У маленькому селі Сваричівці, що розкинулося серед мальовничої української природи, морозного грудневого дня 1985 року народився герой нашої розповіді Андрій Литвиненко. Він став відомим завдяки своїй непохитній мужності та самовідданості. Історія Андрія починалася скромно, але зрештою залишила незгладимий слід у серцях тих, хто його знав.
Вихований на цінностях працьовитості, Андрій змалку був привчений до сільської роботи, бо зростав найстаршим у сім’ї, де ще були дві молодші сестри. У Крупичпільській середній школі закінчив дев’ять класів.
У 2004 році Андрія призвали у ряди Збройних сил України. Через рік змужнілий хлопець повернувся до свого рідного села, де знайшов розраду в простоті сільського життя. Він працював на місцевій фермі сільгосппідприємства «Крупичпільське».
У 2015 році, коли відлуння воєнних дій на сході України прокотилося нашою батьківщиною, Андрій пішов добровольцем в Антитерористичну операцію (АТО), проявивши непохитну мужність перед обличчям небезпеки.
З великою тривогою на сина, брата, чоловіка і батька чекали батьки, сестри, дружина Зоя та їхній малесенький однорічний синочок Сашко.
Рік тривог і небезпек минув і Андрій Литвиненко живим та здоровим повернувся до сім’ї. Хоча ночами йому продовжували снитися воєнні жахіття, і спершу воїну ще довелося звикати до тихого мирного життя, без обстрілів та тривог
Повернувшись додому, він влаштувався на роботу в будівельну бригаду в Ічні. Його дні проходили під сонцем, руки були сильними і мозолястими від праці. Він забезпечував свою сім’ю і насолоджувався моментами, проведеними з дружиною та дітьми. Цього року виповнилося шістнадцять літ їхнього спільного життя, хоча офіційний шлюб вони зареєстрували у серпні минулого року. Разом вони мали двох старших доньок Діану й Ангеліну від Зоїного першого шлюбу та ясноокого дев’ятирічного сина Сашка. Стіни їхнього будинку були наповнені сміхом і відлунням люблячої сім’ї.
Якби хотілося на цій радісній ноті завершити розповідь про родину Литвиненків. Але...
Із війною у двері їхнього будинку постукало горе. Спочатку Андрій вдягнув військову форму, щоб добровільно служити Батьківщині та захищати спокій своєї родини, а потім горе збільшилося у стократ - як родина отримала повідомлення про смерть дорогої людини.
Третього травня 2022 року Андрій знову записався добровольцем. Він вступив до лав військової частини А 2076 кулеметником-розвідником, готовий зустріти буремні вітри долі.
Саме під Богданівкою, на Бахмутському напрямку, наш земляк залишить свій незгладимий слід в історії. Його підрозділ потрапив під шквальний обстріл ворожих сил. Він прикривав своїх товаришів, бився з непохитною рішучістю і, незважаючи на безперервний натиск ворога, утримував позиції, проявивши героїзм, який увійде в аннали історії. 29 серпня Андрій Литвиненко провів свій останній бій.
Лише недавно він мріяв, як проведе свого сина до школи, і, найпевніше, в останні хвилини свого життя він думав саме про свого синочка, якого любив понад усе.
Захисник повернувся додому у Сваричівку, де по собі залишив спадщину хоробрості, жертовності та відданості своїй Батьківщині. Він був героєм не лише на полі бою, але й у серцях своєї дружини Зої та дев’ятирічного сина Сашка. Разом вони оплакували втрату коханого чоловіка і батька, людини, яка присвятила своє життя захисту українського народу. 1 вересня останки героя поховали на рідній землі у Сваричівці. Йому навіки буде 37.
Історія Андрія Литвиненка слугує нагадуванням про те, що героїзм визначається не кількістю прожитих днів, а слідом, який він залишив у світі. Пам’ять про нього живе у серцях земляків, які шанують його жертву та незліченну кількість інших,
хто стояв на сторожі своєї Батьківщини.
Андрій Литвиненко, син Сваричівки, залишається незмінним символом героїзму та самовідданості, справжнім патріотом, який віддав усе для своєї улюбленої України.
Вічна слава усім, хто поклав своє життя заради життя інших!
Ніна Наливайко, “Трудова слава”
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Литвиненко, Сваричівка, кулеметник