GOROD.cn.ua

Через низьку народжуваність та міграцію в Україні постійно погіршується демографічна ситуація (відео)

468, майже півтисячі сіл ніби і не було на мапі. Саме стільки населених пунктів зникло з карти України за 27 років. Іще приблизно стільки ж, півтисячі, стоять пусткою, людей там немає. Лідирує серед регіонів Чернігівщина – мінус 54 села. Демографічна ситуація лише погіршується, а величезні території скоро можуть стати безлюдними. Валентина Доброта дізнавалась, що буде з країною, населення якої так швидко скорочується.



Тут скоро вже не буде кому йти за труною. Асфальт зникає під силою природи. А знімальна група «ТСН» це як вікно у паралельний світ.

Центр Прогресу селище міського типу, яке перетворилося на хутір. Квартири так і стоять пусткою, їх ніхто не продає, бо ніхто не купує. Поки була школярка – їздив автобус. Тепер від світу відрізані взагалі.

Світлана Громаченко одна з наймолодших жительок Прогресу, у неї 4 дітей і жодного поруч. Діма навчається у Києві, дочка Юлія живе в Мені, Дарина тільки-но поступила. Діти повертатися не планують, бо нема куди.

У Прогнесі вже давно забули, що таке магазин. А в Олешні на зиму закриють. 10 буханців раз на 2 дні привозять під замовлення. Від колишнього розмаху цього села залишилися самі спогади.

На Чернігівщині з 1990 року з обліку знято 54 села, ще 10 спорожніли. Це найстарша за віком населення область. І ця тенденція історична.

Про те, що Чернігівщина привабливий регіон для пенсіонерів писали ще 100 років тому. Ось подивіться, путівник по Чернігову, 1912 рік, що пишуть: «Чернігів є улюбленим пунктом, куди направляються доживати».

Катастрофічно скорочується населення по всій Україні – міграція, війна, ДТП. Але найголовніше, лише у Києві народжуваність перевищує смертність. У 7 областях України на 100 померлих не народжується і половина дітей. І така тенденція зберігатиметься.

У Кучугурах три хати з дітьми. Інколи буває нема з ким і словом перекинутися. Тут хати-пустки переважають над жилими. А щільність населення найнижча в Україні.

Якщо демографічна ситуація найближчими десятиліттями не зміниться, українців в Україні може просто не залишитися. Хто виживе, той виїде. І вихід один – завозити людей з інших країн.

Депресивною територією, коли є можливість отримати державну підтримку, у нас визнано лише одне місто і це не на Чернігівщині. Ним стало місто Токмак на Запоріжжі.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: демографія, село, хутір, народжуваність, смертність, «1+1», «ТСН»