«Грані великого таланту»: у Чернігові презентували виставку відомого художника Анатолія Шкурка
– «Шевченкіана» була однією з головних тем у творчості багатьох художників. І, звичайно, цю тему не міг оминути й Анатолій Никифорович, – каже завідувачка відділу науково-експозиційної роботи Чернігівського обласного художнього музею ім. Галагана, кураторка виставки Ніна Бібік.
На цьому полотні замріяний Кобзар вдивляється в далечінь мальовничих краєвидів Чернігівщини. Полотно «Шевченко в Седневі» Анатолій Шкурко написав до 150-річчя Тараса Григоровича 1964-го. Це лише один із шедеврів, що представляє творчий спадок Народного художника України та почесного громадянина Чернігова, який зробив вагомий внесок в український реалістичний живопис. Пензлю Анатолія Шкурка були підвладні всі жанри — від історичних полотен до ліричних пейзажів, від портретів до натюрмортів.
– Він народився в селищі Смолин на Чернігівщині. Потім, коли родина переїхала в Чернігів, він ще був маленьким, то навіть ходив у приміщення цієї будівлі, де тоді була школа № 2, і в цих класах він навчався. У повоєнні роки, 1953-го, разом із відомим художником Андрієм Мордовцем, вони приїхали в Чернігів і тут працювали в обласному товаристві художників. І в Седневі вони були одними із перших, хто почав створювати мекку, – розповіда Ніна Бібік.
До 100-річчя з дня народження Анатолія Шкурка в художньому музеї імені Галагана відкрилася виставка «Грані великого таланту». На ній представлено 12 робіт, що охоплюють різні періоди творчості реаліста — від повоєнних етюдів 1950-х до полотен 1970-х. Крім того, одна з робіт виконана в манері імпресіонізму під впливом відомого художника Миколи Глущенка.
– Ми не могли оминути таку визначну дату й не згадати такого відомого художника, талановитого майстра реалізму Анатолія Никифоровича Шкурка, який народився на нашій рідній землі, на Чернігівщині. Тут він творчо працював багато років і написав дуже багато робіт. Це і графічні роботи, і живописні, наприклад, у фондах нашого музею є подаровані ним. Нараховано понад 60 таких творів, – зазначила Ніна Бібік
– На жаль, час невблаганний. І сьогодні ми без нього, але у творах відчувається його присутність. Бо і творча манера, характерні сюжети та риси, які притаманні художнику, ми одразу впізнаємо в його роботах, – зауважив директор Чернігівського обласного художнього музею ім. Галагана Юрій Ткач.
На відкритті експозиції зібралися як шанувальники мистецтва, так і рідні, друзі та земляки митця. Вони, зокрема, поділилися спогадами про Анатолія Шкурка.
– Ой, він такий був енергійний, цікавий. Він так умів розповісти. Я не можу передати, й отакий, от, літати кудись йому, їхати треба. Він був оптиміст, дуже веселий, хороший був дядько, – сказала двоюрідна племінниця Анатолія Шкурка Валентина Іванівна.
Виставка триватиме два місяці, а тому поринути в художній світ майстра, котрий подарував Чернігову та всій країні низку незабутніх образів, зможе кожен охочий.
Джерело: телеканал "Новий Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.