Як і у кожному місті у Чернігові теж є найпопулярніші туристичні об’єкти. Об’єкти-зірки, до яких прикута увага усіх туристів. А є і малознані, проте не менш цікаві куточки.
Тож запрошуємо Вас пройтися не туристичним вуличками старого Чернігова, бо впевнені, і тут теж можна відчути дух міста.
І розпочати прогулянку ми пропонуємо із головного залізничного вокзалу міста. Щодня тут пролітають сотні потягів, тисячі пасажирів входять і виходять у приміщення вокзалу. І лише одиниці звертають увагу на його красу. А замилуватися справді є чим.
Залізниця функціонує у Чернігові із кінця ХІХ століття. Але міський вокзал знаходився за межею міста, на іншому березі Десни. Згодом звели залізничний міст і колію продовжили безпосередньо до міста.
Нинішній вокзал був збудований після Другої світової війни на місці старого зруйнованого. Але і сьогодні у Чернігові можна почути перекази, що вокзал побудували за проектом німецького інженера, який після війни залишився жити у Чернігові.
Ще одна будівля, яку туристи бачать дуже рідко – приміщення обласної бібліотеки. Придивіться до нього. Будинок був зведений на початку ХХ століття як приміщення для поземельного банку. Він є чудовим прикладом українського модерну в архітектурі. Незвична форма та яскравий декор будинку відразу привернуть вашу увагу.
Не дивно, що протягом майже півстоліття, у будинку містилися різні органи влади і лише 1974 року сюди переїхала бібліотека.
А завершити нашу прогулянку не туристичними вуличками ми пропонуємо біля маєтку одного з чернігівських дворян кінця ХІХ століття Григорія Глібова. На час будівництва маєток знаходився поза містом, зараз неподалік від центру. Кажуть, що власник був великим шанувальником європейського лицарства і середньовіччя, тому і будинок собі збудував так, щоб він нагадував середньовічний замок.
Незвично яскравий асиметричний декор, високі стрілчаті арки та маленькі башти роблять цей будинок однією із найяскравіших пам’яток архітектури міста. Колись навколо маєтку був сад із липовою алеєю. До сьогодні залишилися старі дерева, які бачили як власник у єстравагантних костюмах приймав гостей у свої дивні володіння.
Завітайте до Чернігова та відкрийте його скарби для себе.
Матеріал по темі:
Куди поїхати на травневі свята? Відкривайте Чернігівщину (відео)
Сюжет телеканалу «Суспільне», «Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.