Середа, 21 березня 2018 13:41 | Переглядів: 2683
Її доля заслуговує на увагу авторів жіночих романів, адже ця тендітна чернігівка пережила чимало життєвих проблем. Це окрема історія, бо сьогодні її ім’я відкривають Чернігову за інших причин – у бібліотеці ім. Короленка майстриня Любов Брановська презентує першу в житті виставку вишитих картин. Поціновувачі вже назвали експозицією перлиною творчості.ви
«Так робили руки, так говорило серце, це дуже зворушливо. Коли їх повісили на стіни і я зайшла подивитись, то здивувалась – невже це справді я створила», – розповідає автор виставки Любов Брановська.
«Це перша її виставка і ми особливо раді, тому що коли Любов Брановська запропонувала нам свою виставку, ми дізналися, що вона ще й багатодітна мати, це нам особливо цікаво. І взагалі нам приємно відкривати нові імена», – зазначає завідувач відділу бібліотеки ім. Короленка Лариса Поліщук.
Любов Брановська вишиває вже майже 20 років. У її роботах переважають жіночі теми – нитками майстриня вимальовує на полотні квіти, витончені силуети панянок, жіноче взуття. Кожна вишита картина надихає майстриню на нову, а тому у вишивальниці, як вона зізнається, процес творчості безкінечний.
«Ночі короткі, хотілось би, щоб були довші. Значно зручніше вишивати тоді, коли ніхто не заважає, ти зосереджуєшся і дивишся, і воно починає з’являтися – з кожним хрестиком, із кожним стібком. Це заспокоєння та бажання прагнути більшого», – розповідає автор виставки Любов Брановська.
Свої картини, об’єднані у виставку під назвою «Мені здається, все пішло від жінки», Любов Брановська присвячує своїй великій родині – у неї восьмеро дітей, чотирнадцять онуків і вже троє правнуків. Багатодітна мати і бабуся, якій цього року виповнюється 71 рік, мріє, аби її роботи надихали кожного радіти життю та долати всі життєві проблеми.
«Це чудова виставка, я дуже рада знайомству з пані Любою, у неї такі витончені і вишукані роботи, й оформлення цих робіт викликає величезне захоплення, тут сучасна вишивка, дуже стильна, дуже гарна. Я бажаю пані Любі подальших творчих успіхів», – говорить чернігівська майстриня Наталія Дорошенко.
«Приємно, коли відкривають нові імена, …велика вдячність бібліотеці, дуже», – наголошує чернігівська майстриня Тетяна Баженова.
Перша експозиція надихнула Любов Брановську на нову – майстриня зізнається, що вже має кілька ідей, які хрестиками перенесе на полотно. Серед них, до речі, будуть і присвяти чоловікам. Варто зазначити, що чоловічі теми з’являються у роботах вишивальниці дуже рідко.
Сюжет: Cheline TV
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.