Наталія Коршок з Талалаївки вже 20 років дарує гарний настрій містянам
Бажання виглядати красивою, доглянутою притаманне всім жінкам, незалежно від віку, професії, статусу. Мода на зачіски постійно міняється. Тривалий час довгі коси вважалися головним атрибутом жіночої краси. У сучасному ж світі на перший план виходить практичність, стильність та оригінальність зачіски незалежно від довжини волосся. Секрет твого вдалого образу у правильно підібраній зачісці, яка б підходила за типом обличчя та волосся, а також за загальним типажем зовнішності. Вдало підібрана зачіска піднімає настрій, підкреслює нашу індивідуальність, надає впевненості у собі. Ось тому ми і шукаємо перукаря, «свого майстра», який би допоміг знайти свій стиль.
Для багатьох жителів Талалаївки і не тільки, таким майстром стала Наталія Коршок. Своєю улюбленою справою вона займається вже 20 років. Не шкодує, що вибрала саме цю професію.
— Стригти я почала ще школяркою, у восьмому класі. Спочатку моїми клієнтами були чоловіки. Першим, кого я підстригла, був двоюрідний брат Віталій Артюх. Потім до мене почали звертатися знайомі, родичі, сусіди, щоб я зробила їм зачіски або просто підстригла. Я працювала тільки ножицями і гребінцем, без машинки для стрижки волосся.
Коли була можливість, приходила подивитися, як працює у побуткомбінаті перукар Валентина Грищенко із Скороходового. Хоча тоді я ще не планувала бути перукарем, я мріяла стати візажистом. Та, якось попросили зробити дівочі зачіски на випускний, потім на весілля. Справилася. Замовникам сподобалося. Так я і визначилася з вибором професії.
у 2002 році закінчила в Чернігові 6-місячні курси, де здобула спеціальність перукар-модельєр. Тоді я і вирішила відкрити власну перукарню і для цього взяла гроші в борг. У готелі орендувала кімнату, в ній зробили
ремонт, купила все необхідне для справи. І рівно 20 років тому почала працювати. Тоді працювала ще без попереднього запису, була жива черга. Скажу, що нелегко було. Треба було напрацювати клієнтську базу, адже у нашому селищі на той час були ще перукарі. Як завжди, спрацювало «жіноче радіо»: одна клієнтка зайшла, їй сподобалося, вона розповіла іншій. Чоловіки теж зверталися. Так і з'явилися постійні клієнти, які залишаються і тепер.
— Пам’ятаєш своїх перших клієнток? Чи були невдоволені твоєю роботою?
— Так, моїми клієнтками ще до відкриття перукарні були і є Юлана Стефановська, Лариса Стусь, Галина і Вікторія Василенко, Інна Оленіна. Що тоді, що тепер стараюся щоб клієнти були задоволені.
Незадоволені? Не знаю, відкрито ніхто не казав, усі приходили знову. Коли приходить клієнтка, детально обговорюємо, яку зачіску вона хоче. Часто у жінок буває так, з трьох варіантів зачісок вона хоче одну. Були
випадки, коли спробувала відмовити клієнтку від вибраного типу зачіски (в моїй уяві дана зачіска не підходила), але якщо клієнтка категорично наполягає на своєму, то бажання її — і я роблю. Та більшість зважають на мої зауваження.
— Пам’ятаєш найскладнішу зачіску? Які тепер найпопулярніші у жінок і чоловіків? Яку б зачіску хотіла навчитися робить?
— Найскладніші для мене, і для всіх перукарів — це зачіски на випускні вечори, весілля. Раніше на таку зачіску витрачала від 2,5 годин і більше. Зараз зачіски простіші. Пам'ятаю свою першу весільну зачіску, яку робила Олені Лукаш, найскладнішу для мене.
Серед жінок найбільш популярні різні види каре: каскадне, боб-каре, текстурне, асиметричне, з чубчиком. Юнаки і молоді чоловіки надають перевагу коротким спортивним зачіскам, у моді зараз стрижка «кроп» з елементами вибривання. Сьогодні легко визначитися, що ти хочеш. Знаходять фото в Інтернеті, показують, уточнюють деталі. Мабуть, усі звернули увагу, як змінилися дитячі хлоп'ячі зачіски. Якщо раніше був один-два варіанти — коротко кругом, чубчик, то зараз дитячі не відстають у креативності з дорослими. Всім хочеться бути красивими і сучасними. Важкувато працювати з маленькими дітьми — крутяться, можуть капризувати, а підлітки терплячі.
