Восьмого лютого ми залишилися без опалення, — бідкається директор Костобобрівської школи (Семенівський район) Катерина Харитоненко.
— Нас від газу відключили. Поки температура тримається на рівні 15 градусів (говоримо ранком вівторка). Але ж вона падатиме. Якщо ситуація не зміниться, підемо на вимушені канікули, хоча в нас навіть карантину не було.
У Семенівському районі холодно ще в Олександрівській та Семенівській ЗОШ №3.
— В Олександрівській школі є альтернатива — твердопаливний котел, їм легше, — зауважила директор Костобобрівської ЗОШ.
— За 2015 рік ми повністю розрахувалися з «Чернігівгаззбутом», —- каже Сергій Гузоватий, начальник районного відділу освіти. — У нас закінчувався договір на постачання газу. У грудні звернулися до «Чернігівгаззбуту». Ми мали скласти звіт та, за потреби, укласти новий договір. У «Чернігівгаззбуті» нам сказали, що укладати договір не будуть. Ми оголосили торги. 12 січня відбулося розкриття пропозицій цих торгів. У них виявило бажання взяти участь тільки ТОВ «Енергогазр-зерв» (Черкаси). «Чернігівгаззбут» заявку не подавав. Оскільки був всього один учасник — торги не відбулися. На 15 лютого призначили розкриття пропозицій других торгів. І що цікаво. 19 січня ми отримали лист від «Чернігівгаззбуту», датований 31 грудня, з пропозицією укласти договір. А як його укласти заднім числом, коли ми вже оголосили торги? Порушити закон?
Про свою проблему кричимо ще з 15 січня. Передавали інформацію до РДА, вони — в ОДА. Але ніхто не відгукнувся.
Якщо 15 лютого торги відбудуться, має минути час, поки офіційно оголосять результати торгів, поки укладемо договір. Зараз за вікном «плюс», можна у школи назвозити обігрівачів. А якщо морози?
Крім Семенівського, проблеми з опаленням є у Новгород-Сіверському та Корюківському районах.
— У понеділок хотіли припинити газопостачання в чайкинських школі і садочку та в Печенюгівській ЗОШ, розповідає начальник Новгород-Сіверського районного відділу освіти Світлана Біла. — Під школу з протестом вийшли батьки, діти, педагоги, сільські голови. Чайкине не дали відключити. Увечері 8 лютого поновили газопостачання і в Печенюгах. Поки уклали договір з «Чернігівгаззбутом» на 199,9 тисячі гривень (без проведення торгів).
Зараз говоримо про те, щоб перевести на альтернативне паливо усі школи району і не платити мільйон 200 тисяч гривень на рік за газ. Відкриття пропозицій торгів у нас 19 лютого. Чи візьме в них участь «Чернігівгаззбут» — побачимо.
У Корюківському районі без газу залишилися шість шкіл. П’ять з них мають можливість грітися альтернативними котлами.
— Я не коментую дану ситуацію, оскільки обласне управління освіти не може втручатися у фінансову і господарську діяльність районних відділів освіти та шкіл, — говорить телефоном начальник обласного управління освіти Микола Конопацький. — Єдине, чим можемо опікуватися ми, це гідні умови навчання діток, у теплі. Наприклад, у Корюківському районі стоїть питання про те, щоб дітей тимчасово перевести навчатися до сільської ради.
— Переукласти договори потрібно було ще з 1 січня, коментує ситуацію Наталія Свириденко, спеціаліст по зв’язках з громадськістю ПАТ «Чернігівгаз». — Ми попереджали, усі про це знали. Першого пішого на брифінгу в ОДА ми нагадували, щоб переуклали договори. Давали на це тиждень. Ситуація не вирішилась жодним чином. Ми не могли більше відтягувати, адже газ — не наша власність, за нього треба платити.
Матеріал по темі:
Замерзлі діти: на Чернігівщині школи «відрізали від газу» (відео)
Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №6 (1553)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.