Фельдшерку з Радуля Тамару Полянінову звільнили. За один день. Поставили, з її слів, перед фактом.
— Вона до нас приходила і вдень, і вночі, — каже Олена Песоцька. Живе в Радулі. — А тепер нікому не треба. Ні вона. Ні ми.
Розказує, що фельдшерка рятувала дітей. Допомагала немічним. Багато лежачих хворих, ракових. Звісно, швидка не наїздиться.
Жителі смт. Радуль навіть написали з приводу звільнення фельдшерки листа до Гаруса Сергія Володимировича голови селищної ради Ріпок, куди входить Радуль. Зміст листа виклали на фейсбук-сторінку Радуля для обговорення, у коментарях під ним, обуренню людей немає меж.
— Наша фельдшерка була, — додає емоційно, — як головний хірург селища. Життя врятувала моїй двоюрідній сестрі. Думали, кишковий грип. А в неї заворот кишок.
Зі слів людей, Тамара Григорівна і послухає, і вислухає. І підкаже, до кого їхати. Ліки привозила.
Звільнили, не рахуючись з людьми.
У Ріпках нібито сказали, що вона не підпадає під європейські стандарти. Які стандарти? Ми що, в Європі?
Зі слів жителів Радуля, у селищі тиждень уже не працює фельдшерський пункт. Колишня амбулаторія. Схоже, що не тільки фельдшерки не буде, а ще й аптечного пункту.
— Ми майже на самому кордоні, — нагадує Олена Песоцька. — Тут і шахеди літають, і міни детонують. І дорога не ремонтована.
Зі слів Тамари Полянінової, звільнення було несподіванкою й для неї.
— Я була в шоку. Написала заяву за згодою сторін. Викликали у відділ кадрів, у Ріпкинський ЦПМСД. Центр первинної медико-санітарної допомоги. Я їхала й не знала чому. Я не знала, що там мені в лоб скажуть: «Давайте заяву на звільнення». Мовляв, не відповідаю вимогам.
Тамарі Поляніновій 59. Вона на пенсії. Пішла, після 27-річного стажу роботи фельдшеркою, за вислугою років. Була санітаркою. Та запросили на роботу до ФПу завідувачкою.
— Ніхто нічого не закрив, — заспокоює Віра Семендяй, очільниця Ріпкинського центру первинної медико-санітарної допомоги. — Ми перевели ФП у медичні пункти тимчасового базування. Практично та ж структура.
— Чому ж фельдшерка не має права працювати на своїй посаді?
— Бо в неї прострочені курси. Давно, понад п’ять років. Вона вже не може піти на них. Таких курсів просто нема. Нема такої спеціалізації.
Улітку були зміни з ліцензування закладів, — пояснює. — Ми ж ліцензію маємо на медичну практику. Якщо людина не відповідає кваліфікаційним вимогам... Якщо лишу в штаті, через місяць залишимося без ліцензії.
Віра Семендяй каже, що в Радуль шукатимуть медичного працівника. А поки що двічі в місяць з Ріпок виїжджатиме сімейний лікар, з яким укладені декларації. Приїжджатиме і медична сестра. Ліками забезпечуватимуть виїзні бригади мережі «Ліки України». До речі, пошта теж може привезти ліки.
Зі слів Віри Семендяй, на Ріпкинщині лише один ФАП відповідає ліцензійним умовам. У Замглаї. Решта — медичні пункти тимчасового базування. Колишні ФП. У Ріпкинській громаді — дев’ять, у Любецькій — сім, у Добрянській — чотири.
Джерело: фейсбук-сторінка "Вісник Ч", Тамара Кравченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: фельдшерка, звільнення, Радуль, прикордоння