Колишній начальник міського відділу міліції: «Середньому класу протистоять маргінали, на все готові за 200 гривень»
Четверг, 30 Января 2014 12:26 | Просмотров: 3561
Едуард Альохін
44-річний Єдуард Альохін — чернігівець, колишній начальник міського відділу міліції, підполковник. Він член Народної ради, керівник народної самооборони Чернігова.
— Едуарде Володимировичу, як ви потрапили у революцію? Дістало, що всюди луганські — у податковій, прокуратурі, в міліції?
— Дістало. В міліції про це бояться говорити. Хто ж буде виступати проти свого діючого керівника? А когось і влаштовує ситуація. Міліція — це трохи інша частина суспільства. Більш скута, більш замкнута. Там робиш те, що скажуть, та й все.
Після жорсткого розгону студентів я зрозумів, що повинен бути на Майдані. Я був у Чернігові, у Києві на Євромайдані. Потім у Чернігові побачив людей, яких давно знаю, виявилося, що ми однодумці. Усе решта відбулося само собою.
— Ви керівник народної самооборони. Будете збирати загони?
— Я більшою мірою займаюся Майданом, що в центрі Чернігова, на Красній площі. Люди самі по собі збираються. Я думав завжди, що важко організувати цивільних. Був орієнтований на колишніх міліціонерів, які підтримують мене, військових. Ця категорія також іде на Майдан. Зараз — пік подій. Не тільки молодь, люди різного віку, статусу, соціальних категорій ідуть і йдуть. Я був здивований спочатку, та здивування вже минуло. Дуже багато роботи.
— Будете битися з «тітушками»?
— Агресивні дії у принципі виключені. Слово самооборона походить від слова оборонятися. У нас немає зброї. Ми не збираємось організовувати озброєні загони, оскільки це суперечить законодавству. Я і сам не агресивний.
Це революція середнього класу, тобто людей, у яких є деякі статки, і тої частини еліти, що не бажає, аби в країні керували клани. Середньому класу протистоять маргінали-«тітушки», молодики, на все готові за 200-500 гривень. Бюджетників примушують безплатно стояти проти революції.
Народна самооборона створена, щоб захистити народ у процесі формування нової влади. Цей процес розпочався, і його вже не зупинити. Ні ті, ні ті не зупинять. Коли я був на Грушевського, прийшов Кличко, а йому кажуть: «Іди, а то й тобі зараз камінь у голову кинемо. Іди, пісні співай з Русланою. Ліхтарик запали і качайся там, на Майдані». Люди озлоблені. Кличко ходив по Грушевського з охоронцями. По відношенню до нього агресії було не менше, ніж до «Беркута». Країні потрібні зміни, але, очевидно, глибші, ніж просто зміна влади.
— Чому генерал Катеринчук, колишній головний мент області, який зараз підтримує революцію, і підполковник Альохін (те ж саме — міста) не вдягли свою міліцейську форму, ордени, медалі, не пішли в ОДА 25 січня у формі, щоб «Беркут» побачив і розступився?
— Я не прихильник закликів до переходу міліції з одного табору в інший. Це ж не загін батька Махна, що сьогодні з червоними, завтра з білим, а післязавтра самі по собі. То Перекоп беруть, то з Врангелем. Міліція не може перейти на інший бік, у нашій області це в принципі неможливо. На Чернігівщині 4-5 тисяч міліціонерів. Один процент, у кращому випадку, може щось там бурчати. І все. Звільнені з роботи у 2004 році за підтримку Майдану так і не поновились. Принаймні, не всі. Це дуже складна процедура.
Також я не дуже зручно почуваю себе у формі. Я працював у кримінальному розшуку. Ходив у цивільному.
«Беркут» не відступить, поки не буде відповідної команди. Треба розуміти міліцію. Вони дивляться у рот начальству. Людей, які таємно підтримують нас, дуже мало. Втратиш роботу, де її знайти?
— Не так страшно злякалась ця влада, щоб легко здатися. Що буде з вами в разі невдачі?
— Я так не думаю. І не думаю про поразку.
Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №5 (1447)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.