Чемпіонат світу з армрестлінгу та параармрестлінгу 2023 року проходив в казахстанському місті Алмати. Його учасниками стали понад 49 країн. Артем Бойко з Куликівки здобув золоту медаль в категорії до 80 кг до 18 років (юніори). Друге місце посів представник Грузії, третє — Туреччини.
Ця новина облетіла всі інтернет-ресурси, набравши десятки тисяч переглядів. Чемпіон погодився дати ексклюзивне інтерв’ю.
- Артеме, починаючи з якого віку ти почав займатися спортом?
- Якщо мова йде про спорт взагалі, то я ним цікавився з дитинства. Спочатку це був футбол, але згодом лікарі виявили у мене початкову стадію астми. Отож цей вид спорту довелося залишити (з віком захворювання минуло).
Вперше в спортзал я прийшов у 12 років. Звичайно, це не були серйозні тренування, але саме цей період можна назвати початком моєї спортивної кар’єри. У 14-річному віці я зацікавився «залізом», а ще через рік почав займатися армрестлінгом.
- Хто став твоїм наставником і вплинув на твій вибір найбільше?
- Мій наставник - Андрій Сергійович Стеценко, якому я дуже вдячний за все. А на мій вибір вплинув сам вид спорту. Із перших тренувань закохався в нього і саме тоді зрозумів: хочу і далі займатися армрестлінгом.
- Де в Куликівці знаходив приміщення для занять спортом? Чи були там необхідні умови для занять саме армрестлінгом?
- Поки що у нас в селищі лише одне приміщення для занять спортом - підвал аграрного ліцею. Там якраз тоді з’явився стіл для арму, і звичайно, було цікаво спробувати.
А з часом я вже почав всіх бороти на руку, крім свого друга Сергія Реви. А ще - цікавився, як стати сильнішим, переглядаючи різні відеоролики в інтернеті. Саме в той період і відбулася моя доленосна зустріч із майбутнім тренером Андрієм Стеценком.
Пам’ятаю, як запропонував йому поборотися. Андрій Сергійович подивився на мене з усмішкою і сказав: «Ну, давай спробуємо». Коли ми почали боротися, здалося, що я своєю рукою тримаю якусь металеву арматуру...
Тоді я розчарувався в собі, і лише з часом, дізнавшись, що Стеценко є Чемпіоном України з армрестлінгу, захотів стати таким же сильним, як він. Написав йому в особисті повідомлення, висловивши бажання тренуватися у нього.
Коли прийшов на перше заняття, тренер, забувши про мій 15-річний вік, сказав, що я досить сильний для свого віку. Згодом до тренувань приєднався і мій друг Сергій, і ми продовжили займатися втрьох.
- Артеме, а чи пам’ятаєш ти свою першу вагому перемогу? Де і коли це було?
- Звичайно, пам’ятаю. Це було 27 березня 2021 року в місті Бахмач Чернігівської області, де проходив відкритий чемпіонат міста. Тоді я виборов I місце в категорії до 70 кг, а мій друг Сергій - друге в категорії до 80 кг.
То був щасливий початок.
- Перерахуй, будь ласка, свої вагомі досягнення за досить юний вік.
- Маю звання: Чемпіон Бахмача, чемпіон Чернігівської області, Чемпіон України 2023 року, Чемпіон Ірландії та Великобританії, Віце-Чемпіон Європи 2023 року і зрештою - Чемпіон Світу-2023.
- Які спортивні звання маєш?
- Кандидат у майстри спорту з армрестлінгу, майстер спорту зі стрітліфтингу, також маю норматив майстра спорту міжнародного класу з пауерліфтингу.
- Ти з мамою і двома братами зараз в Ірландії. Чим ще цікавишся, окрім занять спортом, і які маєш плани на найближче майбутнє?
- Так, ми зараз проживаємо у Дубліні, виїхали, як і багато українців, через війну. Закінчив школу і почав активно вивчати англійську мову, аби стати студентом коледжу. Ну і, звичайно, займаюся спортом, адже саме він став невід’ємною частинного мого життя, частинкою мене самого.
Артем разом зі своєю дівчиною на острові Корфу (Греція)
- Ти - член збірної України з армрестлінгу. На які спортивні щаблі належить піднятися, щоб там опинитися?
- Спочатку потрібно виграти чемпіонат області, щоб поїхати на Чемпіонат України. Якщо і там показуєш відмінний результат, тебе автоматично зараховують у збірну України. Отоді вже у складі збірної ти і інші спортсмени беруть участь у різних міжнародних змаганнях.
- Артеме, у Казахстані ти здобув золоту медаль, ставши Чемпіоном Світу. Яка винагорода передбачена за такий титул?
- Якщо чесно, для мене найголовніше - це титул Чемпіона світу. Також має бути і грошова винагорода, проте у якому розмірі і коли, я, на жаль, не знаю. Тим паче, в Україні війна, і з цим зараз важко.
- Не можу не запитати і про твого молодшого брата, який теж подає великі надії у спорті.
- Олегу зараз 14 років, але, на мою думку, (думку тренера), ще рік занять, і він теж може стати чемпіоном світу. У нього є для цього всі задатки і напрацювання. Звичайно, ще потрібна величезна робота, характер і світлий розум. Думаю, у нього все вийде!
- І останнє запитання: чи плануєте ви найближчим часом повернутися в Україну, зокрема, на Куликівщину?
- Хотілося б, але, поки що, на жаль, не маю відповіді на це запитання.
Джерело: "Поліська правда", Валентина Селюк, фото з інстаграм-сторінки Артема Бойка
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Бойко, армрестлінг, чемпіон, Куликівка