Із 14 жовтня жителі 262 громад України почали більше спілкуватися — між собою, із родичами, із ближніми та далекими знайомими. Саме стільки заявок надійшло на конкурс «Громада на всі 100», який проводиться за підтримки Програми USAID DOBRE. Заявку могла подати будь-яка ТГ, населення якої не перевищує 100 тисяч осіб і яка не є обласним центром. Мета кожної з них — виграти матеріальну підтримку (переможець отримає 100 тисяч доларів США) на реалізацію важливих і корисних місцевих ініціатив.
14-го стартувало голосування за подані на конкурс проєкти. Участь у ньому — через сторінку у фейсбуці — можуть взяти навіть ті, хто мешкає за кордоном (крім росії та білорусі). Тож кожна громада намагається залучити до підтримки якомога більше людей. У найбільш активних через це справжній ажіотаж. Про конкурс говорять при зустрічах, пишуть у соціальних мережах. У Коропі для тих, хто не знає, як проголосувати, у найбільш людному місці (біля ринку) організували спеціальний пункт, де можна отримати відповідну консультацію. Спільний інтерес і бажання перемогти не тільки додають адреналіну, а й об’єднують мешканців.
Згідно з оприлюдненою інформацією, Коропська громада за результатами голосування із самого початку впевнено утримує четверте місце. Її проєкт «Спорт підтримає тебе» передбачає створення належних умов для розвитку спорту і фізичної культури на базі місцевого спортивного комплексу «Аполлон».
— Матеріально-технічна база комплексу застаріла. У 2022 році мав початися ремонт стадіону (проєкт Державного фонду регіонального розвитку вартістю 31 млн грн), але через вторгнення росіян здійснити його не вдалося. В той же час у нас — тільки на постійній основі — спортом займаються понад півтори тисячі осіб, — повідомили в селищній раді.
Загальний бюджет проекту — 4 150 000 грн, громада готова внести в його реалізацію 150 тисяч гривень.
Обігнала Коропську й опинилася в трійці лідерів Понорницька громада (теж Коропщина).
— Наш проєкт називається «Покращення доступності до освітніх послуг дітей громади шляхом забезпечення безпечного доїзду в зимовий період», — розказує заступниця селищного голови Галина Яковець. — У нас шкільні маршрути простягаються на 296 км. На них — пагорби, різкі повороти, 5 крутих спусків і підйомів. А підвозимо до ліцеїв і дошкільних закладів 202дитини (6 із них — з інвалідністю) із 15 населених пунктів.
Взимку через погодні умови на дорогах виникає складна обстановка. Реалізація проєктудозволить зробити підвіз учнів і дошкільнят більш безпечним, зменшити ризик аварій та затримок.
У його рамках планують встановити щонайменше 25 дорожніх знаків на найбільш небезпечних ділянках, придбати сучасний грейдер для очищення доріг від льоду та снігу, провести серію тренінгів для учнів, учителів та всіх бажаючих мешканців громади з безпеки дорожнього руху в зимовий період і надання першої домедичної допомоги у разі ДТП чи інших надзвичайних ситуацій.
Загальний бюджет проєкту — 5 131 100 грн, внесок громади — 1 016 100 грн.
Крім Понорницької і Коропської, участь у конкурсі беруть ще 11 територіальних громад Чернігівщини: Бобровицька, Ічнянська, Кіптівська, Козелецька, Куликівська, Ніжинська, Новгород-Сіверська, Новобасанівська, Прилуцька міська, Сновська, Сухополов’янська. Серед них за кількістю голосів лідирує Сновська — тут планують придбати земснаряд для розчищення водойм.
Найменш активно йде голосування в Прилуках, де проєктом передбачено створення двох сучасних пунктів роздільного збирання побутових відходів. Проте трохи часу, щоб зробити рішучий ривок до перемоги, ще є: голосування буде завершено 10 листопада о 23.59
Переможця визначать у лютому 2025 року — після того як журі оцінить (виставляючи бали) 40 відібраних проєктів, які мають найвищі показники рівня підтримки.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.