Я цікавлюсь новинками перукарської справи, дивлюся майстер-класи по зачісках, освоюю нові техніки фарбування волосся, адже я не тільки стрижу, а й укладаю, фарбую волосся. Можу проконсультувати відносно фарби для волосся, підбору шампуню. Щодо нових зачісок, то хочу освоїти складну жіночу зачіску «боб-крапля».
Робота нашої середульшої із трьох доньок Наталії теж пов'язана з красою, доглядом за волоссям. Вона майстер кератинового вирівнювання волосся та холодного відновлення. У неї є теж свої постійні клієнтки.
— Тобі увесь день доводиться працювати стоячи, велике навантаження на ноги, спину, як ти відпочиваєш? Не хотіла б змінити професію?
— Найкращий для мене відпочинок — це просто полежати у тиші, спокої, подивитися телевізор, відклавши мобільний. Відпочинок протягом року планую так, щоб кожного сезону трохи відпочити. На літній відпочинок найбільше днів. До війни всією сім'єю їздили до моря. Цього року були у Буковелі.
Про зміну професії не думаю. Моя вона. Це точно. А як у майбутньому — ніхто не знає, що буде завтра.
— Свою родину теж обслуговуєш?
— Так, я їх особистий перукар. у доньок довге волосся, завжди обговорюємо деталі зачіски. Чоловіка теж стрижу. Найскладніше з мамою. Критикує. Сама ж роблю зачіску у знайомої майстрині у Бахмачі.
— У перші дні повномасштабної війни підприємці сфери обслуговування зіткнулися з труднощами. Як ти працювала?
— Так трапилося, що війна застала мене у Чернігові. Було дуже страшно, адже бомбили безкінечно. Отож, як тільки змогли, вирішили добиратися додому. Це було 8 березня. Нам вдалося проскочити найбільш небезпечні дороги, особливо хвилювалися, коли їхали в районі Дмитрівки. Пам'ятаєте, що там творилося...
Березень 2022-го просиділа вдома. у розмовах із подругами, знайомими сходилися на одній думці, що у такий важкий час усім якось не до краси. Жінки, дівчата відпускали волосся і казали, що будуть чекати перемогу. Чоловіки в солідарність з ними не голилися, відпускали бороди. А як тільки ЗСУ почали гнати ворога з наших земель, то скоро і ми, підприємці, відновили свою роботу. На початку квітня я вже обслуговувала клієнтів. Як тоді вони казали, ніби селище поверталося до життя. Робила інтернет-замовлення на фарби, засоби по догляду за волоссям, перукарські інструменти, з доставкою через «Нову пошту».
Завжди з особливим почуттям стараюся обслуговувати військових, які звертаються. Хочеться зробити їм приємне.
— Твої поради тим, хто бажає стати перукарем. Яким він повинен бути?
— На мою думку, основними якостями перукаря повинні бути ввічливість, терпіння і комунікабельність. Головне у нашій роботі — це почути клієнта, щоб він залишився задоволеним. Як я роблю? Спочатку вислуховую клієнта і намагаюся зрозуміти, що він хоче. Потім ще раз уточнюю відносно довжини волосся чи його кольору, якщо це фарбування.
Моя порада майбутнім перукарям — розмовляйте з клієнтом, перепитуйте, експериментуйте, адже від цього залежатиме результат. Не бійтеся невдач, не опускайте руки, коли не виходить з першого разу. Навчайтеся, практикуйте нові техніки та стилі.
Я навчилася відчувати настрій клієнта. Багато хто говорить, що лиш сівши у крісло і відчувши дотик гребінця, ножиць, розслабляється, відпочиває. Стараюся зробити свою роботу якісно, щоб через деякий час знову побачити на порозі цього ж клієнта у гарному настрої!
Джерело: “Трибуна хлібороба”, Інна Половко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Коршок, Талалаївка, перукар