GOROD.cn.ua

Чому мистецький хутір Обирок не хочуть робити заказником? Хто проти? (відео)

Замість класу з партами навчання під відкритим небом у сосновому лісі. На місті вчителів з 40-річним досвідом 12 літні діти, окрім загальнодержавної програми, інтенсив з різним ухилом та екзамени екстерном в загальноосвітніх школах з відмінними результатами. Це все школа «Зелене плем’я», яке знаходиться у мистецькому хуторі Обирок.

«Відбуваються інтенсиви, наприклад, з живопису або з музики, або з ліпки глиною, приїжджають викладачі на тиждень, на два, на місяць, дають їм курс. До цього курсу можуть приєднуватись також люди з інших міст», – каже віце-президент мистецького хутора Обирок Діана Карпенко-Кантер.



Унікальна не тільки школа, а й територія, на якій розташований хутір. Саме тому виникла ідея у створенні заказника. Та з приводу цього питання виникли суперечки між засновниками хутора, владцями та місцевими жителями. Останні категорично проти заказника на території, де знаходяться їх паї. Раніше це питання вже піднімали, але селищні депутати відхилили.

Дивіться також: На Чернігівщині кіборги сіяли хліб за старовинним звичаєм (відео)


«Вся громада, власне я, вважаємо, що заказник на даний момент є, не те що не актуальним, а небажаним для сільського населення», - каже місцева жителька Тетяна Оксін.

Громада вважає, якщо створять природоохоронний об’єкт, то їм заборонять користуватися лісами, прилеглими водоймами або ж полюванням. Такий вузький погляд на створення заказника спричинений не тільки тим, що люди просто не знають та й не намагаються дізнатися, що це насправді таке, та які переваги воно їм дасть.

Леонід Кантер, засновник мистецького хутора Обирок: «Я бачу, ті котрі качають корупційні тут схеми, вони попрацювали дуже гарно, підготували громаду – розказали кожному своє, одному, що будуть дикі змії, одному, що він не зможе дрова в піч заготовлять. Але їм абсолютно байдуже, що це буде насправді. Вони кажуть: «Ми проти». Проти чого? «Проти всього».

Ініціатор створення заказника на цій території наводить і переваги своєї ідеї. Леонід Кантер: «Це стане осередок туризму, сюди люди будуть приїжджати для того, щоб просто походити по лісу, - якщо в цьому лісі будуть промарковані веломаршрути, промарковані пішохідні маршрути, так як це в Європі. В Україні таких місць одиниці, де все це зроблено. Як безпосередньо громада з цього зможе заробляти кошти? Вони можуть бути провідниками – екскурсоводами, вони можуть займатися маркуванням маршрутів, якщо ми знайдемо якість гранти, вони можуть поселяти в себе людей – туристів».

На разі ідейники створення хутора проводять роз’яснювальну роботу з місцевим населенням, щоб донести ідею та перспективність свого задуму, перш за все, для самої громади. Чи будуть вони переконливими, покаже час.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: хутір Обирок, туризм, заказник, Леонід Кантер, «Дитинець»