Відповідальність не тільки за себе, родини, своє підприємство, а й за села, громаду, за державу в цілому – ось єдино вірна ознака соціально відповідального бізнесу. Якщо запитаєте, чи є такий на Варвинщині, кожен мешканець першим назве гнідинцівські агропідприємства “Прогрес” та “Гнідинці-Агро”. Бо з початку повномасштабного вторгнення росії на Українську землю вони спрямували на підтримку Збройних Сил України близько 35 мільйонів гривень. І ця сума – доволі вагома для аграріїв, котрі, хоч і мають міцне господарство, проте не є з категорії агрохолдингів.
Не від тисяч гектарів у обробітку залежить вся повнота усвідомлення нинішньої загрози існуванню України, вважають очільники підприємств, депутати селищної ради Микола Бойко і Павло Сліпченко, отож вкладають у майбутню перемогу значні власні кошти, постійно ініціюють фінансування військових потреб з боку селищної громади. Головний аргумент: бо війна прийде до нас…
Ось ці автівки, придбані прогресівцями і дбайливо відлагоджені для фронту – швидкий сучасний позашляховик Hyundai Tucson і потужний, міцний ГАЗ-66, вирушають до наших захисників. Транспортних одиниць надано ЗСУ вже понад чотири десятки, а ще без ліку – дронів, РЕБів, безпілотних роботизованих комплексів, генераторів, зарядних станцій, приладів нічного бачення, іншого обладнання й спорядження, в якому мають потребу воїни.
Коли в “Прогресі” отримують чергову заявку з фронту, відкладають на потім всі справи
і розпочинають пошук і придбання потрібного, розповідає Павло Сліпченко. За третій рік війни вже напрацювали свої канали пошуку, не рахуються із вартістю, відшуковують потрібне і за кордоном.
Поспілкуватися з Павлом Івановичем вдалося при передачі транспорту нинішньому військовослужбовцю, а до мобілізації – працівнику господарства Сергію Пальосі. До розмови приєднався інженер підприємства Микола Хижняк, який більше двох років ніс службу у ЗСУ, а нині допомагає контактувати із військовими і добирати необхідне для них обладнання і транспорт.
Отож, вдячний відгук про волонтерство “Прогресу” від двох воїнів – нинішнього і колишнього, найпоказовіший.
-“Прогрес” допомагає багатьом військовим підрозділам – від розвідки, десанту до піхоти, артилерії та ін., – розповідає Микола Миколайович. – Надійну підтримку мають воїни-вихідці із господарства, з Варвинщини. Та й всі, хто звертаються за допомогою. Особисто пересвідчився, наскільки важливо вчасно “прикритися” РЕБом – це зберігає життя і дає можливість виконувати бойові задачі.
– Велика дяка Миколі Івановичу Бойку і Павлу Івановичу Сліпченку, – продовжує Сергій Олексійович. – Вони забезпечують надійний, міцний тил. Таких людей, дійсно, одиниці…
Як розповідають військові, волонтерська поміч на війні неоціненна. Адже державних ресурсів бракує, вітчизняне виробництво ще не набрало необхідних темпів, подекуди бюрократична тяганина заважає швидко придбати потрібне обладнання і ефективно його використовувати. Тож закупівлі у приватному порядку відбуваються швидше, і саме того, чого бракує захисникам у цей момент.
Технології не стоять на місці і у військовій справі – ворог удосконалює свої методи ведення війни, тож і нам потрібна техніка, озброєння на порядок дорожчі і сучасніші, аніж ще вчора. Треба не просто мати кошти, а “дістати” дефіцитну одиницю.
До волонтерства залучені й працівники господарства. Буває, не знаходимо потрібного, говорить П. Сліпченко, то вже наші майстри щось переробляють, пристосовують, за потреби наймаємо кулібіних зі сторони.
“Ждали, ждали державного ремонту… Розсердилися …і зробили самі”
Хоч нині у прогресівців першочергова увага до військових потреб, проте надій-ним тилом господарство залишається і для сільчан, старостинського округу, Варвинської громади.
У селах, де господарюють, беруть на себе всі клопоти старостату, установ – допомагають у ремонтах, транспортом, дбають про благоустрій.
