Так вважає відомий чернігівський перукар, фотограф, візажист та стиліст Нікіта Барашкін. Завітайте до його студії краси «NBiO» - й будете враженими своїм новим образом, атмосферою, інтер’єром та цікавим і корисним спілкуванням.
- Нікіто, розкажіть свою історію - як ви стали майстром-стилістом?
- Мені з дитинства подобалося творити, працювати з волоссям - щоби було красиво. Вже років у сім я спробував робити зачіски. Спочатку мамі, потім подругам, родичкам.
- Не боялися? Раптом щось вистрижете зайве...
- Тоді я ще не стриг, звісно, а робив заплітання, накрутки... Мені загалом дуже подобається, коли волосся доглянуте, має форму і - як це змінює людину.
- Тобто, ви собі з малечку намалювали ціль - стати стилістом-перукарем?
- Ні, я хотів бути архітектором-дизайнером. Але все ж вирішив спочатку спробувати перукарську справу. Вступив до Чернігівського училища № 9, але там мені було нецікаво - навчали з азів, а їх я вже знав. У мене ж у голові були цікаві образи, які я не міг втілити... До речі, спонтанні клієнти, що потрапляли мені до рук, залишалися задоволеними результатом. І мені це дуже подобалося.
Тож після закінчення училища я почав навчатися на тренінгах, курсах перукарства, їздив на семінари... І відшліфовував свою майстерність.
- Ви брали участь у конкурсах?
- Ні. Вважаю, там панує суб’єктивна точка зору. Звісно, я бував на таких конкурсах, були роботи, які мені дуже подобалися, але вони не займали жодних місць. А те, що не подобалося, посідало призові місця. На сучасний стиль у мене свій погляд, який іде в розріз із конкурсними стандартами.
- Скільки ви займаєтеся своєю улюбленою справою?
- 22 роки - почав професійно з 17-ти років.
- Зараз багато говорять про необхідність спеціального догляду за волоссям. Звісно, ваші постійні клієнти отримують його під час візитів. Ви, мабуть, усім, хто потрапляє до вас, про це говорите?
- Так, кожній людині потрібний індивідуальний догляд. Я дивлюся на волосся, на стан шкіри голови і даю рекомендації. Коли людина йде до лікаря та отримує рекомендації про стан здоров’я, вона ж має їх дотримуватися? Так і з волоссям. Йому потрібно приділяти постійну увагу.
Я часто порівнюю свою роботу з роботою лікаря. Дізнаюся історію хвороби, цікавлюся, які засоби догляду використовуються, питаю навіть про емоційний і психічний стан, адже це також має значний вплив на волосся. І проводжу тоді лікнеп із порадами. Як правило, до них дослухаються.
- Ваш салон краси виглядає дуже елегантно й професійно. Сюди просто хочеться приходити. А ще ви робите ремонт у сусідньому приміщенні. Що там буде?
- Фотостудія, адже я, до всього, - професійний фотограф. Тож зможу надавати комплексні послуги - перукаря, візажиста і фотографа.
- Ви особисто розробляли дизайн офісу?
- Це була наша задумка з дружиною Ольгою (нині працюємо разом), яку ми втілювали в життя. Для нас це наш маленький рай. До речі, удосконаленню немає меж, бо плануємо довершувати інтер’єр.
- Чи довго ви робите стильну стрижку?
- Приблизно годину. Зачіска може зайняти до двох годин. Загалом я займаюся клієнтом стільки, скільки потрібно.
- Про вас говорять, що ви авторитарний - у гарному сенсі. Це так?
- Я працюю у двох напрямках. Перший, коли людина приходить і повністю мені довіряє, тобто, я все роблю на свій розсуд. Інший варіант, коли клієнт просить щось конкретне. Якщо я бачу, що не пасуватиме, кажу про це. І тоді ми вирішуємо, як краще.
Буває, що клієнтзгоджується на експеримент - зробити все всліпу, щоби потім побачити результат. Поки що незадоволених не було.
