GOROD.cn.ua

Олександр Ісаченко з Корюківки започаткував власну пільгу для переселенців

 



Олександр з дружиною

Після найтривалішого з початку повномасштабного вторгнення обстрілу Се­менівки — протягом май­же двох годин — люди масо­во покидають місто. Для тих. хто раніше переселився сю­ди із сіл, у яких було ще пе­кельніше, це вже другий пе­реїзд.


Немало біженців із цієї громади обрали для порятунку Корюківку. Хтось винайняте тут житло, платить за нього, але відтягує переїзд, хтось переселився зразу — на деяких вулицях уже май­же не залишилося порожніх нежилих будинків.

— Іх впізнаєш зразу. Лю­ди налякані, пригнічені, — каже приватний підприє­мець — 42-річний Олек­сандр Ісаченко. Його тор­говельна (продуктова) точка — на міському базарі.

Серед місцевих покупців вона дуже популярна, бо там — постійні акції і знижки. Пе­реселенці, дізнавшись про це, тепер теж часто прихо­дять. Деякі розказують про пережите. їм треба вигово­ритися, бо носити в собі на­боліле нестерпно. Найбіль­ше. згадує Олександр, вра­зила одна жінка похилого ві­ку. Вона так плакала і поби­валася за Семенівкою, що ця картина довго ще стояла перед очима.

Невдовзі він прийняв рі­шення, яке зараз обгово­рює вся Корюківка. Про це повідомив на своїй сторін­ці у фейсбуці «Корюківка. Продукти онлайн». Створив її ще навесні 2020-го — під час «ковідного карантину». Через нього в березні базар закрили, й Олександр вирі­шив доставляти покупцям продукти додому (склад має свій, розміщений біля при­ватного будинку, де мешкає його сім’я).

Сфотографував наявний товар, оприлюднив знімки разом із цінами на сторінці — пішли замовлення. Пра­цювали так півтора місяця. Покупцям було ще зручні­ше, ніж самим ходити на ба­зар, тим більше що за до­ставку по місту Олександр брав усього 15 грн, а тому, хто замовляв на 200 і більше гривень, привозив продукти безкоштовно. За дотриман­ням усіх санітарних вимог стежила його дружина Анна. За фахом вона медсестра.

— А Ви? — запитую під­приємця.
— Я— технолог. Закінчив Чернігівський кооператив­ний технікум. Та вже майже 20 років у торгівлі.
Протягом цього часу він налагодив добрі партнер­ські відносини з багатьма виробниками. Це дозволяє працювати без посередни­ків. Тому частина товарів в Олександра дешевша, ніж в інших підприємців. Навіть коли піднімаються оптові ці­ни, він ще день-другий тор­гує за старими: за рахунок раніше закупленого. Покуп­ці знають це і цінують.

А ще він постійно розши­рює асортимент. Каже:

— Хочу, щоб було як у су­пермаркетах, та й працюва­ти весь час з одними й тими самими товарами нецікаво. Особливо якщо знаєш, що їх можна придбати на кожно­му кроці.

Скажімо, шоколадних Санта-Клаусів перед ниніш­нім Новоріччям купували пе­реважно в Ісаченка, бо всю­ди торгували фігурками, які були порожніми всередині, а він пропонував з іграшками (яку «Кіндері»).

Перед цим ім’я Олек­сандра було на слуху мину­лорічної осені — у зв’язку з очищенням Десни після мо­ру риби. Тоді він (рибалка з неабияким стажем) не ли­ше досліджував, аналізував ситуацію, оприлюднював іні­ціативи, як рятувати вцілі­лу рибу, а й разом із коман­дою таких самих небайду­жих містян виїжджав на Мен­шину — збирати й утилізува­ти мертву рибу.
Нова його ініціатива, яку обговорює вся Корюківка, як згадується вище, — що­до зниження цін на продукти для переселенців.

— Просто приходите в наш магазин, кажете: «Ми із Семенівки» — й автоматом отримуєте 20-відсоткову знижку на всі категорії това­рів, — пояснює Олександр.

— Чому Ви це робите?
— Боне можу бути осто­ронь. Дружина мене підтри­мує. А гроші... Хіба вони - найголовніше в житті?
Найбільше багатство, на його думку, — діти. їх у по­дружжя троє. Старшому — Богдану — вже 15, дівчатам — Каті і Жені — по 7.

Запитую Олександра, чи вже користуються семенівці можливістю придбати про­дукти дешевше.

— Поки що таких одини­ці - інші знають, але сором­ляться, їм незручно. Не зви­кли до такого.

— А спроби місцевих спритників видати себе за переселенців були?

— Жодної. Наше місто невелике, тут усі одне од­ного знають. До того ж у нас ведеться відеоспостереження.
Крім обіцяних знижок «від себе» Олександр пла­нує добитися для людей із небезпечного прикордоння ще й підтримки виробників, із якими співпрацює.


Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко, м. Корюківка 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Корюківка, ціни, підприємець