втративши улюблену роботу, Сергій шукав нову, як кажуть, «на всіх фронтах». Зневірившись у спробах знайти щось власними силами, він звернувся за допомогою до Чернігівського міського центру зайнятості.

Працевлаштування людини з інвалідністю - справа індивідуальна і досить делікатна. Спеціалісти служби зайнятості коректно виявляють побажання і наміри шукача роботи стосовно працевлаштування, вони враховують освіту, досвід роботи, висновки медико-соціальної експертної комісії щодо протипоказань і рекомендацій майбутньої праці і тільки після цього з усього спектру можливих послуг обирають ті, що прискорять працевлаштування клієнта на гідну роботу. Далі для безробітного з вадами здоров'я підбирають організацію і конкретне робоче місце з урахуванням індивідуальної програми реабілітації.

На той час для Сергія підходящої роботи не було, тож новоспечений безробітний добросовісно відвідував інформаційні семінари та тренінги з пошуку, роботи. Він був приємно здивований, отримавши багато нової та корисної інформації щодо законодавства про працю і зайнятість та методик спілкування з роботодавцями. Невдовзі працівники центру зайнятості запропонували йому вакансію комірника у Чернігівській виправній колонії №44. Сергій, не вагаючись, погодився.
«Ніколи ніякої праці я не цурався, - говорить він. - Адже прожити лише на одну «інвалідську» пенсію досить важко, а є робота - є додатковий заробіток! Та й без діла сидіти я просто не можу! Крім того, нова робота - це гарна можливість здобути новий досвід, знання, навички, а вони в житті завжди знадобляться».
Нещодавно чоловік знову звернувся до центру зайнятості. Прагнучи якнайшвидше знайти роботу, Сергій активно сприяв своєму працевлаштуванню' брав участь у семінарах з техніки пошуку роботи, які проводять фахівці центру, виконував усі їх рекомендації. І вже незабаром спільні зусилля дали результат - йому запропонували посаду економіста на Чернігівському учбово-виробничому підприємстві (УВП) Українського товариства сліпих (УТОС).

Там Сергій працює вже четвертий місяць. Новою роботою дуже задоволений.
«Знову маю справу з цифрами і звітами - виконую бухгалтерську роботу», - з радістю каже він.
За словами Сергія, він працює у чудовому, дружньому колективі. Колеги ставляться до нього як до рівного. Керівництво підприємства бачить у своєму новому працівникові сумлінну, працьовиту та віддану справі людину.
«Траплялися випадки, коли роботодавці під час співбесіди запитували у мене: «Чи не буде Вам важко на роботі?», - каже Сергій. - На такі запитання я завжди впевнено заявляю, що я можу і буду працювати на рівних умовах з іншими співробітниками. Я впораюсь! На роботі я - працівник, а не людина з інвалідністю. Вади здоров'я ніколи не заважали мені виконувати мої професійні обов'язки. І хоча ходжу я не так швидко, як здорові люди, але все встигаю. В колективі почуваюся повноцінною людиною, тому вдячний, що мені допомогли сюди влаштуватися.

На запитання, чи важко в наш час знайти роботу людині з інвалідністю, Сергій відповідає так: «Якщо є бажання, то знайдеться тисяча можливостей, а якщо немає - тисяча причин».
Ми ж дякуємо Сергію Дасюку за оптимізм, уміння не «опускати руки» у складних ситуаціях, довіру до державної служби зайнятості та щиро зичимо здоров'я, успіхів і професійного росту!

Валентина Федусь, тижневик «Чернігівщина» №20 (348)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сергій Дасюк, центр зайнятості, інвалідність, бухгалтерія, «Чернігівщина», Валентина Федусь