- Дайте кілька порад із догляду за волоссям...
- Я користуюся в своїй роботі тільки засобами для професійного догляду і перевіреними брендами. Жодного масмаркету. Тому радив би відмовитися від розпіарених брендів масмаркету і звернути увагу на професійні. Звісно, все індивідуально, тому варто консультуватися.
- Стильна зачіска - це важливо для жінки?
- Безперечно. Недарма ж кажуть: «Коса - дівоча краса». Звісно, зараз гарну косу зустрінеш не часто, але приказка наголошує саме на красі волосся. Тобто, гарна зачіска і доглянуте волосся - це складові жіночої привабливості. Людина має гідно виглядати з голови до ніг.
- Коли ви робите зачіску, людина змінюється, стає іншою. Чи стосуються ці зміни її внутрішнього стану, як вважаєте?
- Безумовно. Людина стає впевненішою в собі, розкриває в собі нові риси, дивиться на себе іншим поглядом. І каже: «Навіть не думала, що можу бути такою».
- Чи доводилося вам робити зачіски відомим особам?
- Звісно, але залишимо це таємницею. У мене всі клієнти — чудові.
- Які зачіски і стрижки зараз у тренді?
- Різні. Але в тренді - кольорове фарбування: у зелене, жовте, рожеве, бузкове... Яке завгодно. І на це відважуються жінки різного віку, від юних дівчаток до досить літніх пані.
- Ваша професія - це мистецтво чи ремесло?
- У більшості випадків - мистецтво. Кожна людина - як полотно, на якому можна малювати. Особливо, коли вона каже - роби, що хочеш.
- Виходить, те, що ви робите, це творчість...
- Так. Сьогодні люди більш розкуті й трішечки дозволяють собі експериментувати. І це добре. Волосся відростає, фарба змивається, але відчуття змін залишається. Війна багато в цьому сенсі не змінила, просто загострила деякі моменти. Дехто думає: «А, зроблю, адже невідомо, що буде завтра...» Інші, навпаки, стають більш замкненими й закритими.
- Що краще для жінок - довге чи коротке волосся?
- Те, яке пасує. Дехто мріє все життя про довге волосся. Але одна історія, коли це - коса, а інша, коли це - косиця. Тут все індивідуально, є жінки, яким пасує довге волосся, а є ті, кому пасує коротка стрижка. Так і з кольором. Не завжди світлий колір освіжає і не завжди темний додає років. Як правило, клієнти дослухаються до мене, коли я раджу змінити колір.
- Перукар-стиліст, напевно, ще й психолог.
- Є таке, адже, аби зрозуміти, що саме хоче клієнт, треба вміти знайти потрібні слова.
- Як вважаєте, робити людей красивими і щасливими - це професія чи все ж таки доля?
- Складно сказати. Але знаю точно, що змінювати свій шлях не хочу.
- У вас в роду хтось займався перукарством?
- Ні, я перший. У нас бухгалтери, зварювальники, товарознавці. Творчих людей немає, хіба що є творчі задатки.
- Про лікарів хірургів говорять, що оперувати своїх близьких - не можна, це погана прикмета. А перукарі своїх стрижуть?
- А якже! У нашій професії навпаки - родичі та друзі завжди йдуть до мене. Мені хочеться їм щось порадити й поекспериментувати.
- Ви жіночий майстер чи працюєте і з чоловіками?
- З чоловіками також.
- Хто примхливішій?
- Жінки. Чоловіки більш передбачувані, консервативні й, зазвичай, просять зробити стрижку «як було». Але і тут бувають винятки - були й ірокези, й кольорове фарбування.
- Ваша дружина вам допомагає?
