GOROD.cn.ua

Безпека дітей: у Киїнській громаді відремонтували шкільне укриття, а у Тупичівській – встановили модульне

 

Сьогодні наявність укриття – головна умова очного навчання. Завдяки встановленню модульної захисної споруди вихованки та вихованці Вихвостівського дитячого садочка Тупичівської громади мають можливість повноцінно відвідувати освітній заклад, а їх батьки – працювати.

“Наші вихователі до цього працювали онлайн. Але ж ви розумієте, діти такого віку, що вони не можуть самостійно бути на цих заняттях. Необхідно, щоб хтось їм включив комп’ютер, посидів з ними. Та і соціалізація потрібна дітям – бути серед однолітків”, – говорить директорка дитячого садка Ольга Швець.

Облаштувати укриття у цьому дитсадку не було можливості – тут занадто високий рівень ґрунтових вод, – розповідає Юрій Силенко, заступник сільського голови:

“Ми домовились були, тут, неподалік садочка, орендували погріб, навели там лад. Але ж ви розумієте – погріб є погріб, довго там знаходитись не можна. Тому встановити модульне укриття – це був єдиний варіант вирішення нашої проблеми”.

Захисна споруда розрахована на 50 чоловік. Це дозволяє вберегти під час повітряних атак всіх здобувачів освіти та персонал навчального закладу. Укриття обладнано лавками для сидіння, біотуалетом, системою опалення, освітлювальною та розеточною мережею. Працівники садочка додатково облаштували його ліжками та дитячими іграшками, а місцева художниця прикрасила стіни яскравими малюнками.

“Ми дуже раді і нам набагато зручніше тепер. Воно близенько, на території, з кожної групи є вихід свій. Дітям дійти – хвилина буквально. Батьки можуть бути впевнені, що їх діти в безпечних та комфортних умовах під час тривог”, – каже Ольга Швець.

Комфортні умови для навчання створили і в укритті Трисвятськослобідського ліцею Киїнської громади. Ще в 2022-му тут власними силами зробили косметичний ремонт. Проте, під час тривалого перебування взнаки давався ряд проблем.









На фото укриття Трисвятськослобідського ліцею Киїнської громади


“Першочергово – відсутність витяжки. Не було циркуляції повітря, якщо довготривала тривога – на стінах з’являвся конденсат. Ще одна проблема – тут туалети свого часу були сконструйовані неправильно. Тому був неприємний запах, він поширювався приміщенням”, – говорить директор ліцею Олександр Трейтяк.

В ході ремонтних робіт тут встановили систему вентиляції, повністю відремонтували санвузли, облаштували туалетну кімнату для дітей з інклюзією, зробили гідроізоляцію приміщення, провели внутрішній ремонт.


“Завдяки ремонтним роботам нам вдалось ще задіяти приміщення, які до цього не використовувались. В них облаштовано кабінет сестри медичної, клас безпеки та навчальні кімнати для учнів 10 і 11 класів. А це означає, що випускники можуть якісно продовжувати навчальний процес навіть перебуваючи в укритті, а отже – повноцінно готуватись до національного мультипредметного тесту”, – розповідає директор ліцею Олександр Трейтяк.


Після ремонту укриття використовують і в позаурочний час – тут працюють спортивні секції.


Створення безпечного освітнього середовища в обидвох громадах стало можливе завдяки співпраці Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України та Фонду Відкритого суспільства Братислава / NOS-OSF.

Джерело: Чернігівське регіональне відділення Асоціації міст України


Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: укриття, ліцей