Які пільговики зможуть користуватися громадським транспортом Чернігова безкоштовно з 1 квітня
Фото - ілюстративне
Начальник - Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський поставив крапку в питанні пільгових перевезень у громадському транспорті.
- Із 1 квітня цього року всі громадяни, які мають право на безкоштовний проїзд, зможуть безоплатно користуватися всіма видами громадського транспорту. Відповідні зміни за моєю вимогою внесені до міських цільових програм, — повідомив він.
І окремо додав:
— Мешканці інших громад також можуть безоплатно користуватися всіма видами громадського транспорту в Чернігові. За моєю вказівкою керівники підприємств, які здійснюють перевезення громадян автомобільним транспортом у місті, видали розпорядчі документи, якими зобов'язуються забезпечувати безоплатний проїзд в автобусах громадян з інших громад за умови пред'явлення відповідного посвідчення, що надає право на безплатний проїзд, і документа, що засвідчує реєстрацію в іншій громаді.
Нагадаємо суть конфлікту: минулого року в чернігівському громадському транспорті була запроваджена автоматизована система обліку оплати проїзду, а тому, за законом, усіх пільговиків зобов’язали отримати спеціальні пільгові транспортні картки, якими можна зава- лідувати (валідація — це перевірка дійсності цифрового документа або відповідності даних користувача заданим параметрам) свою поїздку. Основна мета цього нововведення полягала в обліку реального пільгового паса- жиропотоку. Ось тільки нюанс — виготовляти пільгові картки за рахунок громади (а їх пільговикам мали видати безкоштовно!) погодився лише Чернігів, тож як надалі право на пільговий проїзд реалізовуватимуть не чернігівці, ніхто напевне сказати не міг. І ось тепер усі пільговики перебуватимуть у рівних умовах.
— Чернігівцям, які й досі не замовили пільгових транспортних карток, ми радимо це зробити якомога швидше, адже свої поїздки в громадському транспорті вони валідуватимуть саме ними. А ось мешканці інших громад просто пред’являтимуть необхідні документи. Відшкодування за пільгові перевезення відбуватимуться з урахуванням кілометрів пробігу, тож перевізники отримають компенсацію за всіх перевезених пільговиків, — пояснює начальник Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку Чернігівської міськради Олександр Рижий.
— Очікуємо лише на перерозподілення пасажиропотоку. Так, наприклад, у лютому цього року в автомобільному транспорті було зафіксовано близько 120 тисяч пільгових поїздок, в електротранспорті — близько 800 тисяч. Майже 600 тисяч поїздок з останніх — це поїздки пенсіонерів за віком (раніше ця категорія в автомобільному транспорті безкоштовно не їздила. — Авт.), і, скоріше за все, половина з них тепер перейде на маршрутки.
Зростання кількості пільговиків в автотранспорті прогнозується за рахунок того, що, по-перше, більше їздити будуть ті пенсіонери, які до цього не могли скористатися правом на пільгу через проживання в мікрорайонах, де немає тролейбусної мережі, а по-друге, працюючі пенсіонери, які до цього добиралися на роботу маршрутками і платили за проїзд, а тепер зможуть їздити безкоштовно. У скільки ці нововведення обійдуться місцевому бюджету (а відшкодування зараз здійснюється саме з нього), буде відомо пізніше.
А поки що нагадуємо, хто входить до тих категорій громадян, які мають право на пільговий проїзд (подивіться уважно, бо вони дещо оновилися):
• учасники бойових дій та особи, прирівняні до них (у тому числі учасники АТО);
• особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них особи;
• особи, які супроводжують осіб з інвалідністю внаслідок війни І групи;
• громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії;
• учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС II категорії;
• діти, яким встановили інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою;
• люди з інвалідністю І-ІІ груп;
• діти з інвалідністю;
• особи, які супроводжують інших осіб з інвалідністю І групи або дитину з інвалідністю;
• діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються в навчально-виховних і навчальних закладах;
• діти з багатодітної сім'ї;
• військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю, внаслідок бойових дій, учасники бойових дій і прирівняні до них особи, а також батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби;
• ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, Національної поліції України, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України, Державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України (за умови фактичних видатків, тобто фактичного фінансування з бюджету на відповідний рік);
• пенсіонери за віком (за умови фактичних видатків на відповідний рік);
• реабілітовані особи, які стали особами з інвалідністю внаслідок репресій або є пенсіонерами (за умови фактичних видатків на відповідний рік);
• постраждалі учасники Революції Гідності (за умом фактичних видатків на відповідний рік).
Джерело: газета "Гарт", Катерина ДРОЗДОВА
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: пільговики, транспорт, Чернігів, Брижинський, Рижий