Їдучи до Гнідинців, одразу зауважила, що нещодавно оновилася найпроблемніша ділянка шляху до села у “Мос-тищі”. Хоч це дорога обласного значення і довгий час перебувала на утриманні нафтовиків, проте поточний ремонт на 800 тис. грн тут виконало саме агропідприємство.
“Памʼятаєте наші заявки (більше 100 звернень) на гарячу лінію Служби автомобільних доріг щодо ремонту ділянки дороги Т-25-46 Варва-Гнідинці, або по-нашому – «Мостище»? – емоційно відгукнулася про довгоочікувані роботи на дорозі староста Гнідинцівського старостинського округу Ольга Ситник. – Так ось, їх результат – повний нуль! А роботи все ж почалися…
Питання: «За чий рахунок цей бенкет?» Не дивлячись на те, що цією ділянкою користуються всі сільгосппідприємства громади, промислові організації, їх вахтовий транспорт та робоча техніка, місцеві вантажоперевізники-багатотонники, роботи проводяться за рахунок нашого місцевого ТОВ «Прогрес». Микола Бойко і Павло Сліпченко, які постійно підтримують наших захисників, дбають і про розвиток сіл в цей складний період.”
Щороку гнідинцівські аграрії вкладають в ремонт доріг та виробничих майданчиків у підшефних селах близько 3 млн грн, так було і цьогоріч. Сільчани вдячно відгукуються про допомогу “Прогресу”, бо мають змогу користуватися комфортними, оновленими шляхами.
А от Павло Іванович виконаний об’єкт у “Мостищі” прокоментував з іронією: “Ждали, ждали державного ремонту, а потім розсердилися і зробили самі…”
Взяв “Прогрес” на себе іще одну, глобальну для сіл громади, проблему, – оновлюють водопостачання. Цього року така життєво важлива інвестиція коштувала господарству 5 мільйонів гривень. Проведений водопровід, встановлено потужну водонапірну вежу, відремонтовано одну із сверловин.
Зокрема, у день моїх відвідин Гнідинців тривав капітальний ремонт за новітніми технологіями свердловини для так званого кутка “Сімнадцятий”. Люди вже давно потерпали від того, що вода з існуючої свердловини йшла з домішками нафтопродуктів. Жодні зусилля зарадити цьому не мали успіху, та відтепер усе зміниться. Вартість такого “задоволення” – 1,8 млн грн.
У планах – сучасні роботизовані корівники, але то – на “опісля війни”
Чи не ставить щедре меценатство під загрозу фінансову стабільність самого підприємства? – запитую керівника “Гнідинці-Агро” насамкінець репортажу.
Стабільність тримаємо, відповідає Павло Іванович, проте інвестиції у розвиток виробництва, зокрема у розбудову сучасних тваринницьких комплексів – цифрових і роботизованих, довелося відтермінувати до кращих часів.
Проте і в останні тяжкі воєнні роки тут оновлюють парк сільгосптехніки – цьогоріч на 33 млн, дбають про розвиток рослинництва і тваринництва, розбудовують зернопереробні потужності – зведено сучасний зерносушильний коплекс.
Коли починали діяльність із 6-8 л молока на корову (1994 р), то нині – до 30-и. У важкий, посушливий рік взяли добрий намолот пшениці, кукурудзи.
Обробляють більше 5 тис. гектарів ріллі, нарощують поголів’я ВРХ. Високооплачувану і стабільну роботу мають більше 160 сільчан, а пайовики – достойний і вчасний розрахунок за користування землею.
…А чи не простіше було б, як більшість у бізнесі, “напакувати” власні рахунки, подбати про свою власну безпеку?.. – і знову я з провокаційним запитанням. Проте відповідь, проста і мудра, не забарилася. Павло Сліпченко: “Ну це якщо жити одним днем…”
А й справді ж, у “Прогресі” живуть майбутнім. Майбутнім нашої України. І не просто мріють чи говорять про нього. А роблять його, вкладаються у нього – і розумом, і заробленим капіталом.
Джерело: "Слово Варвинщини", Є. Зима
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Прогрес, аграрії, Варвинщина