- Так, Ольга бере активну участь у реалізації всіх моїх творчих задумів. Донедавна вона працювала в нашому облмуздрамтеатрі, а потім ми вирішили, що краще спрямувати її енергію на розвиток нашої справи. Інколи, звісно, можемо посперечатися, переконувати одне одного в своїй правоті, але згодом доходимо до порозуміння. Я ж вважаю, що на роботі саме я маю керувати! (Сміється. - Авт.). А Оля і сама любить покерувати.
- Так, мені подобається облаштовувати навколишній простір, - долучається до розмови Ольга. - Я за знаком Зодіаку Скорпіон, тож люблю покомандувати. А Нікіта за Зодіаком - Близнюк, він має дві іпостасі - одна на роботі, інша - вдома. Тож на роботі, буває, пристрасті киплять. Зате вдома у нас гармонія, тиша. Ми любимо ходити на прогулянки на природу, причому в такі місця, де мало людей - у ліс, за Десну. Передивляємося разом улюблені фільми.
- У вас є домашня тваринка?
- Так, це чорний кіт Бібі. Ми його так назвали, а через деякий час дізналися, що його маму звуть Фібі. Така співзвучність вийшла. Наш котик любить спати на столі, на комоді, а то й у шухляді.
- У нас є традиційне запитання до співрозмовника. Яке у вас життєве кредо?
- У мене багато гасел, і майже всі пов’язані з моєю роботою. Але головне, мабуть, «Експериментуйте, вам це личить». Буває, жінка ходить із однією зачіскою та в одному кольорі 20 років. Забуваючи, що вона стала старшою і те, що пасувало їй у 20-25 років, не додає шарму в 40. Так і з кольором. «Мені не личить темний колір». А ви спробували пофарбуватися? Ні. Тож звідки знаєте? Але головне, не експериментувати в домашніх умовах. Бо можна такого наробити, що виправляти доведеться довго й дорого.
А ще завжди важливо отримувати враження. Які дивують, дають енергію змін, новий рух і важливі повороти в житті. Тому експериментувати — важливо.
- Сьогодні була ситуація, - говорить Ольга. - Телефонує моя знайома. Каже, що вирішила вдома самостійно виходити з чорного кольору. А тепер: «Нікіто, будь ласка, щось зроби!» Не треба так експериментувати, краще йдіть до майстра.
- Намагаються, можливо, таким чином зекономити, але це економія сумнівна. Не кожен майстер може зробити гарний вихід із темного кольору, а вдома це взагалі ризиковано, можна і без волосся залишитися, - додає Нікіта.
- До речі, вважаю, що експериментувати з кольором краще взимку - зима і осінь сірі, день короткий, тонус життєвий падає, тож варто додавати яскравих кольорів. І одяг має бути яскравішим. А влітку можна обрати спокійні відтінки, адже зараз і так буяють зелень і квіти. Бо у декого просто конкурування з квітами буває. А квіти ж - поза конкуренцією!
Запрошую всіх до нас у б’юті-студію. Можна подивитися більше моїх робіт у Фейсбуці - там і перевтілення, і стрижки, і фарбування, і візаж. У нас можна придбати засоби з догляду за волоссям і отримати консультацію. Бо люди витрачають чималі гроші на фарбування, а на догляд шкодують. І волосся втрачає блиск, стає тьмяним, обламується... Щоб цього не було, треба правильний догляд саме за вашим типом волосся. Був такий випадок нещодавно. Приходить клієнтка і каже, що в неї дуже сохне волосся. Запитую, яким шампунем вона користується. Дорогим, відповідає, там і корінь женьшеню, й екстракти того, сього... Показує мені фото, а то лікувальний шампунь для жирного волосся, який їй абсолютно не рекомендований. До речі, ще одне попередження: найдорожче - бути блондинкою.
І ще одна проста рекомендація, але не всі про це знають. Треба вміти правильно мити голову - щонайменше двічі наносити шампунь, за другим разом протягом двох хвилин витримувати пінну шапочку.
Джерело: газета “Трудова слава”, Людмила ЗАБАРОВСЬКА, Віра СОЛОДКА
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.