Среда, 15 Апреля 2020 12:10 | Просмотров: 2541 | Обновлено 27 Апреля 2020 09:41
Карантин змусив багатьох українців екстрено полишити роботу за кордоном і повернутися додому. Але є й такі, хто залишився. Сусіди.City дізнавалися, як живуть наші земляки, котрі прийняли непросте для себе рішення не їхати в Україну, доки не спаде напруга із загрозою захворювання на коронавірус?
Про роботу
49-річна Наталія Скороход з Мени трудиться за кордоном з 2015 року. Два останні роки – постійно. Працює на одному із заводів у польському місті Срьода-Шльонська.
Каже, що містечко схоже за розмірами і кількістю населення на Мену. Все виробництво там наразі працює. На деякий час зупинявся лише один із заводів.
- На заводі, де я працюю, ніхто не змушує українців виїздити через карантин, не скорочує, - каже Наталія. – Як працівників українців і поляків не розділяють, ми маємо однакові права.
Були деякі наші земляки, які через карантин захотіли повернутися додому, в Україну. Але це поодинокі випадки. Масово не виїздили. Вважаю, що екстрено поверталися ті, хто лишився роботи через скорочення.
Але все ж здебільшого люди виїздили через невизначеність. Адже поки нікому невідомо, скільки часу триватиме карантин та як довго будуть закриті кордони.
На заводі, де працює наша землячка, працівників максимально розвели дистанційно. Де можна було, встановили скляні перегородки. Де це неможливо, люди постійно працюють у масках.
Кожен сам миє своє робоче місце щодвадцять хвилин. Завод забезпечує працівників деззасобами, масками, серветкам
У місцевих паніки і шоку немає
Наталія переконує, що поляки сприймають нинішню тривожну реальність спокійно. Без шоку і паніки.
Про те, як поводитися у період карантинних обмежень, людям постійно розповідають працівники поліції на вулицях. По телевізору показують, як правильно мити руки, тримати дистанцію одне від одного.
Містом їздять спеціальні автомобілі, які через гучномовець інформують населення. Працедавці щодня надсилають своїм робітникам смс-повідомлення з конкретними інструкціями щодо пересування містом, поїздок в автобусі і т.д.
Поляки відповідальні, дослухаються до порад і рекомендацій, – Наталія Скороход.
У Польщі немає жорсткої вимоги носити маски. Тож на вулицях люди ходять без них. Дехто вдягає маски у магазинах. Як і в Україні, у Польщі працюють тільки аптеки, продуктові магазини, магазини побутової хімії та господарчих товарів.
Але всі – зі скороченим графіком роботи. З 10.00 до 12.00 магазини обслуговують тільки покупців віком 65+. За порушення цієї умови поліція штрафує власників торгових точок. У магазини впускають по двоє-троє, диcтанція у 2 метри – обов`язкова. І поляки її дотримуються.
- У магазинах продуктів вистачає, ціни на них не зросли,- каже Наталія Скороход. – Хіба що сезонно, перед Великоднем, дещо піднялися на м`ясо. Хоча попервах, як і у всьому світі, у Польщі розмітали туалетний папір і крупи.
У містечку на вулицях зовсім немає дітей, мало дорослих. У костьоли, які у неділю, завжди були переповнені, впускають лише по п`ятеро вірян.
Про медичну допомогу
У жоден медзаклад просто так не зайти. Людина приходить у заклад і через віконце, по телефону, розказує лікарю причину свого звернення і симптоми. Потім лікар приймає рішення: оглядати пацієнта чи дати рекомендації заочно. Такі правила діють для всіх: і для місцевих, і для іноземців.
- Українці, що працевлаштовані офіційно, мають право на меддопомогу, - каже Наталія. – Медичне страхування їм забезпечують працедавці. Щодо тих, хто трудиться неофіційно, - не знаю. Напевне, за звернення до лікаря їм доведеться платити.
Що найважче?
Вона не скуповує наперед продуктів харчування. Каже, що не піддається паніці, бо вважає, що карантин не триватиме вічно, і коронавірус відступить.
Найтяжчою для Наталії Скороход виявилася розлука з рідними на невизначений термін. Вдома на неї чекають син із сім`єю та рідні. І піврічна внучка, за якою вона скучає найдужче.
Наталія Рубей, Сусіди.City
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.